Newsy

Ilona Felicjańska: Sama prowokuję, że o mnie piszą. Robię to, bo moje życie jest inspiracją dla innych ludzi

2018-05-21  |  06:04

Modelka przyznaje, że zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że media interesują się nie tylko jej posunięciami zawodowymi, lecz przede wszystkim życiem prywatnym. Zdaje sobie też sprawę z tego, że sama prowokuje portale plotkarskie do takiej aktywności, upubliczniając czasem więcej niż powinna. Jednak żadne negatywne komentarze czy sugestie zawistnych osób nie mają dla niej znaczenia, a co więcej – dzięki nim staje się coraz bardziej odporna na ludzką zawiść.

Do tej pory Ilona Felicjańska nie miała szczęścia w miłości. Przez 12 lat była żoną biznesmena Andrzeja Rybkowskiego, z którym ma dwóch synów. Burzliwe małżeństwo finalnie zakończyło się rozwodem, a dzieci zostały z ojcem. Kolejny związek – z Yossarianem Malewskim – także nie przetrwał próby czasu. Kiedy więc modelka poznała Paula Montanę, uwierzyła, że znalazła mężczyznę na całe życie i zła karta nareszcie się odwróci. Niedawno jednak ten spokój mogły zakłócić zdjęcia, na których widać, jak narzeczony modelki rzekomo bawi się w jednym z warszawskich klubów z inną kobietą. Wiele osób natychmiast wróżyło rozpad związku.

– Najbardziej zaskakujące i trudne jest dostawanie nagle porad od ludzi, którzy nie znają ani mnie, ani Paula, tylko zobaczyli jakieś zdjęcia i oni już wiedzą, co powinnam zrobić z życiem. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że po pierwsze nikt z tych osób, które mi radzą, nie był na miejscu – były to zdjęcia zrobione w ciemnym lokalu telefonem komórkowym. Zaskakujące jest, że komuś się chce takie zdjęcia robić i wysyłać. Tylko po co? Żeby nas zniszczyć? Dla nas to była wielka próba tej miłości – mówi agencji Newseria Ilona Felicjańska, modelka.

Felicjańska podkreśla, że dzięki wzajemnemu zaufaniu i łączącemu ich uczuciu udało im się przejść przez ten zakręt. Choć jak w każdym innym związku tak też i u nich zdarzają się nieporozumienia, ale zdaniem modelki – nic nie jest w stanie ich rozdzielić, a szczególnie zawistne komentarze i sugestie obcych osób.

– Jednego, czego jesteśmy pewni, to tego, że naprawdę się kochamy. Wiem, że Paul mnie nie zdradził, te zdjęcia tylko sugerują, że tak było i były specjalnie tak zrobione, a ja mu wierzę, bo właśnie na tym polega miłość, żeby mówić sobie wszystko i żeby sobie wybaczać. Zanim zdjęcia się ukazały, znałam całą historię – mówi Ilona Felicjańska.

Modelka zdradza, że zdjęcia te przyczyniły się do kryzysu w jej związku.

– To był czas, kiedy najbardziej się rozstaliśmy, ale mam nadzieję, że było to już ostatnie rozstanie i że przerobiliśmy ten temat ucieczki. Bo to jest taki mechanizm uciekania – nie jesteś taka, jak mi się wydaje, że powinnaś być, mimo że bym nie chciał, żebyś była uległa, ale nie jesteś uległa, to ja cię nie chcę. Jest to dość skomplikowane, ale przejdziemy to – mówi Ilona Felicjańska.

Felicjańska twierdzi, że ostatnia sytuacja niczego nie zmienia, a wręcz przeciwnie – umocniła ich relację i ślub na pewno się odbędzie.

– Wierzę, że ślub będzie, tylko stwierdziliśmy, że po pierwsze chcę, żeby na tym ślubie były moje dzieci, bo to są najważniejsze osoby w moim życiu oprócz Paula, i chciałabym, żeby to były wakacje. Z drugiej strony, czy ten ślub będzie czy nie, to nie ma znaczenia, bo ten ślub ma być dlatego, że się naprawdę kochamy i chcemy być razem, a nie po to, żeby portale pisały: będą ze sobą czy nie będą. Chociaż w sumie bawimy się tym, bo jak to się mówi: nieważne jak, ważne, żeby pisali, byleby tylko nazwiska nie pomylili. Muszę być ciekawą osobowością, skoro nadal chce im się o mnie pisać – mówi Ilona Felicjańska.

Felicjańska zdaje sobie sprawę z tego, że im więcej mówi publicznie o swoich relacjach z partnerem, tym większa lawina komentarzy i opinii.

– Nie mogę mieć pretensji o to, że piszą, bo w jakiś sposób sama to prowokuję. Dlaczego to robię? Bo moje życie jest inspiracją dla innych ludzi, bo tak wyszło, tego nie zaplanowałam, tak się stało. Nie mam pretensji o żadne wpisy – im są gorsze, tym bardziej mnie hartują. Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Teraz ukazały się zdjęcia, gdzie się opalaliśmy, robione z bardzo daleka, gdzie wyglądam na jeden wielki cellulit. Jeśli ktoś się ucieszy, że Felicjańska źle wygląda – niech mu dobrze będzie. Wiem, jak wyglądam i nie będę się tym przejmować – mówi Ilona Felicjańska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.