Newsy

Odeta Moro: Jestem życiową optymistką. Jak wstaję o godz. 5.00, to nie krzyczę ani nie płaczę, tylko uśmiecham się do siebie w lustrze

2015-10-26  |  07:00

Odeta Moro przyznaje, że do każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji stara się podchodzić z pozytywnym nastawieniem. Nie narzeka, nie ma pretensji do losu, a zamiast tego codziennie rano wstaje z uśmiechem na twarzy i wierzy w to, że przed nią kolejny udany dzień. To pomaga prezenterce przetrwać trudne chwile, a takich w jej życiu nie brakuje, zwłaszcza teraz, gdy jej były mąż przebywa w szpitalu.

Michał Figurski ponad miesiąc temu trafił do szpitala z powodu pękniętego naczynia krwionośnego w głowie. Przez kilka dni utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej. Dla Odety Moro ta wiadomość była ogromnym ciosem. Dziennikarka wspiera byłego męża w walce o zdrowie i podkreśla, że nawet w momentach, kiedy świat wali jej się na głowę, nie lubi marudzić i użalać się nad sobą.

Jak wstaję o godzinie 5.00, to nie krzyczę, nie płaczę, tylko wstaję z odrobiną przyjemności. A potem, jak staję przed lustrem, to wmawiam sobie, że ten dzień będzie wyjątkowy i myślę, że to jest najlepsza recepta na dobry dzień – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Odeta Moro.

Moro twierdzi, że trzeba akceptować to, co zsyła los, i w każdej sytuacji próbować znaleźć złoty środek. Nie można załamywać się niepowodzeniami, tylko wyciągać z nich lekcje na przyszłość. Dziennikarka przyznaje, że jej motorem napędowym są dobre relacje z bliskimi i udane życie zawodowe.

Trzeba robić to, co się lubi i wtedy łatwiej jest znaleźć uśmiech na twarzy. I nawet w trudnych sytuacjach życiowych, które nam wszystkim się zdarzają, cieszyć się z takich drobiazgów i chwil, które są, a których czasami nawet nie zauważamy – mówi Odeta Moro.

Dziennikarka podkreśla też, że najlepszym lekarstwem na kłopoty jest satysfakcjonująca praca, dlatego z nieukrywaną radością dołączyła do zespołu Radia Złote Przeboje, gdzie wspólnie z Jarosławem Budnikiem i Piotrem Jaworskim prowadzi poranne audycje.

Mam świetne towarzystwo w radiu i dzięki panom, z którymi siedzę przez te pierwsze trzy godziny każdego mojego dnia, mam lepszy humor – dodaje Odeta Moro.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać

Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Farmacja

Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.