Newsy

Katarzyna Bosacka: Bosackiej nie da się zmienić. Nie będę nagle tańczyć na lodzie, śpiewać ani udawać, że znam się na wędkowaniu

2020-03-02  |  06:11

W nowym programie o charakterze poradnikowym dziennikarka chce podpowiadać widzom, w jaki sposób niewielkim kosztem mogą codziennie poprawiać jakość swojego życia. Jego formuła pełna będzie zaskakujących i nieoczywistych statystyk dotyczących każdego z nas. Katarzyna Bosacka z dużą satysfakcją dołącza do ekipy TTV i cieszy się, że nadal będzie mogła zajmować się tematyką, w której czuje się najlepiej.

W programie „DeFacto Bosacka” pojawi się dużo odkryć i ciekawostek ze świata. Dziennikarka chce prezentować przede wszystkim takie, które mogą znacząco ułatwić życie i pracę oraz dzięki którym można podreperować zdrowie czy zadbać o finanse.

– Nowy program, telewizja ogólnopolska – TTV, program od poniedziałku do środy, czyli trzy razy w tygodniu, o 16.15. Będzie nazywał się „DeFacto Bosacka” – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Bosacka.

Dziennikarka nie ukrywa, że formaty rozrywkowe to zupełnie nie jej bajka. Zapewnia więc, że w żadnym popularnym show nie zatańczy ani też nie zaśpiewa. Przez ponad 20 lat swojej pracy zawodowej zajmowała się edukacją – żywieniową, konsumencką, zdrowotną oraz naukową. Jest autorką 10 książek. Ma na swoim koncie również kilka programów telewizyjnych emitowanych na antenie TVN Style.

– Bosackiej nie da się zmienić. Nie będę nagle tańczyć na lodzie ani nie będę śpiewać czy udawać, że znam się na wędkowaniu. To, na czym się znam, to jest dziennikarstwo poradnikowe, konsumenckie i wszystko, co interesuje mnie w otaczającym nas świecie – mówi Katarzyna Bosacka.

Dziennikarka tłumaczy, że jej misją i zadaniem jest dostarczanie widzom takich informacji, które mogą wykorzystać w codziennym życiu.

– Zbieram wszystkie tematy z tego, co mnie otacza i co dotyczy mnie oraz mojej rodziny. Dzisiaj na przykład jestem na wysokich obcasach i się zastanawiam, ile normalna kobieta może na nich wytrzymać, żeby sobie nie połamać kręgosłupa, ile to jest godzin, czy to są godziny, czy dni – mówi Katarzyna Bosacka.

Premierowy odcinek programu „DeFacto Bosacka” zostanie wyemitowany w poniedziałek 23 marca o godz. 16.05 w TTV.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Anna Nowak-Ibisz o programie „Patent na dom”: Dla Krzysztofa trudne do zaakceptowania było to, że jest u mnie w programie. Myślał, że jestem jego asystentką

Prezenterka wraz z architektem Krzysztofem Miruciem prowadzi program „Patent na dom”. Formuła zakłada, że w każdym odcinku za pomocą niedrogich i oryginalnych pomysłów prowadzący urozmaicają wnętrze i zadowolą uczestników. Pokazując ciekawe rozwiązania, inspirują także widzów. Anna Nowak-Ibisz tłumaczy, że początek pracy na planie nie należał do najprostszych. Razem z Krzysztofem Miruciem musieli bowiem przyzwyczaić się do ról, jakie zostały im narzucone. Podział zadań nie zawsze był oczywisty, co prowokowało polemiki.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Edyta Folwarska: Od urodzenia chciałam pisać książki, a właściwie harlequiny. To krótkie historie o prawdziwej miłości

Prezenterka podkreśla, że już od wielu lat marzyła o tym, by pisać dobre romanse, które zdobędą taką popularność jak biała seria Harlequin. Teraz, kiedy na półki księgarń trafiła jej kolejna powieść, prezenterka nie kryje satysfakcji z tego, że pokaźne grono czytelników zainteresowało się historią Oliwii i byli oni ciekawi, jak potoczą się jej dalsze losy. „Wszyscy moi mężczyźni i wszystkie moje dramaty” to kontynuacja „Zbioru miłości niechcianych”.  Autorka zapewnia, że nie ma w nich jakichkolwiek wątków autobiograficznych.

Firma

Pracownicy objęci prywatną opieką medyczną o połowę krócej przebywają na zwolnieniu lekarskim. Dla pracodawcy to wymierne korzyści finansowe

1005 zł na jednego pracownika w skali roku – tyle oszczędności może przynieść finansowanie dobrej opieki zdrowotnej przez pracodawcę – wynika z raportu Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2020”. Zatrudnieni, którzy mają szybszy i łatwiejszy dostęp do specjalistów, rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich i wykazują się większą efektywnością w pracy. – Nasz raport pokazuje, że inwestycja w zdrowie pracowników opłaca się obu stronom, zarówno zatrudnionym, jak i pracodawcom – mówi Artur Białkowski, dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych, członek zarządu Medicover Polska. Najczęstsze problemy zdrowotne, z którymi borykają się osoby czynne zawodowo, to nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, bóle pleców i otyłość.