Newsy

Jutro startuje 3. edycja Warsaw Fashion Film Festival

2014-03-03  |  06:40
Jutro w Warszawie rozpoczyna się 3. edycja Warsaw Fashion Film Festival. Impreza poświęcona jest filmom z dziedziny mody. Organizatorem festiwalu, który potrwa do 9 marca, jest Pomada Fashion Office.

W programie Warsaw Fashion Film Festival znalazły się pełnometrażowe filmu dokumentalne oraz krótkie formy opowiadające o różnych obliczach mody. Wśród zaproszonych gości są:  Alex Turvey, Diane Pernet, Kuba Kossak i David Zalesky.

Nasz festiwal skierowany jest do miłośników filmu i mody. Zależy nam na tym, żeby pokazać modę w nieco innym, szerszym kontekście. W naszym kraju bardzo często moda kojarzy się z tematyką ubraniowo-pokazową czy celebrycko-blogową. Film natomiast jest idealnym medium do tego, by promować modę, ponieważ łączy w sobie obraz, przekaz, inspiracje i ludzi – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Marcin Brylski z Warsaw Fashion Film Festival.

Jednym z gości honorowych tegorocznej edycji festiwalu jest Diane Pernet – reżyserka, projektantka, blogerka oraz twórczyni festiwalu A Shaded View on Fashion Film, również poświęconego filmom o tematyce modowej. Udział we wszystkich spotkaniach oraz warsztatach jest bezpłatny.

Diane Pernet pokaże na naszym festiwalu kilka swoich filmów. Spotkanie z nią odbędzie się 7 marca. Nasz repertuar powinien przyciągnąć uwagę ludzi, którzy interesują się kinem dokumentalnym – mówi Marcin Brylski.

Repertuar W3F oraz informacje na temat warsztatów i spotkań znajdują się na stronie www.w3f.pl. Festiwal odbędzie się w dniach 4-9 marca w Multikinie Złote Tarasy oraz w domu handlowym przy ulicy Mysiej 3 w Warszawie.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.