Mówi: | Karolina Ferenstein-Kraśko |
Funkcja: | bizneswoman, właścicielka stadniny koni |
Karolina Ferenstein-Kraśko: moim postanowieniem noworocznym jest założenie Fundacji „Magiczna Gwiazdka”
Karolina Ferenstein-Kraśko planuje założyć Fundację „Magiczna gwiazdka” w ciągu najbliższych miesięcy. Pod tym samym hasłem właścicielka stadniny koni od trzech lat organizuje przedświąteczną akcję pomocy dzieciom. Pieniądze za sprzedaży cegiełek przeznaczane są na zimową odzież dla najbardziej potrzebujących. Najmłodsi zapraszani są również do wioski Św. Mikołaja, która powstaje w centrum Warszawy.
– Akcja „Magiczna Gwiazdka” rzeczywiście rozwija się fantastycznie. W tym roku udało nam się sprzedać dwa razy więcej cegiełek, które zasilą pomoc społeczną na Mazurach. Za rok planujemy to jeszcze bardziej rozwinąć. Myślimy o Fundacji „Magiczna Gwiazdka”, która będzie pomagała dzieciom nie tylko przed świętami. To moje postanowienie noworoczne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Karolina Ferenstein-Kraśko, właścicielka stadniny koni.
Karolina Ferenstein-Kraśko tłumaczy, że organizując akcję „Magiczna Gwiazdka”, stara się stworzyć opuszczonym dzieciom choć namiastkę świątecznej atmosfery. W połowie grudnia w centrum Warszawy organizuje wioskę Św. Mikołaja i zaprasza do niej podopiecznych domów dziecka.
– Dzieciom z miasta dajemy magię, taki klimat jak z bajki, bo żywe renifery, Królowa Śniegu, elfy i jeszcze mnóstwo innych atrakcji, które są w wiosce Świętego Mikołaja. Natomiast dzieciom ze wsi, które tę naturę mają na co dzień, kupujemy ciepłe kurtki i buty – tłumaczy Karolina Ferenstein-Kraśko.
Właścicielka stadniny koni podkreśla, że większość akcji charytatywnych organizowanych jest najczęściej w grudniu albo na początku czerwca, a przecież dzieci potrzebują wsparcia i pomocy przez cały rok. Stąd pomysł, by założyć fundację.
– Zaczynałam od tego, że fundowałam wakacje dzieciom z miasta, które ich nie miały. Miasto w lecie jest dla dzieci po prostu smutne i warto im znaleźć takie miejsca, w których naprawdę wypoczną. Teraz chcę pomagać nie tylko w tych wyjątkowych dniach, lecz także przez cały rok. Myślę, że ta fundacja to dobry pomysł – dodaje Karolina Ferenstein-Kraśko.
W tym roku „Magiczną Gwiazdkę” wsparli między innymi Natalia Klimas, Edyta Herbuś, Kinga Rusin, Kamila Szczawińska, Łukasz Jemioł i Piotr Kraśko.
Czytaj także
- 2025-04-17: Dramatyczna sytuacja w opiece długoterminowej. Kolejki oczekujących są coraz dłuższe [DEPESZA]
- 2025-04-15: 400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie
- 2025-04-08: Blisko 10 mln Ukraińców nie ma dostępu do wody pitnej lub infrastruktury sanitarnej. Na jej odbudowę potrzeba 11,3 mld dol.
- 2025-04-18: UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
- 2025-03-24: Odsetki to za mało. Parlament Europejski chce, by zamrożone rosyjskie aktywa stopniowo wspierały Ukrainę
- 2025-03-19: Tylko co piąty nakaz powrotu migranta do kraju pochodzenia jest realizowany. UE chce wprowadzić nowe skuteczne procedury
- 2025-03-21: Joanna Liszowska: Mam nadzieję, że nigdy nie będę świadkiem wypadku. Bałabym się udzielać pomocy, bo to niebywała odpowiedzialność
- 2025-03-06: Priorytetem osób kupujących mieszkanie jest dostęp do zielonych terenów. To ma istotny wpływ na ich dobrostan
- 2025-02-21: Trzy lata wojny w Ukrainie. UE i kraje członkowskie przeznaczyły na wsparcie dla Ukrainy ponad 134 mld euro
- 2025-02-14: Dzieci mają zbyt łatwy dostęp do pornografii i patostreamingu. Rzecznik Praw Dziecka apeluje o zaostrzenie prawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.