Newsy

Natalia Szroeder przeprowadziła się do Warszawy. Wokalistka: na razie chłonę klimat

2015-08-12  |  06:50

Natalia Szroeder została warszawianką. Wokalistka przeprowadziła się do stolicy ze względu na liczne obowiązki zawodowe w tym mieście, m.in. udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Powoli przyzwyczaja się do życia w nowym miejscu, choć jeszcze czuje się zagubiona. Na razie chłonie klimat i uczy się poruszać po mieście metrem.

Natalia Szroeder urodziła się i wychowała we wsi Parchowo w województwie pomorskim. Twierdzi, że długo opierała się pomysłowi przeprowadzki do Warszawy, jednak nadmiar obowiązków zawodowych w stolicy sprawił, że zmieniła zdanie. Nie byłaby bowiem w stanie dojeżdżać z Kaszub tak często, jak jest to obecnie konieczne. W Warszawie wokalistka mieszka od miesiąca i powoli przyzwyczaja się do życia w nowym miejscu.

– Na razie chłonę klimat, cały czas się wdrażam w to wszystko. Potrafię się poruszać metrem, więc to jest okej. Poza tym bardzo lubię Warszawę, zawsze lubiłam i klimat mi odpowiada, ale jako mieszkanka jestem jeszcze trochę zagubiona mówi Natalia Szroeder agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalistka w Warszawie zaangażowana jest w kilka projektów, jednak głównym powodem przeprowadzki był udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

– Udział w tym przedsięwzięciu wymaga bycia na miejscu cały czas i nieustannej dostępności. Gdybym była na Kaszubach, to nie byłabym w stanie temu sprostać. Mamy dużo treningów, praktycznie każdego dnia dzieje się coś związanego z programem – mówi Natalia Szroeder.

W warszawskim studiu wokalistka nagrywa też swoją nową płytę. Prace nad krążkiem są bardzo intensywne, zwłaszcza że jego premiera była kilkakrotnie odkładana, a Szroeder jak twierdzi z utęsknieniem czeka na to, aż album się ukaże. Wakacje wokalistka spędza więc bardzo pracowicie, cały czas bowiem także koncertuje.

– To jest taki okres w roku, na który się czeka przez wiele miesięcy, żeby w końcu mieć taki bezpośredni kontakt z publicznością, który jest chyba najcenniejszy. Stoisz na scenie, a pod nią słuchacze, którzy czekali na to, żeby cię zobaczyć i żeby z tobą zaśpiewać – mówi Natalia Szroeder.

Wokalistka nie ukrywa, że okres wakacyjny wymagał od niej dużo pracy, poświęceń i bardzo dawno nie odwiedzała rodzinnego domu. Cieszy się jednak, że w jej życiu dzieje się wiele ciekawych rzeczy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.