Newsy

Olga Buława: Jestem najstarszą uczestniczką w historii konkursu Miss Universe. Staram nie skupiać się na tym, jakie mam szanse

2019-12-02  |  06:25

Miss Polski 2018 nie kryje satysfakcji z tego, że będzie reprezentować nasz kraj w konkursie Miss Universe, bo jak podkreśla, będzie to dla niej wyjątkowe doświadczenie. Liczy na to, że pozna wiele ciekawych osób i dużo się od nich nauczy. Podkreśla też, że choć widziała już rywalki z innych krajów, to na razie nie chce oceniać swoich szans na wygraną.

Konkurs Miss Universe odbędzie się 8 grudnia w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Olga Buława właśnie przebywa na zgrupowaniu.

Staram nie skupiać się na tym, jakie mam szanse. Z takim samym podejściem przystąpiłam też do konkursu Miss Polski, gdzie nie skupiałam się na wygranej, a po prostu na tym, żeby jak najwięcej z tego doświadczenia czerpać pozytywnych bodźców. I teraz jest tak samo. Myślę, że jest to wspaniała przygoda i już sam fakt uczestniczenia w tym konkursie jest samą w sobie wygraną. Poznam na pewno wiele wspaniałych osób z całego świata – mówi agencji Newseria Olga Buława, Miss Polski 2018.

Buława przyznaje, że widziała już wcześniej w internecie swoje konkurentki. Jej zdaniem, ich atutem jest nie tylko uroda i zgrabna sylwetka, ale również wykształcenie i ciekawe pasje.

– Od momentu ogłoszenia mojego startu w konkursie zaczęły się pojawiać takie rankingi internetowe, bo ten konkurs ma ogromną bazę fanów i cały czas jestem gdzieś tam oznaczana wśród innych kandydatek, więc miałam okazję spojrzeć. Bardzo ładne dziewczyny i też nie tylko ładne, ale bardzo dużo w życiu osiągnęły. W tym roku mówi się, że to jest rok prawniczek, że większość jest dziewczyn, które skończyły prawo na konkursie – mówi.

Olga Buława solidnie przygotowuje się do udziału w Miss Universe od blisko trzech miesięcy. Zdecydowała, że chce pracować z ludźmi, którzy mają jej pomóc na określonych płaszczyznach.

– Zorganizowałam się troszeczkę jako taka freelancerka, po prostu uruchomiłam kontakty. Jest bardzo wiele osób chętnych do pomocy przy takich konkursach, tylko po prostu trzeba wiedzieć, czego się chce. Nie mam może takiego teamu, który by nade mną czuwał i mówił mi codziennie, co mam robić. Też jestem dosyć taką charakterną osobą i mam też już swoje lata, jestem w ogóle najstarszą kandydatką w historii konkursu Miss Universe, więc ciężko by mi było jakby ktoś chciałby mi coś narzucać, więc raczej to jest taka moja inicjatywa – mówi Olga Buława.

Miss Polski tłumaczy, że podczas konkursu będzie się chciała skupić na pokazaniu swojej osobowości. Jej zdaniem, wszystkie kandydatki do tytułu są ładne, zgrabne i zachwycają wyglądem, ale równie ważne jest to, żeby przyciągnąć uwagę czymś więcej.

– Na pewno będę się skupiać na tym, żeby gdzieś tam szerzyć taką pewność siebie, że po prostu nasza wyjątkowość jest czymś, co nas wyróżnia, co może dawać nam pewność siebie i nie musi nas jakby przekreślać. Ja też jestem dosyć taką niestandardową kandydatką na konkurs piękności, bo po pierwsze, jestem najstarsza, po drugie, nie mam za dużego doświadczenia w tych konkursach, w ogóle pierwszym, do którego przystąpiłam, był konkurs Miss Polski. I mimo wszystko, jakoś tak wszystko się ładnie składa, że to wszystko idzie do przodu – mówi Olga Buława.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.