Newsy

Kamil Pawelski: Kilka lat temu zdecydowałem się wrócić do swoich muzycznych marzeń. Jeśli coś siedzi głęboko w sercu, to trzeba próbować

2019-02-28  |  06:12

Znany bloger przyznaje, że muzyka jest jedną z jego największych życiowych pasji. O nagraniu swojej płyty marzył od dziecka, ale na jakiś czas z różnych przyczyn musiał odłożyć te marzenia na półkę. Po latach postanowił jednak do nich wrócić, zapisał się na zajęcia z emisji głosu, wydał debiutancki album i zaistniał na rynku muzycznym. Teraz jego zdolności wokalne docenili producenci programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i zaprosili go do udziału w kolejnej edycji show.

Kamil Pawelski jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie saksofonu. Artysta wspomina, że muzyka zawsze grała mu w duszy, lubił śpiewać i marzył, by nagrać płytę.

– To jest marzenie, które miałem, jak byłem malutkim chłopcem i kiedy kończyłem szkołę muzyczną. Natomiast z wielu przyczyn te swoje marzenia odłożyłem na półkę i wydawało mi się, że raczej będę do nich wracał, ale bardziej na zasadzie takiego w czterech własnych ścianach –– mówi agencji Newseria Kamil Pawelski,  bloger, wokalista.

Pawelski nie ukrywa, że odwagi i pewności siebie dodał mu sukces, jaki odniósł jego blog. Ale i wtedy nie zabrakło wątpliwości, czy nie zostanie posadzony o to, że na tej bazie chce budować karierę muzyczną.

– Kiedy założyłem bloga i on stał się w jakiś sposób trampoliną do tego, że mogłem się usamodzielnić zawodowo, to jednocześnie zrozumiałem też, że mamy tylko jedno życie i że warto wracać do swoich marzeń, że jeżeli coś siedzi w sercu głęboko, to warto próbować. Nie jestem zwolennikiem twierdzenia, że każde marzenie da się spełnić, natomiast najważniejsza jest droga do... – mówi Kamil Pawelski.

Kamil Pawelski wspomina, że pierwszy singiel – „Waiting room” wypuścił przede wszystkim po to, by nieco przetestować rynek. Chciał zobaczyć, czy to, co zamierza zaproponować odbiorcom, przypadnie im do gustu. Odbiór był bardzo pozytywny i zmotywował go do dalszej pracy. Przygotowania do nagrania albumu „Granice” trwały dwa lata, bo artysta chciał mieć realny wpływ na kształt płyty od początku do końca, od momentu pisania tekstów i komponowania muzyki do prac w studiu nagrań. Krążek trafił do sprzedaży w 2017 roku. Teraz natomiast bloger zaprezentuje swoje umiejętności muzyczne w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

To, że jednak kilka lat temu się zdecydowałem, żeby zacząć wracać do swoich marzeń, zacząć pisać piosenki, wydałem swoją płytę, wydałem kilka klipów, no a teraz program, to pokazuje, że jednak warto sięgać po swoje marzenia, bo też nie wiesz, co cię czeka, co cię spotka. Nie spodziewałem się, jeżeli mam być szczery, że będę kiedykolwiek występował w tym programie, ale kiedy produkcja odezwała się do mnie i zaprosiła mnie na casting, to uznałem, że to jest taki dobry znak, że jednak warto iść i warto realizować swoje marzenia – mówi.

Kamil Pawelski podkreśla, że wielu projektów nie udałoby mu się zrealizować gdyby nie wsparcie ze strony żony. Viktoria Skrobotun pomaga mu w prowadzeniu bloga. Wspólnie wychowują również synka, któremu dali na imię Abel.

– Mam to szczęście, że jesteśmy partnerami nie tylko w życiu, lecz także w biznesie. Wiem, że są różne szkoły na ten temat, natomiast Vika jest osobą, która stoi za mną. Ktoś kiedyś fajnie powiedział właśnie, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi mądra kobieta i w naszym przypadku to się potwierdza – mówi Kamil Pawelski.

Czytaj także

Gwiazdy

Maciej Dowbor: W wyniku pewnych zbiegów okoliczności stałem się człowiekiem estrady. Ale nie rezygnuję z dziennikarstwa

Gospodarz „Twoja twarz brzmi znajomo” nie chce ograniczać się do prowadzenia programów rozrywkowych. Podkreśla, że z wykształcenia jest dziennikarzem i wciąż żywi ambicje związane z tym zawodem. Obecnie realizuje je w programie „SuperLudzie”, którego bohaterami są osoby niepełnosprawne, przełamujące stereotypy i bariery.

Muzyka

Margaret: Jako jurorka jestem bardzo wyrozumiała. Nam też często nie wychodzi i nie jest to koniec świata

Wokalistka podkreśla, że chce jak najlepiej wykorzystać szansę pokierowania swoją drużyną wokalną w „The Voice of Poland”. Chwali swoich podopiecznych i docenia to, że są nastawieni na rozwój i szlifowanie umiejętności wokalnych. Jej zdaniem, dzięki takim programom można odkryć wiele muzycznych perełek. Żałuje też, że regulamin formatu nie pozwolił, by do drugiego etapu można było zakwalifikować znacznie więcej osób.

 

Robotyka i SI

Przyszłość kardiochirurgii to roboty wykonujące operacje. Medycyna czeka też na urządzenia ograniczające komplikacje w trakcie i po zabiegach

W ciągu ostatnich lat tylko kilka innowacyjnych urządzeń kardiochirurgicznych trafiło na sale operacyjne. Większość z nich pojawia się na rynku po kilku lub nawet kilkunastu latach ze względu na długi proces certyfikacji, obejmujący m.in. szereg badań klinicznych. Przyszłością kardiochirurgii są zdalne operacje wykonywane przez roboty, jednak do tej pory ich obsługą zajmuje się jedynie kilkunastu lekarzy na całym świecie.

Gwiazdy

Katarzyna Vu Manh: Bycie pogodynką to nie lada wyzwanie. Siedzę w książkach do geografii jak licealistka

Tancerka została prezenterką pogody i jeszcze we wrześniu ma zadebiutować na antenie Telewizji Polskiej. Twierdzi, że nowa rola jest dla niej dużym wyzwaniem, głównie ze względu na wiedzę, którą musi opanować. Gwiazda na dłużej dołączy też do obsady serialu „Policjantki i policjanci”.