Newsy

Kamil Pawelski: Kilka lat temu zdecydowałem się wrócić do swoich muzycznych marzeń. Jeśli coś siedzi głęboko w sercu, to trzeba próbować

2019-02-28  |  06:12

Znany bloger przyznaje, że muzyka jest jedną z jego największych życiowych pasji. O nagraniu swojej płyty marzył od dziecka, ale na jakiś czas z różnych przyczyn musiał odłożyć te marzenia na półkę. Po latach postanowił jednak do nich wrócić, zapisał się na zajęcia z emisji głosu, wydał debiutancki album i zaistniał na rynku muzycznym. Teraz jego zdolności wokalne docenili producenci programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i zaprosili go do udziału w kolejnej edycji show.

Kamil Pawelski jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie saksofonu. Artysta wspomina, że muzyka zawsze grała mu w duszy, lubił śpiewać i marzył, by nagrać płytę.

– To jest marzenie, które miałem, jak byłem malutkim chłopcem i kiedy kończyłem szkołę muzyczną. Natomiast z wielu przyczyn te swoje marzenia odłożyłem na półkę i wydawało mi się, że raczej będę do nich wracał, ale bardziej na zasadzie takiego w czterech własnych ścianach –– mówi agencji Newseria Kamil Pawelski,  bloger, wokalista.

Pawelski nie ukrywa, że odwagi i pewności siebie dodał mu sukces, jaki odniósł jego blog. Ale i wtedy nie zabrakło wątpliwości, czy nie zostanie posadzony o to, że na tej bazie chce budować karierę muzyczną.

– Kiedy założyłem bloga i on stał się w jakiś sposób trampoliną do tego, że mogłem się usamodzielnić zawodowo, to jednocześnie zrozumiałem też, że mamy tylko jedno życie i że warto wracać do swoich marzeń, że jeżeli coś siedzi w sercu głęboko, to warto próbować. Nie jestem zwolennikiem twierdzenia, że każde marzenie da się spełnić, natomiast najważniejsza jest droga do... – mówi Kamil Pawelski.

Kamil Pawelski wspomina, że pierwszy singiel – „Waiting room” wypuścił przede wszystkim po to, by nieco przetestować rynek. Chciał zobaczyć, czy to, co zamierza zaproponować odbiorcom, przypadnie im do gustu. Odbiór był bardzo pozytywny i zmotywował go do dalszej pracy. Przygotowania do nagrania albumu „Granice” trwały dwa lata, bo artysta chciał mieć realny wpływ na kształt płyty od początku do końca, od momentu pisania tekstów i komponowania muzyki do prac w studiu nagrań. Krążek trafił do sprzedaży w 2017 roku. Teraz natomiast bloger zaprezentuje swoje umiejętności muzyczne w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

To, że jednak kilka lat temu się zdecydowałem, żeby zacząć wracać do swoich marzeń, zacząć pisać piosenki, wydałem swoją płytę, wydałem kilka klipów, no a teraz program, to pokazuje, że jednak warto sięgać po swoje marzenia, bo też nie wiesz, co cię czeka, co cię spotka. Nie spodziewałem się, jeżeli mam być szczery, że będę kiedykolwiek występował w tym programie, ale kiedy produkcja odezwała się do mnie i zaprosiła mnie na casting, to uznałem, że to jest taki dobry znak, że jednak warto iść i warto realizować swoje marzenia – mówi.

Kamil Pawelski podkreśla, że wielu projektów nie udałoby mu się zrealizować gdyby nie wsparcie ze strony żony. Viktoria Skrobotun pomaga mu w prowadzeniu bloga. Wspólnie wychowują również synka, któremu dali na imię Abel.

– Mam to szczęście, że jesteśmy partnerami nie tylko w życiu, lecz także w biznesie. Wiem, że są różne szkoły na ten temat, natomiast Vika jest osobą, która stoi za mną. Ktoś kiedyś fajnie powiedział właśnie, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi mądra kobieta i w naszym przypadku to się potwierdza – mówi Kamil Pawelski.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Gosia Andrzejewicz: Zawsze starałam się być coraz lepszą wersją siebie. Program „Twoja twarz brzmi znajomo” to była szkoła życia artystycznego

Piosenkarka zaznacza, że udział w programie rozrywkowym „Twoja twarz brzmi znajomo” pozwolił jej przezwyciężyć wiele barier. Dzięki ćwiczeniom pod czujnym okiem specjalistów mogła doskonalić swoje umiejętności. Gosia Andrzejewicz nabrała również pewności siebie, którą zamierza wykorzystać podczas przyszłych koncertów. Tłumaczy, że wybuch pandemii koronawirusa nie pokrzyżował znacznie jej zawodowych planów. Chwilowa przerwa od pracy sprawiła, że mogła odpocząć i zregenerować siły.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Psychologia

Medytację dobrze rozpocząć z pomocą trenera. Dzięki temu łatwiej jest uniknąć błędów i osiągnąć cel

Medytacja pozwala się zrelaksować i odprężyć. Trenerka neuromedytacji Kamila Orlińska tłumaczy, że jej regularne praktykowanie przyczynia się również do poprawy odporności oraz ogólnego wzmocnienia organizmu. Ekspertka zaznacza także, że chociaż medytowanie można rozpocząć samemu w domu, spotkania z trenerem pomagają uniknąć istotnych błędów. Pomoc może okazać się przydatna szczególnie na początku drogi, gdy nie wiemy jeszcze, jak zareagujemy na ćwiczenia.

Gwiazdy

Robert Korzeniowski: Walking nie obciąża stawów, a nasze mięśnie pracują. Efekty widać już po sześciu tygodniach

Sportowiec tłumaczy, że walking to idealny sposób, żeby poprawić kondycję fizyczną, zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić cały organizm. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które szukają sportu uzupełniającego o charakterze cardio, jak i tych, które chcą stać się bardziej aktywne. Justyna Korzeniowska, żona chodziarza, dodaje, że walking jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ nie obciąża stawów. W konsekwencji można uprawiać go nawet w czasie kontuzji biegowych.