Mówi: | Jakub Rzeźniczak |
Funkcja: | były piłkarz |
Jakub Rzeźniczak: Chciałbym wrócić do piłki nożnej. Teraz jednak widzę siebie już nie na boisku, ale na szczeblach zarządzających
Były piłkarz podkreśla, że na bieżąco śledzi poczynania polskiej reprezentacji w piłce nożnej i wierzy, że przed biało-czerwonymi jeszcze wiele sukcesów. Choć Jakub Rzeźniczak nie planuje już powrotu na boisko, to jego ambicje wciąż są związane z piłką nożną. Rozważa różne możliwości, w tym pracę w zarządzie PZPN-u lub rolę eksperta sportowego w jakieś redakcji. Wierzy też, że jego doświadczenie i wiedza zdobyta w ciągu ponad dwóch dekad kariery będą cennym atutem w nowych rolach.
– Śledzę piłkę nożną na bieżąco. Myślę, że ostatni rok był średnio udany dla naszej kadry, ale mamy już nowy 2025 i żyjemy nadzieją, że będzie dużo lepszy. Trzymam kciuki za chłopaków – mówi agencji Newseria Jakub Rzeźniczak.
Były piłkarz motywuje kolegów z boiska i uważa, że polska reprezentacja ma jeszcze szansę na awans do mistrzostw świata w 2026 roku. Piłkarze powinni więc dbać o formę i w kolejnych meczach dać z siebie wszystko tak, by nie zawieść oczekiwań fanów.
– Myślę, że szanse są duże i jest jeszcze troszeczkę czasu do eliminacji. Piłkarzy mamy bardzo dobrych, natomiast największym problemem jest to, że wielu z nich nie gra w klubach. Miejmy jednak nadzieję, że ta sytuacja się zmieni, bo w piłce bardzo szybko się taka sytuacja może zmienić i ci piłkarze zaczną grać, przez co też przyjeżdżając na reprezentację, będą w lepszej formie. Bo żeby tę formę mieć na najwyższym poziomie, to trzeba regularnie występować w klubie, w którym się gra na co dzień – mówi.
Jakuba Rzeźniczaka można teraz oglądać w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Jednocześnie sportowiec snuje plany na dalszą karierę. Jak podkreśla, chce otworzyć nowy rozdział w swoim życiu zawodowym, jednak nie zamierza zmieniać branży. Zależy mu na tym, by pozostać blisko piłki nożnej, która jest jego największą pasją.
– Plany są, choć jeszcze nie do końca sprecyzowane. Na pewno chciałbym wrócić do piłki, toczę pewne rozmowy, żeby to się spełniło. Dokładnie jeszcze nie wiem w jakiej roli, bo raczej już nie w roli piłkarza, to chyba już porzucę na zawsze, chociaż jednak wewnętrznie zawsze troszeczkę ciągnie na boisko. Ale myślę, że to będą plany bardziej skierowane na szczeble zarządzające czy ewentualnie komentowanie meczów, bycie ekspertem – mówi.
Były piłkarz planuje też większą aktywność w sieci. W mediach społecznościowych będzie między innymi dzielił się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat piłki nożnej i komentował mecze.
– Planuję troszeczkę rozwijać się w sieci, bo jednak bardzo dużo życia toczy się w internecie. Będę więc chciał ruszyć z kanałem na TikToku i na YouTubie, gdzie będę po prostu mówił o piłce nożnej, będę analizował różne sytuacje, które dzieją się na boisku, i oczywiście komentował ważne rozgrywki. W sumie zawodowo grałem w piłkę 22 lata, więc zjadłem na tym zęby i gdy słucham, jak inni ludzie wypowiadają się na ten temat, to często się z tymi zdaniami nie zgadzam. Myślę więc, że fajnie jest też przedstawić swój punkt widzenia, tym bardziej że kiedyś piłka była całym moim życiem i po prostu się na tym znam – dodaje.
Czytaj także
- 2025-07-01: Koniec polskiej prezydencji w Radzie UE. Doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków na obronność
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-13: Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym
- 2025-06-20: Trwający Festiwal Mozartowski przyciąga tłumy melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-06-04: Rynek nieprzygotowany do wdrożenia systemu kaucyjnego. Może się opóźnić nawet o kilka miesięcy
- 2025-06-09: Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce
- 2025-05-26: Dyrektywa o przejrzystości płac zmniejszy lukę płacową między kobietami a mężczyznami. Obniży za to skłonność pracodawców do podwyżek
- 2025-05-21: Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
- 2025-05-19: Poparcie dla UE rekordowo wysokie, mimo wzrostu populizmu. Społeczeństwo oczekuje większego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.