Newsy

Dorota Chotecka: To kobieta jest motorem rodziny. Mężczyzna nigdy nie wpadnie na pewne pomysły

2016-02-08  |  06:55

Zdaniem aktorki to kobieta nadal pozostaje siłą napędową rodziny. Zwraca bowiem uwagę na te aspekty jej funkcjonowania, do których mężczyźni nie przywiązują wagi. Dotyczy to m.in. sposobu odżywiania się członków rodziny. Aktorka przyznaje, że to ona zajmuje się układaniem menu dla męża i córki.

Dorota Chotecka nie jest zwolenniczką tradycyjnego podziału ról w rodzinie zakładającego, że kobieta zajmuje się domem, a mężczyzna zarabianiem pieniędzy. Uważa jednak, że to kobieta jest siłą napędową rodziny nie wykonawczynią, a inicjatorką określonych działań. Myśli bowiem o rzeczach, które mężczyźnie nigdy nie przyszłyby do głowy. Dotyczy to zwłaszcza sposobu odżywiania się członków rodziny.

Mężczyzna nigdy nie wpadnie na tego typu pomysły. Wydaje mi się, że mężczyznom siedzenie przed telewizorem wystarczy. Kobieta jest motorem, kobieta nakręca rodzinę – mówi Dorota Chotecka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zdaniem aktorki mężczyźni dobrze radzą sobie z samodzielnym przygotowaniem posiłków. Rzadko jednak zwracają uwagę na to, co jedzą posiłki komponują ze składników, które akurat znajdują się w kuchni. Dlatego to kobieta musi zadbać o to, by były one zdrowe i pożywne.

Co będzie w lodówce i to, co ona mu podpowie, to on to weźmie. A jak mu nie podpowie, to albo nie będzie jadł, bo powie, że głodny nie jest, albo zje chleb i tyle – mówi Dorota Chotecka.

Aktorka twierdzi, że podobnie jest u niej w rodzinie. To ona dba o to, by jej mąż i 9-letnia córka odżywiali się zdrowo.

Jestem tą, która układa menu dla naszej rodziny. A już co kto sobie weźmie, to jest jego sprawa. Nie jestem jakimś cerberem – mówi Dorota Chotecka.

Aktorka jest zwolenniczką zdrowego stylu odżywiania. Została ambasadorką kampanii „Jem drugie śniadanie”, której celem jest zaszczepienie w Polakach nawyku jedzenia drugich śniadań.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.