Newsy

Magdalena Różczka: Odkładamy na bok swoje ambicje i chcemy być idealnymi mamami, żonami. Dopiero później myślimy, co dalej i takie podejście nas gubi

2021-03-18  |  06:26

Aktorka obserwuje wokół siebie wiele kobiet, które odłożyły swoje życie na drugi plan i zrezygnowały ze swoich marzeń na korzyść innych. I choć przez pewien czas czują się one szczęśliwe jako żony i matki, to przychodzi taki moment, że powraca do nich to, co było niespełnione. Aktorka ma nadzieję, że jej bohaterka z serialu „Tajemnica zawodowa” stanie się dla wielu kobiet przykładem. Bo choć znalazła się na życiowym zakręcie, to dzięki determinacji udało jej się wyjść na prostą.

Nowa produkcja TVN-u to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, które zmusza nas do zmian i ciągłej „podróży”, a także o oswajaniu problemów, które początkowo wydają się nie do przejścia.

– „Tajemnica zawodowa” ma bardzo ciekawy scenariusz. Jak zaczynaliśmy współpracę i przeczytałam pierwszy odcinek, to pomyślałam sobie, że jest co grać w każdej scenie, że postaramy się wycisnąć tam wszystko, co jest, i emocje, i pośpiech, i dużo innych rzeczy. Bardzo ciekawa jest również postać mojej bohaterki – mówi agencji Newseria Magdalena Różczka.

W serialu „Tajemnica zawodowa” aktorka wciela się w rolę Julii Żurawskiej. Po ukończeniu studiów prawniczych w Warszawie kobieta wróciła w rodzinne strony i związała się z miejscowym lekarzem. Po ślubie odłożyła na bok swoje ambicje, poświęciła się rodzinie i stworzyła dom, o jakim zawsze marzyła. Jako żona i matka dwóch córek przez długi czas żyła w cieniu męża. Aktorka uważa, że wiele kobiet może się identyfikować z jej bohaterką.

– Wydaje mi się, że większość kobiet myśli o tym, żeby spełniać się zawodowo, ale jednak zawsze na pierwszym miejscu stawiają spełnienie się jako pani domu i jako matka. Przede wszystkim chcemy być idealnymi mamami, żonami, a dopiero później myślimy, co dalej i chyba nas to gubi – mówi Magdalena Różczka.

Życie jej serialowej bohaterki diametralnie się zmieniło w momencie, kiedy dowiedziała się o zdradzie swojego męża. Porażkę umiejętnie przekuła jednak w sukces. Powróciła do swojego zawodu, stanęła na sali sądowej jako adwokat i zawalczyła o siebie, swoją rodzinę i o prawdę. Kryzysowa sytuacja dodała jej siły i pozwoliła uwierzyć w swoje możliwości. Dzięki nowym obowiązkom kobieta odkryła w sobie ogień i pasję, o której dawno zapomniała. Różczka zauważa, że podobnie jak w scenariuszu, tak również w naszym życiu nigdy nie jest za późno na zmiany. Trzeba tylko znaleźć w sobie odwagę.

– Bardzo często widzę takie zjawisko u dziewczyn po czterdziestce, kiedy to zazwyczaj już mają odchowane dzieci i wtedy zaczynają czuć, że to jest ostatni moment, żeby zająć się sobą, żeby skupić się na sobie, na swojej pracy, żeby przypomnieć sobie o swoich marzeniach z tego czasu, kiedy miałyśmy kilkanaście lat – mówi Magdalena Różczka.

Serial „Tajemnica zawodowa” można oglądać w telewizji TVN i na player.pl w środy o godz. 21:30.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.