Newsy

Piotr Zelt: W młodości chciałem zostać pilotem samolotów. Teraz zamierzam to marzenie zrealizować

2018-03-27  |  06:17

Aktor jest człowiekiem wielu pasji. Jest łyżwiarzem, piłkarzem, hokeistą i licencjonowanym kierowcą rajdowym. Jak sam przyznaje, jest uzależniony od sportu. Uwielbia adrenalinę i ryzyko, dlatego wciąż szuka dla siebie fascynujących wyzwań. Teraz marzy o tym, żeby zrobić licencję pilota i choć o kilka godzin wydłużyć dobę.

– Cały czas staram się znajdować sobie coś nowego do realizacji – to mnie napędza i bardzo próbuję to pielęgnować w sobie, żeby cały czas coś tam jeszcze było przede mną, żeby cały czas nie zamykać sobie dróg. To mnie napędza do działania i powoduje, że czuję się kreatywny, i mam nadzieję, że taki jestem – mówi Piotr Zelt.

Aktor zdradza, że lista jego marzeń jest długa, a jedno z czołowych miejsc zajmuje zrobienie licencji pilota.

– W młodości chciałem zostać pilotem samolotów, później to się potoczyło zupełnie inaczej, ale to jest cały czas plan, który zamierzam zrealizować – czyli zrobić licencję pilota, taką przynajmniej na małe, lekkie samoloty. To jest mój plan, moje marzenie – mówi Piotr Zelt.

Aktor zdradza jednak, że ostatnio niezmiernie wciągnął go hokej. To jego zdaniem fascynujący rodzaj sportu, który na razie przynosi mu dużo satysfakcji. Można go zobaczyć m.in. w Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

– Mam nadzieję, że na wszystko przyjdzie czas. Nie odpuszczam, staram się odhaczać te rzeczy, które siedzą we mnie, marzę sobie o nich, dążę do tego i z reguły w stopniu czasami mniejszym, czasami większym, ale udaje mi się to zrealizować – mówi mówi Piotr Zelt.

Zelt przyznaje, że pasje i marzenia są bardzo ważne, niemniej jednak dużo czasu pochłaniają mu sprawy zawodowe i często ma wrażenie, że żyje w ogromnym biegu.

– Zdarzają się momenty, że rzeczywiście bardzo szybko muszę się przemieszczać, cały czas jestem w ruchu, cały czas jestem w drodze, w sumie to lubię. Kiedyś wydawało mi się, że bez tego wręcz nie mogę żyć, bo człowiek się przyzwyczaja do takiego rytmu i śmiałem się, że kiedy siedzę więcej niż 4 dni w domu na miejscu, to zaczyna mnie to gryźć i uwierać, ale z wiekiem trochę to się zmienia. W tej chwili już nie jest mi tak łatwo, nie podchodzę do tego tak bardzo entuzjastycznie, raczej przyjmuję to jako element mojego zawodu, że tak musi być – mówi Piotr Zelt.

Aktor zapewnia natomiast, że przy odrobinie dobrej woli jest w stanie wygospodarować czas i na pracę, i na przyjemności. Najlepszym sposobem na oszczędzanie czasu jest bowiem racjonalne planowanie.

– Przede wszystkim nie odpuszczam, żeby jednak te elementy, które sobie człowiek założyłem – doprowadzić do skutku. Wykonując zawód artystyczny, mamy taki charakter, jaki mamy, z reguły nasza osobowość artystyczna raczej jest chaotyczna, nie sprzyja poukładanemu życiu, ale daje się to zrobić. Kiedy sobie coś założę, zaplanuję i zależy mi na tym, to absolutnie daję radę – mówi Piotr Zelt.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dawid Kwiatkowski: Uczestnicy „Must Be the Music” starają się zaczepiać nas na korytarzach. Ja uciekam, bo przed castingiem nie chcę wchodzić w żadne relacje

Nowy juror w programie „Must Be the Music” przyznaje, że na planie produkcji panują duże emocje. Na castingi zgłosiło się bowiem wielu utalentowanych solistów i różne zespoły muzyczne, a każdy chce wypaść jak najlepiej i przejść do kolejnego etapu. Niektórzy uczestnicy próbują w kuluarach zbliżyć się do jurorów i być może w ten sposób też coś „ugrać”, ale Dawid Kwiatkowski zaznacza, że on sam nie daje się w żaden sposób przekupić. Jest obiektywny, bezstronny i jego ocena podyktowana jest tylko tym, co widzi i słyszy ze sceny.

Edukacja

Jedna na trzy kobiety w UE doznała w życiu przemocy. Apele o bardziej zdecydowaną walkę z tym zjawiskiem

Około 50 mln, czyli 31 proc. kobiet w Unii Europejskiej doznało w swoim życiu przemocy seksualnej lub fizycznej – wynika z europejskiego badania przemocy uwarunkowanej płcią. Do takich aktów dochodzi zarówno w domach, jak i w miejscach pracy czy przestrzeni publicznej, w różnych środowiskach. Dyrektywa, która ma pomóc walczyć z tym zjawiskiem, weszła już w życie, ale państwa członkowskie mają ją wdrożyć do polowy 2027 roku.

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.