Mówi: | Jakub Rzeźniczak |
Funkcja: | były piłkarz |
Jakub Rzeźniczak: Chciałbym wrócić do piłki nożnej. Teraz jednak widzę siebie już nie na boisku, ale na szczeblach zarządzających
Były piłkarz podkreśla, że na bieżąco śledzi poczynania polskiej reprezentacji w piłce nożnej i wierzy, że przed biało-czerwonymi jeszcze wiele sukcesów. Choć Jakub Rzeźniczak nie planuje już powrotu na boisko, to jego ambicje wciąż są związane z piłką nożną. Rozważa różne możliwości, w tym pracę w zarządzie PZPN-u lub rolę eksperta sportowego w jakieś redakcji. Wierzy też, że jego doświadczenie i wiedza zdobyta w ciągu ponad dwóch dekad kariery będą cennym atutem w nowych rolach.
– Śledzę piłkę nożną na bieżąco. Myślę, że ostatni rok był średnio udany dla naszej kadry, ale mamy już nowy 2025 i żyjemy nadzieją, że będzie dużo lepszy. Trzymam kciuki za chłopaków – mówi agencji Newseria Jakub Rzeźniczak.
Były piłkarz motywuje kolegów z boiska i uważa, że polska reprezentacja ma jeszcze szansę na awans do mistrzostw świata w 2026 roku. Piłkarze powinni więc dbać o formę i w kolejnych meczach dać z siebie wszystko tak, by nie zawieść oczekiwań fanów.
– Myślę, że szanse są duże i jest jeszcze troszeczkę czasu do eliminacji. Piłkarzy mamy bardzo dobrych, natomiast największym problemem jest to, że wielu z nich nie gra w klubach. Miejmy jednak nadzieję, że ta sytuacja się zmieni, bo w piłce bardzo szybko się taka sytuacja może zmienić i ci piłkarze zaczną grać, przez co też przyjeżdżając na reprezentację, będą w lepszej formie. Bo żeby tę formę mieć na najwyższym poziomie, to trzeba regularnie występować w klubie, w którym się gra na co dzień – mówi.
Jakuba Rzeźniczaka można teraz oglądać w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Jednocześnie sportowiec snuje plany na dalszą karierę. Jak podkreśla, chce otworzyć nowy rozdział w swoim życiu zawodowym, jednak nie zamierza zmieniać branży. Zależy mu na tym, by pozostać blisko piłki nożnej, która jest jego największą pasją.
– Plany są, choć jeszcze nie do końca sprecyzowane. Na pewno chciałbym wrócić do piłki, toczę pewne rozmowy, żeby to się spełniło. Dokładnie jeszcze nie wiem w jakiej roli, bo raczej już nie w roli piłkarza, to chyba już porzucę na zawsze, chociaż jednak wewnętrznie zawsze troszeczkę ciągnie na boisko. Ale myślę, że to będą plany bardziej skierowane na szczeble zarządzające czy ewentualnie komentowanie meczów, bycie ekspertem – mówi.
Były piłkarz planuje też większą aktywność w sieci. W mediach społecznościowych będzie między innymi dzielił się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat piłki nożnej i komentował mecze.
– Planuję troszeczkę rozwijać się w sieci, bo jednak bardzo dużo życia toczy się w internecie. Będę więc chciał ruszyć z kanałem na TikToku i na YouTubie, gdzie będę po prostu mówił o piłce nożnej, będę analizował różne sytuacje, które dzieją się na boisku, i oczywiście komentował ważne rozgrywki. W sumie zawodowo grałem w piłkę 22 lata, więc zjadłem na tym zęby i gdy słucham, jak inni ludzie wypowiadają się na ten temat, to często się z tymi zdaniami nie zgadzam. Myślę więc, że fajnie jest też przedstawić swój punkt widzenia, tym bardziej że kiedyś piłka była całym moim życiem i po prostu się na tym znam – dodaje.
Czytaj także
- 2025-05-21: Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
- 2025-05-19: Poparcie dla UE rekordowo wysokie, mimo wzrostu populizmu. Społeczeństwo oczekuje większego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa
- 2025-04-17: Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar
- 2025-04-22: Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
- 2025-04-22: Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
- 2025-04-16: Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników
- 2025-04-14: Nowe technologie podstawą w reformowaniu administracji. Będą też kluczowe w procesie deregulacji
- 2025-04-10: Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje
- 2025-03-27: Powstanie europejska strategia dotycząca zdrowia psychicznego młodych. Kraje łączą siły, by chronić ich przed cyberzagrożeniami
- 2025-04-08: Blisko 10 mln Ukraińców nie ma dostępu do wody pitnej lub infrastruktury sanitarnej. Na jej odbudowę potrzeba 11,3 mld dol.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.