Newsy

Iwona Węgrowska: Lubię celebrować różne święta. W walentynki zawsze mile widziane są kwiaty i kolacja przy świecach

2022-02-09  |  06:06

Wokalistka cieszy się na nadchodzące święto miłości i ma nadzieję, że ten dzień upłynie jej w miłej atmosferze. W głowie ma już kilka pomysłów na spędzenie tegorocznych walentynek. Wśród nich jest m.in. wyjazd z najbliższymi w góry. Iwona Węgrowska zdradza też, że każdego roku w dniu zakochanych ona i jej partner starają się wygospodarować czas tylko dla siebie. Jej zdaniem to niewątpliwie podgrzewa atmosferę w związku.

Piosenkarka nie ukrywa, że już nie może się doczekać 14 lutego. Walentynki bowiem kojarzą jej się bardzo pozytywnie. Jej zdaniem to doskonała okazja do tego, by sprawić komuś przyjemność, wyznać uczucia i zapewnić o tym, jak bardzo jest ważny w naszym życiu.

– Kocham walentynki. Jestem staroświecka, jeżeli chodzi o te tematy, więc odkąd jestem z moim Maćkiem, to zawsze staramy się dbać o takie fajne dni. Jestem tradycjonalistką w tej kwestii i chciałabym, żeby każde święto było należycie uczczone. Myślę, że w tym roku będzie kolacja w jakiejś dobrej restauracji, może wypad do jakiegoś hotelu, może gdzieś w góry zabrać wszystkich i spędzić miło razem walentynki. Ale na pewno świece i kwiaty muszą być, bez tego ani rusz – mówi agencji Newseria Lifestyle Iwona Węgrowska.

Piosenkarka z nostalgią wspomina czasy, kiedy nie było jeszcze portali społecznościowych, a kartki z wyznaniami miłości od tajemniczych wielbicieli przychodziły tradycyjną pocztą.

– Jako dziecko i jako dorastająca nastolatka pamiętam, że kiedyś się pisało listy, wrzucało do skrzynek, to były czasy fajne. Dzisiaj to Instagram, jak ktoś wysyła te walentynki, to jakoś nie mają takiego znaczenia dla mnie. Ale kiedyś to było takie fajne, np. gdzieś tam te liściki podrzucane albo w szkole się pamiętało takie sytuacje – mówi Iwona Węgrowska.

Jej zdaniem z okazji walentynek warto okazywać uczucia i sprawiać niespodzianki nie tylko swoim życiowym partnerom, ale także innym bliskim osobom – dzieciom, rodzicom, rodzeństwu czy też przyjaciołom.

– Ja jestem taką osobą, że dbam o najbliższych, nie tylko o miłość życia, z którą jestem i żyję, tylko staram się też okazywać tę miłość mojej najbliższej rodzinie. Na przykład moja mama, a moja córka już się nie może doczekać: „mama, kiedy są te walentynki, mama, już chcę dostać jakiegoś kwiatuszka albo serduszko”. Albo najlepiej wziąć ją do restauracji, bo ona jest taka, że bardzo lubi się gościć w restauracjach. Więc obiecałam jej to, że tym razem w tym roku spędzimy wszyscy razem walentynki, może gdzieś wyjedziemy – mówi piosenkarka.

Jak zapewnia, dużą frajdę sprawia jej również dawanie prezentów. Nie zawsze musi to być coś spektakularnego i drogiego, czasem wystarczy drobny upominek, który sprawi, że na twarzy osoby obdarowanej pojawi się uśmiech.

– Bardzo lubię obdarowywać wszystkich najbliższych prezentami, robić im niespodzianki, tak jak na święta Bożego Narodzenia czy jakiekolwiek urodziny. Moja mama do dzisiaj na mnie krzyczy, jak coś jej zorganizuję na Dzień Matki. Jak jest w Zielonej Górze, to wysyłam jej kwiaty pocztą, a ona krzyczy: Boże, znowu robisz mi tutaj takie akcje, że muszę płakać. Bardzo wzruszające są takie chwile i ja też bardzo lubię takie sytuacje. Kwiatek dla mnie znaczy bardzo dużo, nie muszą być prezenty, ale kwiaty kocham, lubię je dawać i lubię dostawać – dodaje Iwona Węgrowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.