Newsy

Monika Lewczuk: czuję się coraz bardziej niezależną kobietą, uczę się dbać o siebie i o to, żeby spełniać swoje marzenia

2019-06-27  |  06:22

Zdaniem wokalistki kobiety powinny znać swoją wartość i być pewne siebie, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdują. Na swoim przykładzie bowiem wie, że samodzielność i wewnętrzna siła pozwalają się uporać z każdą przeciwnością losu i dodają odwagi, by zawalczyć o swoje marzenia. Wokalistka twierdzi, że już małe dziewczynki powinny być wychowywane w przekonaniu, że siła tkwi w kobietach, bo kluczem do sukcesu i spełnienia na każdej płaszczyźnie jest właśnie niezależność.

Monika Lewczuk podkreśla, że jest teraz na takim etapie życia, kiedy czuje w sobie ogromną moc i siłę do działania. Umie walczyć z obawami, zna swoje mocne strony i jest świadoma dokonywanych wyborów.

– Myślę, że coraz bardziej się czuję niezależną kobietą, niezależną dziewczyną, uczę się dbać o siebie, o to, żeby się spełniać, realizować swoje marzenia. Tak naprawdę już od długiego czasu to robię, ale przez ostatnich kilka lat myślę, że skupiałam się przede wszystkim na tym, żeby właśnie wykreować ten muzyczny aspekt mojego życia. A teraz staram się też skupiać trochę bardziej na tym, czego potrzebuję jako Monika, Monia, jako kobieta, jako dziewczyna – mówi agencji Newseria Monika Lewczuk.

Ostatni singiel Moniki Lewczuk zatytułowany „Z Tobą lub bez Ciebie” promowany jest jako hołd dla klasy, niezależności i pewności siebie u każdej kobiety. Wokalistka ze swojego doświadczenia wie, że w płci pięknej tkwi nieskończony potencjał.

– Temat niezależności jest bardzo ważny, dlatego że wydaje mi się, że jeżeli kobieta jest niezależna, jeżeli dziewczyna jest niezależna i jeżeli uczy się tego, żeby dbać o swoje samopoczucie, dbać o swoje sprawy, to jest bardzo ważne. To jest ważne nie tylko dla niej, lecz także później w relacjach z innymi – mówi Monika Lewczuk.

Zdaniem piosenkarki ten temat znacznie częściej powinien się więc pojawiać w mediach, w twórczości czy w zwyczajnych rozmowach.

– Bardzo ważne jest to, żeby mówić o niezależności kobiet, szczególnie w tym momencie, żeby młode pokolenia tych dziewczynek, które dorastają, wychowywały się też w przekonaniu o swojej wartości, żeby były pewne siebie. Ale też dorosłe kobiety, żeby dbały o siebie i żeby wiedziały, że tak naprawdę to od nich zależy to, w jaki sposób kreują swoją rzeczywistość, swoją przyszłość – mówi Monika Lewczuk.

Bardzo ważne jest to, żeby od najmłodszych lat dziewczynki były wychowywane w przekonaniu, że w momencie, kiedy stają się dorosłe, mają bardzo duży wpływ na swoje życie. Poprzez odpowiednią postawę mogą kreować swoje miejsce w świecie, a dzięki swojej niezależności będą czerpać z niego pełnię możliwości.

– Często wychowujemy te dziewczynki w taki sposób, że nie zawsze ta niezależność i to dbanie o siebie jest uczone. Bardzo często w bajkach, które pokazują nam rodzice, jest ten mit o tym, że przyjdzie po nas książę i on już wszystko nam ułoży. I myślę, że to zostaje trochę w głowie i później wiele kobiet patrzy po prostu na mężczyzn zamiast na to, czego faktycznie chcą – mówi Monika Lewczuk.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Rozmawiałam z produkcją na temat mojej ewentualnej roli w „Tańcu z gwiazdami”. Wierzę, że stworzą taką, która będzie dla mnie inspirująca

Tancerka przyznaje, że kiedy dostała propozycję udziału w ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, to choć miała apetyt na powrót do tej produkcji, po rozważeniu wszystkich za i przeciw jednak ją odrzuciła. Z jednej strony miała już inne zobowiązania zawodowe, a z drugiej – zależało jej na tym, by powrócić do show nie tylko w charakterze instruktorki, ale zaprezentować się widzom z nieco innej strony. Edyta Herbuś wierzy, że w przyszłości program przejdzie pewną metamorfozę i znajdzie się w nim rola skrojona właśnie dla niej. Nie ukrywa też, że ta edycja wyjątkowo przyciągnęła jej uwagę, bo skupiła bardzo charyzmatycznych uczestników.

Prawo

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w produkcję muzyczną. Artyści i odbiorcy chcą jasnego oznaczania utworów generowanych przez takie narzędzia

Dziesięciokrotny wzrost przychodów rynku sztucznej inteligencji w tworzeniu muzyki przewidują analitycy w ciągu najbliższych 10 lat. Wokół tematu narasta coraz więcej kontrowersji, związanych m.in. z uczeniem się algorytmów na już skomponowanych dziełach czy wykorzystywania głosów wokalistów do tworzenia coverów śpiewanych przez SI. Jednocześnie ponad jedna trzecia muzyków przyznaje już, że wspierali się w swojej pracy sztuczną inteligencją. Artyści oczekują jednak jasno wytyczonych ram regulacyjnych dla tego typu narzędzi. Przede wszystkim miałyby one dotyczyć zgód na wykorzystanie własności intelektualnej i wyraźnego oznaczania muzyki komponowanej przez SI.

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.