Newsy

Hollywoodzcy eksperci robią efekty specjalne do filmu „Miasto 44”

2014-03-26  |  07:00
Znany z serialu „Prawo Agaty” Michał Mikołajczak zagrał w filmie „Miasto 44” Jana Komasy. Aktor wcielił się w postać Aleksandra, chłopaka z bogatego domu, który organizuje przemyt w czasie okupacji. Według Mikołajczaka mocną stroną projektu będą efekty specjalne, nad którymi pracują doświadczeni specjaliści z Hollywood.

Nad efektami specjalnymi w „Mieście 44” pracuje człowiek, który wcześniej przygotowywał efekty specjalne do produkcji hollywoodzkich, w tym filmów o Batmanie. Budżet pozwolił na to, by niektóre sceny zrealizować z dużym rozmachem. Na przykład w Warszawie ustawialiśmy ogromne zielone powierzchnie, które potem były komputerowo wymontowywane. Efekty specjalne będą mocną stroną tego filmu, to mogę śmiało powiedzieć po tym, co widziałem mówi Michał Mikołajczak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

„Miasto 44” Jana Komasy opowiada o grupie przyjaciół, którzy biorą udział w powstaniu warszawskim. W filmie występują m.in. Józef Pawłowski, Maurycy Popiel  oraz Anna Próchniak. W ramach przygotowań do roli aktorzy spotkali się z powstańcami warszawskimi, czytali literaturę związaną z drugą wojną światową.

Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym projekcie, bo to była wielka przygoda. Mój bohater jest człowiekiem, który lubi się dobrze zabawić. Z zespołem integrowaliśmy się na długo przed rozpoczęciem zdjęć. Chodziliśmy razem na paintball, razem się bawiliśmy na mieście. To później procentowało na planie – mówi Mikołajczak.

Premiera „Miasta 44” planowana jest na 19 września.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.