Newsy

Paulina Smaszcz-Kurzajewska: obecnie w związkach brakuje komunikacji i wyrozumiałości

2018-06-19  |  06:21

Gdy pobieraliśmy się z mężem, to ustaliliśmy listę wartości i priorytetów. Jej podstawą była wzajemna lojalność i tak zostało do tej pory – podkreśla Paulina Smaszcz-Kurzajewska. Wraz z Maciejem Kurzajewskim są razem ćwierć wieku i uchodzą za jedną z najbardziej zgranych par w polskim show-biznesie. Zdaniem dziennikarki, każdy ma inną receptę na udany związek. U nich liczy się wzajemny szacunek, cierpliwość i tolerancja dla odmiennych poglądów partnera. Ważne jest to, żeby nie próbować narzucić komuś siebie, swoich ideologii i swoich racji.

Zdaniem Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej relacje rodzinne warto pielęgnować zawsze – niezależnie od sytuacji życiowej i wykonywanego zawodu. Związek dwojga ludzi musi mieć solidne fundamenty. Tylko w ten sposób ma szanse przetrwać lata.

– Myślę, że trzeba sobie na początku powiedzieć, co jest dla nas ważne, co jest dla nas priorytetem, wartością, jak chcemy iść przez życie. To się sprawdza w naszym związku, a my już prawie 25 lat jesteśmy razem. Z biegiem czasu oczywiście to się aktualizuje w zależności od tego, co się wydarza wokół nas, w rodzinie, w naszym świecie, sąsiedztwie, a także w Polsce. Trzeba więc o tym rozmawiać. To, czego brakuje generalnie w związkach, obserwując ludzi siedzących w kawiarniach, na plaży czy na ulicach – to komunikacji i wyrozumiałości – mówi agencji Newseria Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Dziennikarka przyznaje, że w żadnym związku nie da się całkowicie uniknąć konfliktów, nieporozumień czy zazdrości o inne osoby. Trzeba się jednak starać na wszystko patrzeć racjonalnie i próbować wyważyć argumenty. Niezwykle ważne jest też to, by partnerzy dawali sobie przestrzeń, potrzebną na realizację własnych pasji, na swoje poglądy, spojrzenie na świat czy doświadczanie skrajnie różnych emocji.

– Nie staram się Maćka przeciągnąć na swoją stronę, ani on mnie na swoją. Po prostu każdy z nas ma swoje zdanie, często się bardzo różnimy i mamy inne poglądy, ale to szanuję. Szanuję jego poglądy, jego zwyczaje, przyzwyczajenia, a on moje i dlatego to się udaje – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Kurzajewska podkreśla, że niezależnie od liczby obowiązków zawodowych, niezwykle istotne jest to, by lubić i umieć spędzać ze sobą czas.  

– To, co jest logistycznie do rozporządzenia, to jest wspólny czas. To musi być czas, który jest wartościowy, nawet jeżeli to jest nudzenie się, to wszyscy mówimy: OK, dziś jest dzień kanapowy i się nudzimy, wtedy właśnie tarmosimy się z psami, z kotem, z naszym synkiem leżymy na tarasie i właściwie wtedy nic nie trzeba. Czasami wystarczą tylko emocje, uczucia i nie trzeba koniecznie robić spektakularnych rzeczy albo wyjeżdżać gdzieś na tajemniczą wyspę, po prostu warto być w swoim domu, w nim mieszkać i czuć, że to jest nasze wspólne miejsce – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Kurzajewska zdradza, że jej przepis na życie jest bardzo prosty. Ważne jest to, by nie uczyć się od najlepszych i tych, co osiągnęli największe sukcesy, lecz także od tych, którzy są najszczęśliwsi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.