Newsy

Michał Piróg: Na imprezach zawsze dobrze tańczyło mi się z Joanną Liszowską i Justyną Steczkowską

2015-05-08  |  06:50

Michał Piróg zdradził, że na imprezach najlepiej tańczy mu się z Joanną Liszowską. Lubi się bawić także z Justyną Steczkowską. Atutem pań jest m.in. to, że nie prowadzą w tańcu, tylko swobodnie dostosowują się do ruchów choreografa. Juror „You Can Dance” przyznał także, że na imprezach nigdy nie tańczy według jakiejś choreografii, tylko improwizuje.

Bardzo często, jak kobieta nie umie tańczyć, to się tak tym stresuje, że próbuje prowadzić mnie w tym tańcu i to wtedy wychodzi najgorsza żenada. U Joanny Liszowskiej i Justyny Steczkowskiej nie ma tak, że one prowadzą – opowiada Michał Piróg.

Juror „You Can Dance” zdradził także, że na imprezach nie tańczy według jakiegoś układu choreograficznego, nie myśli o tym, jaki ruch wykonać, lecz by dobrze się bawić. Jego zdaniem tańczenie układów choreograficznych na imprezach to wstyd i powód do wyśmiania.

Teatr jest teatrem, scena jest sceną, grupa jest grupą, a impreza jest imprezą. Nie idziesz po to, żeby pokazać, że umiesz tańczyć, tylko po to, żeby dobrze się bawić. Na imprezach tańczysz z ludźmi, często z ludźmi, których nie znasz, do muzyki, której nie znasz, która gdzieś tam pierwszy raz się pojawia. Pamiętam, jak ze studentami ze szkoły choreograficznej chodziliśmy na imprezy i oni wchodzili na parkiet i tańczyli swoje choreografie. To była największa wiocha, szczyt obciachu – mówi gwiazda stacji TVN

Michał Piróg przygodę z tańcem zaczął w wieku 19 lat. Popularność zdobył, występując w telewizji, najpierw w kanale MTV , ucząc choreografii w programie „W rytmie MTV”, a później jako juror w show „You Can Dance – Po prostu tańcz” w stacji TVN.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.