Newsy

Hollywoodzcy eksperci robią efekty specjalne do filmu „Miasto 44”

2014-03-26  |  07:00
Znany z serialu „Prawo Agaty” Michał Mikołajczak zagrał w filmie „Miasto 44” Jana Komasy. Aktor wcielił się w postać Aleksandra, chłopaka z bogatego domu, który organizuje przemyt w czasie okupacji. Według Mikołajczaka mocną stroną projektu będą efekty specjalne, nad którymi pracują doświadczeni specjaliści z Hollywood.

Nad efektami specjalnymi w „Mieście 44” pracuje człowiek, który wcześniej przygotowywał efekty specjalne do produkcji hollywoodzkich, w tym filmów o Batmanie. Budżet pozwolił na to, by niektóre sceny zrealizować z dużym rozmachem. Na przykład w Warszawie ustawialiśmy ogromne zielone powierzchnie, które potem były komputerowo wymontowywane. Efekty specjalne będą mocną stroną tego filmu, to mogę śmiało powiedzieć po tym, co widziałem mówi Michał Mikołajczak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

„Miasto 44” Jana Komasy opowiada o grupie przyjaciół, którzy biorą udział w powstaniu warszawskim. W filmie występują m.in. Józef Pawłowski, Maurycy Popiel  oraz Anna Próchniak. W ramach przygotowań do roli aktorzy spotkali się z powstańcami warszawskimi, czytali literaturę związaną z drugą wojną światową.

Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym projekcie, bo to była wielka przygoda. Mój bohater jest człowiekiem, który lubi się dobrze zabawić. Z zespołem integrowaliśmy się na długo przed rozpoczęciem zdjęć. Chodziliśmy razem na paintball, razem się bawiliśmy na mieście. To później procentowało na planie – mówi Mikołajczak.

Premiera „Miasta 44” planowana jest na 19 września.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Problemy społeczne

Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.