Newsy

Tamara Arciuch: my, Polacy, za bardzo przywiązujemy uwagę do pogody

2016-10-19  |  07:05

Tamara Arciuch ma sprawdzony sposób na jesienną chandrę. Stara się nie myśleć o niesprzyjającej aurze, tylko skupiać się na pracy i otaczających ją ludziach. Zdaniem aktorki Polacy przywiązują przesadną wagę do pogody, pozwalając, by wpływała ona na ich samopoczucie. Zamiast tego powinni poświęcić więcej uwagi własnym emocjom. 

Krótkie dni i brak światła słonecznego sprawiają, że jesienią wielu Polaków skarży się na pogorszenie samopoczucia, rozdrażnienie lub apatię. Zdaniem psychologów nie ma uniwersalnej recepty na jesienną chandrę, każdy powinien znaleźć własny sposób na zwalczenie sezonowego przygnębienia. Tamara Arciuch twierdzi, że jesienią stara się nie zwracać uwagi na brzydką pogodę, lecz koncentrować się na pozytywnych aspektach życia.

– Po prostu nie zwracać uwagi, że jest ciemno i szaro, tylko skupiać się na działaniu, na różnych rzeczach, które mnie otaczają, na ludziach, na pracy, po prostu na pozytywnych aspektach mojego życia, bo pogoda wcześniej czy później i tak nas zdołuje – mówi aktorka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda uważa, że Polacy przywiązują zbyt dużą wagę do pogody, pozwalając, by wpływała na ich samopoczucie. Większość lubi słuchać optymistycznych prognoz, zapowiadających ładną aurę z dużą ilością słońca. Zdaniem aktorki może to wynikać z faktu, że w polskim klimacie panuje deficyt ciepłych, słonecznych dni.

– Chyba za bardzo też się na tym skupiamy, a powinniśmy raczej na sobie się skupiać, na swoich emocjach mówi Tamara Arciuch.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Farmacja

Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej

Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią  raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Edukacja

RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów

Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.