Newsy

Patricia Kazadi już ćwiczy przed występem w Opolu

2015-05-22  |  07:10

Patricia Kazadi, która wystąpi w konkursie Super Premiery podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, już rozpoczęła próby. Wokalistka zaprezentuje utwór „Na zawsze”, który znajdzie się na jej drugim krążku. Zapowiada, że występ będzie spektakularny.

– Lubię efektowne występy. Na pewno można się spodziewać wizualizacji, pojawią się tancerze i muzycy. To jest energetyczny utwór, więc na pewno będzie się działo. Próby trwają. Nie mogę doczekać się występu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Patricia Kazadi.

O nagrodę w Opolu powalczy m.in. z Marylą Rodowicz, Natalią Kukulską, Mają Hyży, Michałem Szpakiem czy Tomkiem Lipińskim. Gwiazda już raz wystąpiła w Opolu w 2011 r. z piosenką „Hałas”.

Piosenka „Na zawsze”, którą wykona w Opolu, zapowiada drugi krążek gwiazdy. Data premiery nie jest jeszcze znana.

– Druga płyta już za chwilę. Jest przeze mnie bardzo wyczekiwana. Nie mogę doczekać się premiery – mówi Patricia Kazadi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.