Newsy

Karolina Gorczyca: mam motto życiowe – ile dasz od siebie, tyle do ciebie wróci

2018-01-22  |  06:22

Aktorka jako osoba publiczna czuje się zobligowana do wspierania potrzebujących i dawania przykładu innym ludziom. Uważa, że raz dane dobro zawsze wraca do człowieka. Karolina Gorczyca twierdzi też, że wspieranie innych sprawia jej ogromną przyjemność. 

W grudniu aktorka wzięła udział w projekcie Pomagam dla Fundacji Drużyna Szpiku, w ramach którego wydany został album Business & Prestige Excellence. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany dzieciom z chorobami nowotworowymi. Od kilku lat aktorka pełni funkcję ambasadorki charytatywnego programu Biegajmy Razem PKO BP.

Mam motto życiowe: ile dasz od siebie, tyle do ciebie wróci. Jeżeli mogę pomóc, nic mnie to nie kosztuje, a jest dla mnie olbrzymią przyjemnością i sposobem spędzenia dobrze czasu, poznania niesamowitych ludzi, to pomagam – mówi Karolina Gorczyca agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka podkreśla również, że wspieranie potrzebujących nie zawsze wiąże się z przekazaniem datku finansowego na konkretny cel. Często działalność charytatywna wymaga po prostu jej obecności, np. na planie sesji zdjęciowej do kalendarza dobroczynnego lub podczas spotkania z chorym dzieckiem. Karolina Gorczyca jest zdania, że każdy rodzaj pomagania może być satysfakcjonujący, a osoby publiczne powinny stanowić przykład dla innych.

– Jesteśmy osobami, które społeczeństwo śledzi, patrzy na nasze gesty, często też bierze z takich osób przykład, więc świećmy przykładem, pomagajmy – mówi Karolina Gorczyca.

Od kliku lat aktorka wspiera również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, m.in. jako ambasadorka projektu Biżuteryjki dla WOŚP.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Media

Agnieszka Hyży: Zawsze marzyłam o tym, żeby wyjechać na dłuższy czas za granicę. Może moje pragnienie niedługo się urzeczywistni

Dziennikarka przyznaje, że bardzo lubi swoją pracę. W  konsekwencji chciałaby prowadzić programy telewizyjne, gale i eventy jak najdłużej. Pragnie jednak stale się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Dlatego angażuje się również w nowe przedsięwzięcia, w których dostrzega potencjał. Jej ostatni projekt to wirtualne wydawnictwo How2. Chce rozwijać je także poza Polską, co oznaczałoby wyjazd za granicę na dłużej. 

 
 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Teatr

Beata Kawka: Artyści zostali pozostawieni samymi sobie. Chętnie przyjęlibyśmy pomoc, jeśli ktoś by ją ofiarował

Aktorka tłumaczy, że przerwa od pracy spowodowana pandemią koronawirusa umożliwiła jej zajęcie się projektami, które już od dawna chciała zrealizować. Dlatego nie uważa czasu kwarantanny za czas stracony. Wręcz przeciwnie, to właśnie w trakcie ostatnich miesięcy dopracowała plan pracy nowo powstałej przestrzeni artystycznej – Sceny Relax. Beata Kawka ma nadzieję, że spektakle, noce kabaretowe, koncerty i stand-upy, które już niedługo będzie można tam oglądać, przyczynią się do poprawy sytuacji ekonomicznej polskich artystów.

Gwiazdy

Wiktoria Filus: Na początku kwarantanny myślałam, że będę ćwiczyć, uczyć się języków i zdrowo odżywiać. Życie szybko zweryfikowało moje plany

Mimo że aktorka stara się powrócić do normalności, przyznaje, że nadal obawia się zarażenia koronawirusem. W konsekwencji unika imprez masowych i stara się przestrzegać zaleceń sanitarnych, by chronić swoje zdrowie. Tłumaczy, że na początku pandemii postanowiła, że spędzi czas wolny od pracy produktywnie. Wiktoria Filus miała ambitne plany, chciała poszerzać swoje umiejętności na wielu polach. Przyznaje jednak, że nie wszystkie postanowienia udało jej się zrealizować.

Konsument

Niepewna przyszłość teatrów. Coraz większą popularnością cieszą się spektakle plenerowe i online

Zgodnie z wytycznymi GIS i resortu zdrowia teatry mogą grać przy maksymalnie 50 proc. zajętych miejsc na widowni, a publiczność jest zobowiązana do noszenia maseczek i podawania swoich danych osobowych w celu identyfikacji, w razie gdyby doszło do zakażenia. Placówki – dla których wpływy z biletów to główne źródło przychodów – liczą na zniesienie tych obostrzeń, ale decyzja zapadnie dopiero po wakacjach. Na razie dużą popularnością cieszą się spektakle plenerowe i online, dzięki którym teatry dotarły do szerszego grona widzów. W Ministerstwie Kultury trwają też prace nad uruchomieniem dla nich programu wsparcia, który zrekompensowałby im część strat finansowych.