Newsy

Ilona Felicjańska: tak naprawdę nie jest trudno przestać pić

2014-03-10  |  07:20
Ilona Felicjańska pomaga osobom uzależnionym od alkoholu pokonać nałóg i wspiera ich rodziny. Sama długo walczyła, żeby nie pić, dlatego wierzy, że może być dla innych przykładem, bo udało jej się wyleczyć z tej choroby i rozpocząć lepsze życie. Była modelka organizuje spotkania, udziela porad przez portale społecznościowe i zachęca do lektury wywiadu-rzeki, w którym rozlicza się ze swoją przeszłością. W maju ukaże się też druga książka Felicjańskiej o alkoholizmie.  

Chcę zająć się zmianą świadomości na temat uzależnienia od alkoholu i pomagać innym. Dlatego piszę kolejną książkę, jeżdżę po Polsce, spotykam się z ludźmi, rozmawiam na temat tego, jak żyć z tą chorobą. Mam fanpage'a na Facebooku, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, potrzebuje wsparcia, proszę do mnie napisać. Odpowiadam na wszystkie listy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ilona Felicjańska, modelka.

Ilona Felicjańska przekonuje innych, że można wygrać nawet z najgorszym nałogiem, podnieść się po największej porażce i zacząć wszystko od nowa.

Ta choroba naprawdę może być początkiem lepszego życia. Nieświadomość na temat uzależnienia jest ogromna. Naprawdę nie jest tak trudno przestać pić –  tłumaczy Ilona Felicjańska.

Była modelka ma za sobą wiele traumatycznych przeżyć. W 2010 roku została skazana za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Rok później przyznała się do uzależnienia i rozpoczęła terapię. Do tego doszły problemy w życiu prywatnym: głośny rozwód z biznesmenem Andrzejem Rybkowskim i kłopoty finansowe. Felicjańska przyznaje, że tym czasie media były dla niej bezlitosne.

Na szczęście już lepiej o mnie piszą. Byłam przez jakiś czas chłopcem do bicia. Ale proszę uwierzyć, że to był bardzo ważny dla mnie okres i absolutnie go nie żałuję. Bardzo mnie wzmocnił i pozwolił mi poszukać siebie w sobie – dodaje Ilona Felicjańska  .

W ubiegłym roku Ilona Felicjańska wydała książkę poświęconą walce z nałogiem. „Cała prawda o…” to wywiad-rzeka, w którym gwiazda opisała swoje problemy z alkoholem. Prywatnie, była modelka jest związana z kom­po­zy­to­rem Yos­sa­ria­nem Ma­lew­skim.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.