Newsy

Krzysztof Hanke: Na razie nie mam czasu na emeryturę. W przyszłości przeniosę się na Karaiby

2018-09-04  |  06:01

Aktor co prawda na razie nie wybiera się na emeryturę, bo wciąż jest aktywnym zawodowo i pełnym energii człowiekiem, ale ma już w zanadrzu plany na ten czas. Jesień życia zamierza spędzić na Karaibach, gdzie zajmie się żeglowaniem i zwiedzaniem urokliwych zakątków.

Krzysztof Hanke, czyli słynny Bercik z serialu „Święta wojna” i założyciel kabaretu Rak, jest zapalonym żeglarzem. Kilka lat temu kupił wymarzony jacht, zrobił wszystkie patenty żeglarskie i spełnił jedno ze swoich największych marzeń – przepłynął Atlantyk. Jego jacht cumuje teraz na Martynice, a on sam każdą wolną chwilę stara się spędzać właśnie na Karaibach.

– Wiem, co będę robił na emeryturze, bo już się częściowo przeniosłem na Karaiby, tam mam łódkę. Myślę, że jak już całkowicie będę wycofany z użytku medialnego, to zajmę się żeglowaniem, pływaniem i zwiedzaniem Karaibów – mówi agencji Newseria Krzysztof Hanke, aktor.

Ale na razie aktor nie zwalnia tempa. Wkrótce będzie można go zobaczyć w nowym reality show Polsatu „Lepiej późno niż wcale”, gdzie wraz z innymi uczestnikami wybrał się w podróż po Azji, gdzie czekało na nich wiele ekstremalnych zdań.

– Na razie nie mam czasu na emeryturę. Jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia i tyle świata do obejrzenia, że nie myślę o emeryturze i o tym, że człowiek się starzeje. Na razie mam jeszcze w głowie chęć poznawania świata. To nie czas na emeryturę – mówi Krzysztof Hanke.

Hanke uwielbia podróżować. Na jego Facebooku można obejrzeć relacje z wielu zagranicznych wypraw, które publikuje w formie tzw. wideoblogów. Aktor od lat skrupulatnie realizuje wszystkie swoje pasje i nie znika z ekranów. Bardzo cieszą go także występy na żywo.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Podczas urlopów ekologia schodzi u nas na drugi plan. Zbyt często latamy samolotami i niszczymy przyrodę

Podróżniczka apeluje, by planując wyjazdy wakacyjne, a później już wypoczywając w konkretnych miejscach, nie włączać taryfy ulgowej i nie zapominać o ekologii. Jak jednak obserwuje, Polakom daleko do ekologicznej turystyki i po urlopach mają sporo na sumieniu. Przede wszystkim nie dbają o przyrodę, tratują roślinność, płoszą zwierzęta, w każdy zakątek próbują dojechać samochodem i pozostawiają po sobie spory bałagan. Beata Pawlikowska zachęca do tego, by na czas urlopu zostawić swoje auta w garażu, a podróżować chociażby pociągami.

Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz: Podczas kampanii wyborczej kobietom wiele obiecano. Jak na razie nie widać rezultatów i jest duże rozczarowanie

Projektantka mody nie kryje swojego rozczarowania tym, że kolejni rządzący znów nie patrzą w stronę kobiet i nie śpieszą się z uregulowaniem kwestii, które są dla nich priorytetowe. Panie często stają przed trudnymi wyborami w życiu prywatnym, a jeśli chodzi o kwestie zawodowe, to wciąż muszą się mierzyć z nierównością w płacach i dostępie do eksponowanych stanowisk. Jak zauważa Joanna Przetakiewicz, kobiety chętnie poszły do urn w wyborach parlamentarnych, bo nie boją się już walczyć o swoje prawa i wierzą, że wreszcie coś się zmieni. Mimo krzyku rozpaczy nadal odbijają się jednak od ściany ustawionej przez mężczyzn.

Problemy społeczne

Siedzący tryb życia sprzyja garbieniu się. Polacy opracowali koszulkę pomagającą zachować prawidłową postawę ciała

Na dolegliwości związane z kręgosłupem cierpi nawet 85 proc. populacji. Z wyników badania stanu zdrowia Polaków przeprowadzonych przez GUS wynika, że choroby kręgosłupa stanowią drugą co do częstości przyczynę przewlekłych stanów chorobowych. W dużej mierze winne temu jest garbienie się. Polacy opracowali innowacyjną koszulkę, która dzięki elastycznej strukturze wymusza prostą sylwetkę. – Pod względem konstrukcji to innowacja nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi Wojciech Wojtuszko, założyciel eplecy.pl.