Newsy

Piotr Rubik: Dzieci nie chcą wychodzić z mojego przedszkola. To dla mnie największa nagroda

2015-09-08  |  06:50

W przedszkolu Piotra Rubika dzieci biorą udział w zajęciach instrumentalnych i wokalnych, mają też styczność z żywą muzyką. Organizuje on bowiem tam próby przed koncertami. Muzyk twierdzi, że dzieci tak lubią jego przedszkole, że nie chcą z niego wychodzić.

Przedszkole muzyczne Rubik Music School istnieje od września 2014 roku. Piotr Rubik zdecydował, że będzie czynne także przez całe wakacje, aby zapewnić opiekę i rozrywkę dzieciom pracujących rodziców. Przez dwa miesiące dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, i zabawach, również na świeżym powietrzu, oraz wycieczkach fakultatywnych. Z oferty mogły skorzystać także maluchy, które na co dzień nie uczęszczają do przedszkola Piotra Rubika.

– Dzieci nie chciały od nas wychodzić, a to jest chyba największa nagroda dla mnie, jako właściciela przedszkola mówi Piotr Rubik agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Muzyk ma nadzieję, że przedszkole nadal będzie się tak dobrze rozwijać, jak do tej pory. Zwłaszcza że oprócz regularnych zajęć zapewnia swoim podopiecznym dodatkowe atrakcje. Wszystkie próby przed koncertami muzyk przeprowadza właśnie w przedszkolu, aby dzieci, które do niego uczęszczają, miały na co dzień styczność z żywą muzyką.

– Jest to miejsce, w którym dzieci mogą się dowiedzieć, że muzyka to wielka frajda – mówi Piotr Rubik.

Od listopada do Rubik Music School zacznie uczęszczać także młodsza córka Piotra Rubika. Alicja skończy wówczas 2,5 roku. Już w wakacje uczestniczyła w niektórych zajęciach w przedszkolu i  jak twierdzi Rubik nie chciała wracać do domu. 

– Moja starsza córka, niestety, już jest za duża na przedszkole, ale chodzi do mnie na zajęcia dodatkowe, indywidualne lekcje śpiewu i gry na fortepianie – mówi Piotr Rubik.

Muzyk lubi pracę z dziećmi. Był opiekunem drużyny w talent show stacji TVN pt. „Mali giganci”, a od września jest jurorem w nowym programie tej telewizji. „Aplauz, aplauz!” to program, w którym uzdolnione wokalnie dzieci występują razem ze swoimi dorosłymi opiekunami.

 

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.