Newsy

Ilona Felicjańska: tak naprawdę nie jest trudno przestać pić

2014-03-10  |  07:20
Ilona Felicjańska pomaga osobom uzależnionym od alkoholu pokonać nałóg i wspiera ich rodziny. Sama długo walczyła, żeby nie pić, dlatego wierzy, że może być dla innych przykładem, bo udało jej się wyleczyć z tej choroby i rozpocząć lepsze życie. Była modelka organizuje spotkania, udziela porad przez portale społecznościowe i zachęca do lektury wywiadu-rzeki, w którym rozlicza się ze swoją przeszłością. W maju ukaże się też druga książka Felicjańskiej o alkoholizmie.  

Chcę zająć się zmianą świadomości na temat uzależnienia od alkoholu i pomagać innym. Dlatego piszę kolejną książkę, jeżdżę po Polsce, spotykam się z ludźmi, rozmawiam na temat tego, jak żyć z tą chorobą. Mam fanpage'a na Facebooku, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, potrzebuje wsparcia, proszę do mnie napisać. Odpowiadam na wszystkie listy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ilona Felicjańska, modelka.

Ilona Felicjańska przekonuje innych, że można wygrać nawet z najgorszym nałogiem, podnieść się po największej porażce i zacząć wszystko od nowa.

Ta choroba naprawdę może być początkiem lepszego życia. Nieświadomość na temat uzależnienia jest ogromna. Naprawdę nie jest tak trudno przestać pić –  tłumaczy Ilona Felicjańska.

Była modelka ma za sobą wiele traumatycznych przeżyć. W 2010 roku została skazana za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Rok później przyznała się do uzależnienia i rozpoczęła terapię. Do tego doszły problemy w życiu prywatnym: głośny rozwód z biznesmenem Andrzejem Rybkowskim i kłopoty finansowe. Felicjańska przyznaje, że tym czasie media były dla niej bezlitosne.

Na szczęście już lepiej o mnie piszą. Byłam przez jakiś czas chłopcem do bicia. Ale proszę uwierzyć, że to był bardzo ważny dla mnie okres i absolutnie go nie żałuję. Bardzo mnie wzmocnił i pozwolił mi poszukać siebie w sobie – dodaje Ilona Felicjańska  .

W ubiegłym roku Ilona Felicjańska wydała książkę poświęconą walce z nałogiem. „Cała prawda o…” to wywiad-rzeka, w którym gwiazda opisała swoje problemy z alkoholem. Prywatnie, była modelka jest związana z kom­po­zy­to­rem Yos­sa­ria­nem Ma­lew­skim.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.