Newsy

Ilona Felicjańska napisała poradnik dla osób uzależnionych od alkoholu

2014-04-30  |  07:25
Na półki księgarń trafiła dziś trzecia książka Ilony Felicjańskiej. Poradnik „Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy” adresowany jest do wszystkich, którzy zmagają się z problemem alkoholowym. Była modelka zdecydowała się go napisać, bo wierzy, że może być dla innych dobrym przykładem. Uważa nawet, że uzależnienie uratowało jej życie.

Zgłosiło się do mnie wydawnictwo z propozycją wydania czegoś na kształt poradnika, bo książek o alkoholizmie jest bardzo dużo, tylko większość z nich pisana jest przez specjalistów, lekarzy, teoretyków. Ja jestem praktykiem, ja to wszystko przeżyłam, przeszłam i  doświadczyłam. Książka jest nie tylko o uzależnieniu, ale też o tym, co się dzieje dookoła osoby uzależnionej, o jej dzieciach, jak również o przemocy:  fizycznej, psychicznej i seksualnej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ilona Felicjańska.

Ilona Felicjańska przekonuje w książce, że można wygrać nawet z najgorszym nałogiem, podnieść się po największej porażce i zacząć wszystko od nowa.

Każdy z nas może być niezniszczalny, pod warunkiem że zacznie słuchać serca, intuicji, że odważy się przyznać do pomyłek i zacznie szukać pomocy. Miałam tę siłę i mogę powiedzieć, że uzależnienie uratowało mi życie. Dzięki niemu jestem kobietą dojrzałą i szczęśliwą. Wszystkie problemy mogą być początkiem sukcesu i prawdą jest powiedzenie: „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Ale tylko pod warunkiem, że wyciągniemy wnioski, że przerobimy to, co chciało nas zabić – mówi Ilona Felicjańska.

Modelka ma za sobą nieudane małżeństwo, walkę o dzieci i terapię. Podkreśla jednak, że po wielu problemach w życiu osobistym i zawodowym, udało jej się wyjść na prostą.

Teraz już jestem w takim momencie życia, że niczego nie żałuję. Przeszłam wszystkie terapie, przeszłam całe oczyszczenie i nie dość, że jestem osobą szczęśliwą ,to moja osoba może dawać przykład innym i pomagać też się wyzwalać. Mam dwóch cudownych synów. I nigdy nie byłam tak dobrą matka jak teraz – dodaje Felicjańska.

W ubiegłym roku Ilona Felicjańska również wydała książkę poświęconą walce z nałogiem. „Cała prawda o…” to wywiad-rzeka, w którym  opisała swoje problemy z alkoholem. Modelka organizuje też spotkania z osobami uzależnionymi i udziela im rad poprzez portale społecznościowe.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.