Mówi: | Ilona Felicjańska |
Funkcja: | modelka |
Ilona Felicjańska: tak naprawdę nie jest trudno przestać pić
– Chcę zająć się zmianą świadomości na temat uzależnienia od alkoholu i pomagać innym. Dlatego piszę kolejną książkę, jeżdżę po Polsce, spotykam się z ludźmi, rozmawiam na temat tego, jak żyć z tą chorobą. Mam fanpage'a na Facebooku, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, potrzebuje wsparcia, proszę do mnie napisać. Odpowiadam na wszystkie listy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ilona Felicjańska, modelka.
Ilona Felicjańska przekonuje innych, że można wygrać nawet z najgorszym nałogiem, podnieść się po największej porażce i zacząć wszystko od nowa.
– Ta choroba naprawdę może być początkiem lepszego życia. Nieświadomość na temat uzależnienia jest ogromna. Naprawdę nie jest tak trudno przestać pić – tłumaczy Ilona Felicjańska.
Była modelka ma za sobą wiele traumatycznych przeżyć. W 2010 roku została skazana za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Rok później przyznała się do uzależnienia i rozpoczęła terapię. Do tego doszły problemy w życiu prywatnym: głośny rozwód z biznesmenem Andrzejem Rybkowskim i kłopoty finansowe. Felicjańska przyznaje, że tym czasie media były dla niej bezlitosne.
– Na szczęście już lepiej o mnie piszą. Byłam przez jakiś czas chłopcem do bicia. Ale proszę uwierzyć, że to był bardzo ważny dla mnie okres i absolutnie go nie żałuję. Bardzo mnie wzmocnił i pozwolił mi poszukać siebie w sobie – dodaje Ilona Felicjańska .
W ubiegłym roku Ilona Felicjańska wydała książkę poświęconą walce z nałogiem. „Cała prawda o…” to wywiad-rzeka, w którym gwiazda opisała swoje problemy z alkoholem. Prywatnie, była modelka jest związana z kompozytorem Yossarianem Malewskim.
Czytaj także
- 2025-04-23: Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież
- 2025-05-14: Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy
- 2025-03-12: Przyspiesza proces wstąpienia Mołdawii do UE. Unia przeznaczy dla tego kraju ponad 1,8 mld euro wsparcia
- 2025-03-18: Sylwia Bomba: W liceum nikt nie miał odwagi prosto w oczy nazwać mnie grubasem. Ale jak szłam korytarzem, to czułam śmiechy za moimi plecami
- 2025-03-03: Sylwia Bomba: „Królowa przetrwania” to nie jest mój format. Nie lubię być blisko dram, nie lubię rywalizować na takim poziomie
- 2025-01-30: Europosłowie PiS i Konfederacji ostrzegają przed europejską cenzurą. Blokowanie treści w sieci zagraża wolności słowa
- 2025-01-22: Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
- 2025-01-29: Przyroda w Europie ulega ciągłej degradacji. Do 2030 roku UE częściowo chce odwrócić ten proces
- 2025-01-16: Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
- 2024-11-07: Qczaj: W widocznym miejscu na szyi wytatuowałem sobie różę. Ma mi przypominać, że warto wytrwać w walce z uzależnieniem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.