Mówi: | Katarzyna Dowbor |
Funkcja: | dziennikarka |
Katarzyna Dowbor: Po rewolucji telewizja publiczna już staje na wszystkie nogi. Dobrze sobie teraz radzimy i wierzymy, że część osób wróci do nas
Prezenterka wierzy, że odświeżona formuła „Pytania na śniadanie” nadawana z imponującego studia przełamie nie najlepszą passę porannego programu i wreszcie uda się odzyskać zaufanie tych widzów, którzy byli rozczarowani zmianami i odeszli do konkurencji. Katarzyna Dowbor wie, że każda rewolucja w danym formacie telewizyjnym niesie ze sobą ryzyko. Jej zdaniem w tym przypadku antidotum mogą być chociażby ciekawe cykle skierowane do osób w różnym wieku i o różnym statusie społecznym.
Katarzyna Dowbor uważa, że przeprowadzka do nowego studia jest symbolicznym otwarciem nowego rozdziału w historii „Pytania na śniadanie”.
– Powiem szczerze, że ta przestrzeń mnie zadowala, ja jestem zachwycona. Na ogół w takich studiach jest mało miejsca, a tutaj pozwolono nam się rozwinąć. Mam nadzieję, że będzie nam się tu fajnie pracować – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Dowbor.
„Pytanie na śniadanie” nie tylko nadawane jest z nowego studia, ale także ma nową czołówkę i nową oprawę muzyczną. Jesienno-zimowa edycja programu będzie niezwykle zróżnicowana tematycznie, żeby każdy z widzów znalazł dla siebie coś odpowiedniego. W ramach serii rozmów o rodzicielstwie zastępczym aktorka Magdalena Różczka przedstawia historie o miłości zmieniającej życie, Teresa Godlewska prowadzi międzypokoleniowe dyskusje z udziałem silversów, a świeże spojrzenie na świat wnosi nastoletni Tymek Gliszczyński. Z kolei przyrodnik i podróżnik Łukasz Bożycki opowiada o fascynujących zwyczajach zwierząt, dr Artur Zagajewski przybliża świat roślin, a Jakub Tylman zaprasza widzów do odkrywania magii literatury dziecięcej i młodzieżowej.
– Jesteśmy rzeczywiście bardzo przejęci tym wszystkim. Jest naprawdę fajny, młody zespół, który bardzo chce zawalczyć o swoje miejsce pracy, chce zrobić z tego fajny, dobry program. Bardzo nam się dobrze współpracuje, bardzo się fajnie dogadują między sobą osoby, które ten program prowadzą, więc my się lubimy. Bardzo się cieszę, że mamy i najstarszą osobę, która będzie występowała w naszym programie, ale też tego najmłodszego – Tymka, który jest przeuroczy. To świadczy o tym, że my jesteśmy dla każdego widza, nie tylko dla tego 40+ czy 16+. Drodzy państwo, będzie dobrze, tylko nas oglądajcie – mówi Katarzyna Dowbor.
Prezenterka wierzy, że odświeżona formuła programu śniadaniowego TVP2 przyciągnie przed ekrany więcej widzów. Z wyników oglądalności prezentowanych na portalach branżowych wynika, że pozycję lidera wśród programów śniadaniowych od wielu miesięcy ma „Dzień Dobry TVN”. Weekendowe wydania „Pytania na śniadanie” goni natomiast „Halo, tu Polsat”. Zdaniem Katarzyny Dowbor porównania do konkurencji są nieuniknione, ale trzeba zachować zdrowy dystans do prezentowanych statystyk i robić swoje.
– Śledzimy wyniki oglądalności. Myślę, że media często piszą o tym, nie sprawdziwszy, jak to wygląda, bo to są nieduże różnice. Są dni, że wygrywamy z konkurencją, są dni, że przegrywamy, ale jak to w sporcie, zawsze musi być zwycięzca i musi być ten, co ma drugie czy trzecie miejsce. Natomiast my bardzo się staramy. I myślę, że po tej rewolucji, która była, bo umówmy się, że zatrzęsła się telewizja publiczna, ale ona powoli już staje na wszystkie nogi, dobrze sobie teraz radzimy i liczymy na naszych widzów. Wierzymy w to, że część osób wróci do nas – mówi.
Mimo że od rewolucji w „Pytaniu na śniadanie” minęło już 10 miesięcy, to część widzów nadal nie może siępogodzić ze zmianami, jakie zaszły w tym programie. Żałują miedzy innymi, że nie ma już ich ulubionych par prowadzących, które przez kilka lat były wizytówką formatu.
– To nie jest program autorski. Przez ten program przewinęło się z 50–60 prowadzących i zawsze jak ktoś odchodził czy jak kogoś zwalniano, to się porównywało i mówiło się: a bo on był świetny, a ci nowi są beznadziejni. Więc ja myślę, że ci, do których się teraz nas porównuje, też mieli swój ciężki czas, kiedy przyszli do programu. Taka jest siła widza, ma prawo oceniać i ma prawo mówić, co sobie myśli o tych, którzy się zdecydowali przed tą kamerą występować, my tylko możemy z pokorą wysłuchać – dodaje Katarzyna Dowbor.
Czytaj także
- 2025-05-23: Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
- 2025-05-19: Poparcie dla UE rekordowo wysokie, mimo wzrostu populizmu. Społeczeństwo oczekuje większego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa
- 2025-04-22: Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
- 2025-05-06: Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań
- 2025-04-04: Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona
- 2025-03-25: Katarzyna Dowbor: Od 30 lat uczę się pielęgnacji ogrodu. Zieleń wycisza, uspokaja i ja to uwielbiam
- 2025-04-30: Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
- 2025-04-29: Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2025-03-13: Inwestycje w sztuczną inteligencję na bardzo niskim poziomie. Potencjał polskich kadr nie jest wykorzystywany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.