Newsy

Ilona Felicjańska napisała poradnik dla osób uzależnionych od alkoholu

2014-04-30  |  07:25
Na półki księgarń trafiła dziś trzecia książka Ilony Felicjańskiej. Poradnik „Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy” adresowany jest do wszystkich, którzy zmagają się z problemem alkoholowym. Była modelka zdecydowała się go napisać, bo wierzy, że może być dla innych dobrym przykładem. Uważa nawet, że uzależnienie uratowało jej życie.

Zgłosiło się do mnie wydawnictwo z propozycją wydania czegoś na kształt poradnika, bo książek o alkoholizmie jest bardzo dużo, tylko większość z nich pisana jest przez specjalistów, lekarzy, teoretyków. Ja jestem praktykiem, ja to wszystko przeżyłam, przeszłam i  doświadczyłam. Książka jest nie tylko o uzależnieniu, ale też o tym, co się dzieje dookoła osoby uzależnionej, o jej dzieciach, jak również o przemocy:  fizycznej, psychicznej i seksualnej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ilona Felicjańska.

Ilona Felicjańska przekonuje w książce, że można wygrać nawet z najgorszym nałogiem, podnieść się po największej porażce i zacząć wszystko od nowa.

Każdy z nas może być niezniszczalny, pod warunkiem że zacznie słuchać serca, intuicji, że odważy się przyznać do pomyłek i zacznie szukać pomocy. Miałam tę siłę i mogę powiedzieć, że uzależnienie uratowało mi życie. Dzięki niemu jestem kobietą dojrzałą i szczęśliwą. Wszystkie problemy mogą być początkiem sukcesu i prawdą jest powiedzenie: „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Ale tylko pod warunkiem, że wyciągniemy wnioski, że przerobimy to, co chciało nas zabić – mówi Ilona Felicjańska.

Modelka ma za sobą nieudane małżeństwo, walkę o dzieci i terapię. Podkreśla jednak, że po wielu problemach w życiu osobistym i zawodowym, udało jej się wyjść na prostą.

Teraz już jestem w takim momencie życia, że niczego nie żałuję. Przeszłam wszystkie terapie, przeszłam całe oczyszczenie i nie dość, że jestem osobą szczęśliwą ,to moja osoba może dawać przykład innym i pomagać też się wyzwalać. Mam dwóch cudownych synów. I nigdy nie byłam tak dobrą matka jak teraz – dodaje Felicjańska.

W ubiegłym roku Ilona Felicjańska również wydała książkę poświęconą walce z nałogiem. „Cała prawda o…” to wywiad-rzeka, w którym  opisała swoje problemy z alkoholem. Modelka organizuje też spotkania z osobami uzależnionymi i udziela im rad poprzez portale społecznościowe.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.