Newsy

Eliza Gwiazda: Polskie hotele to już nie są te sprzed 10-15 lat. Nie ma takiej zachcianki, której pięciogwiazdkowe obiekty by nie spełniły

2025-04-08  |  06:21

Influencerka zauważa, że w Polsce jest coraz więcej atrakcyjnych hoteli z bogatą ofertą dostosowaną do zróżnicowanych potrzeb gości. Jest w nich coraz więcej udogodnień, atrakcji i komfortowych rozwiązań, które sprawiają, że pobyt w danym obiekcie jest prawdziwą przyjemnością. Eliza Gwiazda wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenia, będąc w jury konkursu na najpiękniejszy hotel w Polsce.

– W najbliższym czasie dużo się będzie u mnie działo, bo zaczynam duży projekt. Jestem w jury, w kapitule konkursu na najpiękniejszy hotel w Polsce. Będę miała przyjemność realizować duże materiały wideo i mam nadzieję, że nie będzie hotelu, do którego nie dojadę – mówi agencji Newseria Eliza Gwiazda.

Celebrytka dużo podróżuje i dokonuje rezerwacji w różnych hotelach na całym świecie, zgromadziła więc pokaźny bagaż przeżyć, wspomnień i doświadczeń. Jak zaznacza, trzeba odwiedzić wiele obiektów, by mieć porównanie i o każdej miejscówce wyrobić sobie określone zdanie. Z jej obserwacji wynika, że polskie hotele w zestawieniu z innymi europejskimi wypadają bardzo korzystnie.

– Zauważyłam, że na przestrzeni ostatnich lat polskie hotele bardzo się wybiły, budują się jak grzyby po deszczu, bardzo dbają o klienta i to nie są już te hotele sprzed 10–15 lat. Naprawdę mamy się czym pochwalić. Ja często jeżdżę po takich obiektach i czasami to aż nie chce mi się z nich wyjeżdżać. Dużo miałam takich miłych niespodzianek. Generalnie to rzadko wracam do tych samych obiektów, tylko staram się wybierać takie hotele, w których jeszcze nie byłam. Bardzo lubię też takie, które dopiero zostały wybudowane, lubię odkrywać nowe przestrzenie. Dosłownie nie ma zachcianki, której by te nasze polskie pięciogwiazdkowe hotele nie spełniły, więc jest gdzie wypoczywać i ja im bardzo kibicuję – mówi.

Eliza Gwiazda przyznaje, że polskim obiektom przygląda się z dużym zaciekawieniem. Pod uwagę bierze wiele aspektów: atrakcyjną lokalizację, komfortowe warunki do wypoczynku, menu, wystrój wnętrz, przyjazną atmosferę czy podejście do klientów.

– Bardzo patrzę na to, czy jest jedzenie świeże, bo mi nie zależy na tym, żeby go było dużo, nie chodzi mi o to, żeby iść w ilość, ale w jakość. Są też hotele, w których można sobie zażyczyć jakichś przysmaków z całej Polski, a nawet z całego globu, i to wszystko się znajdzie. A jeśli chodzi o wystrój, to naprawdę są tak piękne pokoje, z takimi rozwiązaniami. Byłam nawet w takim hotelu, gdzie miałam cieplutkie kapcie, była podgrzewana kołdra z poduszką. Niektóre obiekty idą krok do przodu i nawet zabezpieczają nas na wypadek, gdybyśmy zapomnieli walizki. W pokoju wisi piżamka, są rękawiczki, czapki, parasolki. To nie są jakieś wielkie rzeczy, ale to wszystko tworzy niesamowitą atmosferę – mówi.

Jeśli natomiast zdarzają się w nich jakieś niedoskonałości czy pomyłki, to influencerka zapewnia, że nie robi z tego afery, tylko stara się polubownie rozwiązać dany problem.

– W Polsce raczej nie ma takich sytuacji, ale spotkałam się z takimi sytuacjami za granicą, nawet kiedyś ktoś omyłkowo siedział u mnie w pokoju – dodaje Eliza Gwiazda.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.