Newsy

Anna Dereszowska chce nagrać płytę z piosenkami dla dzieci

2016-02-02  |  06:45

Aktorka zamierza nagrać swoją trzecią płytę. Tym razem chce, by znalazły się na niej utwory dla najmłodszych słuchaczy. Anna Dereszowska nie wyklucza, że sama napisze tekst do jednej z piosenek. 

Anna Dereszowska twierdzi, że obecnie kariera zawodowa zeszła w jej życiu na drugi plan. Priorytetem jest bowiem rodzina, zwłaszcza dzieci – 7-letnia Lena oraz sześciomiesięczny Maks. Aktorka uważa, że jak na mamę dwójki dzieci i tak bardzo dużo pracuje gra w serialu „Barwy szczęścia” oraz sześciu spektaklach teatralnych, m.in. „Bożyszczu kobiet”, „Siostruniach” i „Wujaszku Wani”.

Poza tym jest jeszcze jeden projekt teatralny, do którego zostałam zaproszona, ale to są rzeczy, które w tej chwili są na drugim planie, przede wszystkim rodzina – mówi Anna Dereszowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda twierdzi, że ma jeszcze wiele innych pomysłów, a niektóre z nich zaczynają przybierać konkretne kształty. Zamierza m.in. nagrać kolejną płytę, tym razem z repertuarem dla dzieci. Anna Dereszowska wykonywała już piosenki z bajek dla dzieci i twierdzi, że najmłodsi to wyjątkowa publiczność.

Wiem z doświadczenia, że to jest bardzo wymagający i jednocześnie bardzo wdzięczny słuchacz i widz, dlatego z wielką przyjemnością nagram właśnie taką płytę – mówi Anna Dereszowska.

Gwiazda chce nagrać album z autorskim materiałem, a nie coverami znanych dziecięcych przebojów. Nie wyklucza też, że sama napisze tekst do jednego lub dwóch utworów, choć twierdzi, że w tej dziedzinie artystycznej nie czuje się pewnie.

W Polsce jest paru dobrych tekściarzy i jest parę fantastycznych tekstów napisanych, do których warto napisać muzykę, a mam świetną dziewczynę, która pisze fantastyczną muzykę, więc myślę, że po prostu zdam się na specjalistów – mówi Anna Dereszowska.

Aktorka ma już na swoim koncie dwa krążki – „Już nie zapomnisz mnie” oraz „Tango va banque tanga filmowe” nagraną z zespołem Machina del Tango. Wykonuje także recital „Instrukcja obsługi kobiety”. Nie ukrywa, że w 2016 roku chętnie wróciłaby także na plan filmowy.

– Gdyby pojawiła się jakaś dobra propozycja, to wróciłabym z wielką przyjemnością, ale prawdą jest, że od długiego czasu żadnych ciekawych propozycji nie dostałam i sobie tak po cichutku na taką propozycję czekam – mówi Anna Dereszowska.

Aktorka nie zamierza się jednak pojawiać na dużym ekranie za wszelką cenę. Nie ma też wrażenia przestoju w karierze. Twierdzi, że zawodowo doskonale spełnia się na innych niż filmowe polach, m.in. w teatrze.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.