Newsy

Kamila Szczawińska: w tym roku buntujemy się i nie robimy w domu tradycyjnych świąt

2016-03-24  |  06:50

Modelka podkreśla, że po intensywnym początku roku należy jej się chwila odpoczynku, dlatego Wielkanoc postanowiła spędzić poza domem. Wraz z bliskimi wyjeżdża na Warmię, by zrelaksować się na basenie.

Zamiast kilkudniowego biesiadowania przy suto zastawionym stole Kamila Szczawińska w tym roku postawiła na wyciszenie przeplatane z aktywnym wypoczynkiem.

Nie robimy w domu klasycznych świąt, buntujemy się i wyjeżdżamy odpocząć. Jedziemy do Term Warmińskich pływać w basenach. Chcieliśmy po prostu spędzić trochę czasu razem, bo początek roku był bardzo intensywny, chaotyczny i dużo się działo. Dlatego teraz nie chcę skupiać się na tym, że trzeba ugotować czy coś zrobić, tylko właśnie się zrelaksować – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kamila Szczawińska, modelka.

Szczawińska podkreśla, że ceni wielkanocne tradycje, dlatego też w miarę możliwości będzie starała się zapewnić najbliższym świąteczną atmosferę.

Zdecydowanie uczę dzieci zwyczajów wielkanocnych, dlatego bierzemy ze sobą koszyczek, będziemy malować pisanki. Pójdziemy poświęcić jajeczka, w związku z tym najważniejsze tradycje jadą z nami – Kamila Szczawińska.

Modelka tłumaczy, że święta spędzone poza domem też mają swój urok i bardziej można docenić ich wartość wtedy, kiedy nie trzeba spędzać wielu godzin na robieniu zakupów i przygotowywaniu potraw. Wtedy więcej czasu zostaje dla najbliższych, na wspólne rozmowy, spacery i cieszenie się sobą nawzajem.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aneta Glam-Kurp: Caroline Derpienski poniża normalnych ludzi. Nie trzeba mieć męża miliardera i drogiego auta, żeby być wartościową osobą

Uczestniczka programu „Żony Miami” nie ukrywa, że jest już zmęczona osobą Caroline Derpienski, która od jakiegoś czasu stara się być jej wierną kopią. Jej zdaniem influencerka nieudolnie, aż do granic śmieszności ją naśladuje. Przeprowadziła się na Florydę, też chce mieć bogatego męża, luksusowe samochody i markowe ubrania. A gdy nie udaje się jej tego wszystkiego zdobyć, to tworzy fikcyjną rzeczywistość tylko po to, by zrobić karierę w mediach społecznościowych i wzbudzić w innych zazdrość. Aneta Glam-Kurp uważa, że influencerka straciła zdrowy rozsądek w pogoni za stylem życia, który zobaczyła w popularnym programie, i zapomniała, że dobra materialne nie są gwarancją szczęścia.

Edukacja

Rusza Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny. Pomoże nauczycielom w śledzeniu bieżącej wiedzy i praktyk edukacyjnych

– System oceniania i kształcenia, oparty na transmisji wiedzy, a nie rozwijaniu umiejętności, oraz potrzeba ciągłego podnoszenia kompetencji nauczycieli to dziś wyzwania edukacji – wskazuje prof. Roman Leppert, pedagog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tymi wyzwaniami chce się zająć Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny – projekt edukacyjny, który zainicjował prof. Leppert, przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych i bezpośrednio związanych z edukacją. Ma on umożliwić nauczycielom, edukatorom i studentom podnoszenie kompetencji z zakresu pedagogiki i praktyk edukacyjnych. Przydatne treści znajdą tam również rodzice, którzy będą mogli m.in. wymieniać się doświadczeniami i inspiracjami. Partnerem inicjatywy jest Fundacja Orange.

Media

Filip Chajzer: Postanowiłem oderwać od siebie hasło show-biznes i postawić tylko na biznes

Dziennikarz podkreśla, że praca w mediach i funkcjonowanie w show-biznesie łączą się z ogromną presją. Pogoń za newsami, ciągły pośpiech, bycie na świeczniku i lęk przed zmianami kadrowymi stają się pułapką, z której trudno się wyrwać. Filip Chajzer nie ukrywa, że był już zmęczony takim trybem życia. Niedawno rozstał się z TVN, ale nie czeka bezczynnie na telefon z propozycją od kierownictwa innych stacji. Postanowił bowiem działać na własny rachunek i ruszyć ze swoim biznesem. Już wkrótce w centrum Warszawy otworzy restaurację śniadaniową i wierzy, że zapewni mu to stabilizację.