Newsy

Katarzyna Bosacka: Bosackiej nie da się zmienić. Nie będę nagle tańczyć na lodzie, śpiewać ani udawać, że znam się na wędkowaniu

2020-03-02  |  06:11

W nowym programie o charakterze poradnikowym dziennikarka chce podpowiadać widzom, w jaki sposób niewielkim kosztem mogą codziennie poprawiać jakość swojego życia. Jego formuła pełna będzie zaskakujących i nieoczywistych statystyk dotyczących każdego z nas. Katarzyna Bosacka z dużą satysfakcją dołącza do ekipy TTV i cieszy się, że nadal będzie mogła zajmować się tematyką, w której czuje się najlepiej.

W programie „DeFacto Bosacka” pojawi się dużo odkryć i ciekawostek ze świata. Dziennikarka chce prezentować przede wszystkim takie, które mogą znacząco ułatwić życie i pracę oraz dzięki którym można podreperować zdrowie czy zadbać o finanse.

– Nowy program, telewizja ogólnopolska – TTV, program od poniedziałku do środy, czyli trzy razy w tygodniu, o 16.15. Będzie nazywał się „DeFacto Bosacka” – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Bosacka.

Dziennikarka nie ukrywa, że formaty rozrywkowe to zupełnie nie jej bajka. Zapewnia więc, że w żadnym popularnym show nie zatańczy ani też nie zaśpiewa. Przez ponad 20 lat swojej pracy zawodowej zajmowała się edukacją – żywieniową, konsumencką, zdrowotną oraz naukową. Jest autorką 10 książek. Ma na swoim koncie również kilka programów telewizyjnych emitowanych na antenie TVN Style.

– Bosackiej nie da się zmienić. Nie będę nagle tańczyć na lodzie ani nie będę śpiewać czy udawać, że znam się na wędkowaniu. To, na czym się znam, to jest dziennikarstwo poradnikowe, konsumenckie i wszystko, co interesuje mnie w otaczającym nas świecie – mówi Katarzyna Bosacka.

Dziennikarka tłumaczy, że jej misją i zadaniem jest dostarczanie widzom takich informacji, które mogą wykorzystać w codziennym życiu.

– Zbieram wszystkie tematy z tego, co mnie otacza i co dotyczy mnie oraz mojej rodziny. Dzisiaj na przykład jestem na wysokich obcasach i się zastanawiam, ile normalna kobieta może na nich wytrzymać, żeby sobie nie połamać kręgosłupa, ile to jest godzin, czy to są godziny, czy dni – mówi Katarzyna Bosacka.

Premierowy odcinek programu „DeFacto Bosacka” zostanie wyemitowany w poniedziałek 23 marca o godz. 16.05 w TTV.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.