Newsy

Joanna Jabłczyńska: Mam nadzieję, że może kiedyś Gosia Socha zmieni zdanie i wróci do „Na Wspólnej”. Kiedy grałyśmy ostatnią wspólną scenę, to miałam w oczach łzy

2023-04-04  |  06:16

Aktorzy związani z serialem „Na Wspólnej” przyznają, że na planie zdjęciowym panuje niezwykle ciepła, rodzinna atmosfera. Efektem są wieloletnie przyjaźnie i jeśli któraś z osób rezygnuje z udziału w produkcji,  to pozostałym niełatwo jest pogodzić się z tą decyzją. I tak Joanna Jabłczyńska żałuje właśnie, że z serialu odeszła Małgorzata Socha.

Małgorzata Socha przez lata wcielała się w rolę Zuzy Hoffer. Jakiś czas temu aktorka postanowiła jednak zakończyć przygodę z popularnym serialem TVN-u. Prawdopodobnie jednak nie chce palić za sobą mostów, dlatego też poprosiła twórców, by nie uśmiercali jej bohaterki. Joanna Jabłczyńska liczy więc na to, że kiedyś jeszcze spotkają się na tym planie.

– My z Małgosią znamy się bardzo długo, bardzo się lubimy i w moim serialowym mieszkaniu miałyśmy taką scenę, nie pożegnania, tylko dramatyczną, dotyczącą zdrady Kamila, i było mi poczwórnie przykro, w sensie miałam prawdziwe łzy w oczach, bo wiedziałam, że to jest moja ostatnia scena z Gosią. Ale mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś spotkamy, a może Gosia kiedyś zmieni zdanie i wróci, bo przecież też takie sytuacje w naszym serialu były – mówi agencji Newseria Lifestyle Joanna Jabłczyńska.

Jeśli natomiast chodzi o wątek Marty, to w najnowszych odcinkach ta bohaterka nieco odsunie się w cień. Po różnych zawirowaniach w jej życiu przyszedł bowiem dużo spokojniejszy czas.

– Ze względu na to, że niedawno skończył się mój duży wątek, to dajemy widzom trochę odpoczynku. Natomiast teraz Marta będzie wspierać głównie inne osoby, przyjaciół i rodzinę, w ich rozterkach i w ich problemach. Już pomaga Kamilowi, czyli serialowemu bratu, teraz zacieśni się też nasza przyjaźń z Lidką Sadową, czyli serialową Igą, co mnie bardzo cieszy, bo mam wrażenie, że scenarzyści, jak zobaczyli nas na ekranie, to po prostu zobaczyli tę naszą miłość od pierwszego wejrzenia, więc głównie Marta będzie wspierać właśnie osoby dookoła – mówi aktorka.

Swoich fanów Joanna Jabłczyńska zaprasza przed telewizory, jak również na spektakl objazdowy pt. „Najsłodszy owoc” w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Sztuka wystawiana jest na różnych scenach w Polsce, a w rolę Klaudii na zmianę wcielają się również Edyta Herbuś i Anna Matysiak.

– Można mnie obejrzeć w teatrze w spektaklu „Najsłodszy owoc”, ale nie gram tam zbyt często. Przyznaję, że mam ostatnio kumulację wszelakich obowiązków, jest tego po prostu bardzo dużo, więc nie angażuję się na razie w nowe produkcje. A jako że lubię podróżować i bardzo lubię też swój domek na wsi, to staram się we wszystkim znaleźć złoty środek – dodaje.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.