Newsy

Olga Buława: Jestem najstarszą uczestniczką w historii konkursu Miss Universe. Staram nie skupiać się na tym, jakie mam szanse

2019-12-02  |  06:25

Miss Polski 2018 nie kryje satysfakcji z tego, że będzie reprezentować nasz kraj w konkursie Miss Universe, bo jak podkreśla, będzie to dla niej wyjątkowe doświadczenie. Liczy na to, że pozna wiele ciekawych osób i dużo się od nich nauczy. Podkreśla też, że choć widziała już rywalki z innych krajów, to na razie nie chce oceniać swoich szans na wygraną.

Konkurs Miss Universe odbędzie się 8 grudnia w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Olga Buława właśnie przebywa na zgrupowaniu.

Staram nie skupiać się na tym, jakie mam szanse. Z takim samym podejściem przystąpiłam też do konkursu Miss Polski, gdzie nie skupiałam się na wygranej, a po prostu na tym, żeby jak najwięcej z tego doświadczenia czerpać pozytywnych bodźców. I teraz jest tak samo. Myślę, że jest to wspaniała przygoda i już sam fakt uczestniczenia w tym konkursie jest samą w sobie wygraną. Poznam na pewno wiele wspaniałych osób z całego świata – mówi agencji Newseria Olga Buława, Miss Polski 2018.

Buława przyznaje, że widziała już wcześniej w internecie swoje konkurentki. Jej zdaniem, ich atutem jest nie tylko uroda i zgrabna sylwetka, ale również wykształcenie i ciekawe pasje.

– Od momentu ogłoszenia mojego startu w konkursie zaczęły się pojawiać takie rankingi internetowe, bo ten konkurs ma ogromną bazę fanów i cały czas jestem gdzieś tam oznaczana wśród innych kandydatek, więc miałam okazję spojrzeć. Bardzo ładne dziewczyny i też nie tylko ładne, ale bardzo dużo w życiu osiągnęły. W tym roku mówi się, że to jest rok prawniczek, że większość jest dziewczyn, które skończyły prawo na konkursie – mówi.

Olga Buława solidnie przygotowuje się do udziału w Miss Universe od blisko trzech miesięcy. Zdecydowała, że chce pracować z ludźmi, którzy mają jej pomóc na określonych płaszczyznach.

– Zorganizowałam się troszeczkę jako taka freelancerka, po prostu uruchomiłam kontakty. Jest bardzo wiele osób chętnych do pomocy przy takich konkursach, tylko po prostu trzeba wiedzieć, czego się chce. Nie mam może takiego teamu, który by nade mną czuwał i mówił mi codziennie, co mam robić. Też jestem dosyć taką charakterną osobą i mam też już swoje lata, jestem w ogóle najstarszą kandydatką w historii konkursu Miss Universe, więc ciężko by mi było jakby ktoś chciałby mi coś narzucać, więc raczej to jest taka moja inicjatywa – mówi Olga Buława.

Miss Polski tłumaczy, że podczas konkursu będzie się chciała skupić na pokazaniu swojej osobowości. Jej zdaniem, wszystkie kandydatki do tytułu są ładne, zgrabne i zachwycają wyglądem, ale równie ważne jest to, żeby przyciągnąć uwagę czymś więcej.

– Na pewno będę się skupiać na tym, żeby gdzieś tam szerzyć taką pewność siebie, że po prostu nasza wyjątkowość jest czymś, co nas wyróżnia, co może dawać nam pewność siebie i nie musi nas jakby przekreślać. Ja też jestem dosyć taką niestandardową kandydatką na konkurs piękności, bo po pierwsze, jestem najstarsza, po drugie, nie mam za dużego doświadczenia w tych konkursach, w ogóle pierwszym, do którego przystąpiłam, był konkurs Miss Polski. I mimo wszystko, jakoś tak wszystko się ładnie składa, że to wszystko idzie do przodu – mówi Olga Buława.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.