Newsy

Kamil Pawelski (Ekskluzywny Menel): Od czterech lat uczęszczam na zajęcia z emisji głosu. Płyta była moim marzeniem

2018-11-08  |  06:27

Bloger, znany głównie jako Ekskluzywny Menel, przyznaje, że muzyka jest jedną z jego największych życiowych pasji. O nagraniu swojej płyty marzył od dawna, ale brakowało mu odwagi. Nie chciał też być posądzony o to, że na bazie sukcesu swojego bloga chce budować karierę muzyczną. Praca nad albumem „Granice” trwała dwa lata, a płyta trafiła do sprzedaży jesienią ubiegłego roku. Natomiast na początku października premierę miał trzeci singiel – „Wisła”.

Pierwszy singiel – „Waiting room” – zapowiadający debiutancką płytę Kamila Pawelskiego ukazał się na początku ubiegłego roku. Wtedy bloger nie ukrywał, że wypuścił go po to, by nieco przetestować rynek. Chciał zobaczyć, czy to, co zamierza zaproponować odbiorcom, przypadnie im do gustu. Odbiór był bardzo pozytywny i zmotywował go do dalszej pracy. Drugim singlem, który ujrzał światło dzienne, był „Plastikowy spokój”. Teraz wokalista postanowił z kolei zrealizować teledysk do utworu „Wisła”. Zdjęcia kręcone były na Islandii oraz w Warszawie.

– Płyta i muzyka, świat muzyczny zawsze był moim marzeniem, z różnych przyczyn się to nie wydarzyło. Natomiast, kiedy ponad 2 lata temu podjąłem decyzję, że jednak chcę spróbować swoich sił jako wokalista, współkompozytor i współautor tekstów, nadarzyła się ku temu sposobność. Zakasałem więc rękawy i dałem się poznać właśnie od strony muzycznej. Jestem po szkole muzycznej w klasie saksofonu altowego, od blisko czterech lat uczęszczam na zajęcia z emisji głosu – mówi agencji Newseria Kamil Pawelski, autor bloga Ekskluzywny Menel.

Bloger podkreśla, że chciał mieć realny wpływ na kształt płyty od początku do końca, od momentu pisania tekstów i komponowania muzyki do prac w studiu nagrań. Nie kryje więc satysfakcji z tego, że „Granice” to album, na którym jego rola nie ograniczyła się tylko do odśpiewania w studio piosenek napisanych przez kogoś zupełnie innego. Do współpracy nad debiutanckim krążkiem Kamil Pawelski zaprosił takich artystów, jak Buslav, Jan Stokłosa, Fair Play Quartet, Mate.O czy Maciej Mąka.

Autor bloga Ekskluzywny Menel przyznaje, że w jego życiu było wiele przełomowych momentów. Teraz fundamentem jego szczęścia jest rodzina.

– Najnowszy projekt od kilku miesięcy to mój syn, więc wokół tego dzieje się praktycznie całe nasze życie i ono zostało przekręcone o 180 stopni. Natomiast z takich zawodowych rzeczy to cały czas tematy związane z blogiem, to jest moje główne źródło utrzymania i główna praca, więc wszystko, co związane z męskim wizerunkiem i z Ekskluzywnym Menelem, skupiam w obrębie bloga – mówi Kamil Pawelski.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Podróże

Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie

Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.