Newsy

Piotr Gąsowski pisze kolejną książkę. Opisze w niej swoje podróże

2017-03-22  |  06:55

Aktor zwiedził ponad 70 krajów. Obecnie pracuje nad książką, w której opisze swoje zagraniczne wyprawy. Gąsowski twierdzi, że w publikacji tej znajdą się historie mrożące krew w żyłach, jego podróże obfitują bowiem w zaskakujące zdarzenia.

Podróże to obok sportu i lotnictwa jedna z największych życiowych pasji Piotra Gąsowskiego. Aktor zwiedził dotychczas 71 krajów, w tym Indie, Wietnam, Kambodżę, Australię oraz Fidżi. Zazwyczaj wyrusza na kilkutygodniowe wyprawy, które samodzielnie organizuje. Zdarza mu się nawet wyruszać samotnie.

– Moje podróżowanie jest zazwyczaj podróżowaniem backpackerskim, plecakowym, nieprzewidywalnym – mówi Piotr Gąsowski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktor twierdzi, że nie planuje szczegółowo swoich wyjazdów, stawiając na spontaniczność. Uważa, że dzięki temu przeżywa znacznie więcej ciekawych przygód i odczuwa więcej emocji. Przy braku drobiazgowego planu, jego zdaniem, zawsze dochodzi bowiem do niespodziewanych zdarzeń. Przy zorganizowanych wycieczkach trudno natomiast liczyć na tego typu atrakcje.

– Jak mamy taki plan jak w biurze podróży, o dziewiętnastej to, o dwudziestej pierwszej to, wtedy mniej się nam przydarza, niż jak nie wiemy, gdzie jutro się znajdziemy mówi Piotr Gąsowski.

Gospodarz programu „Twoja twarz brzmi znajomo” zamierza napisać książkę o swoich podróżach. Pomysł narodził się podczas finalnych prac nad debiutancką książką Piotra Gąsowskiego. Na potrzeby tej publikacji aktor napisał dwa rozdziały, które ostatecznie nie zostały jednak do niej włączone. Zostaną natomiast wykorzystane w książce podróżniczej.

– Tych przygód myślę, że będzie na kolejne 300 stron. Będą też przygody mrożące krew w żyłach mówi Piotr Gąsowski.

W książce pojawią się także opisy wyjazdów pełnych niespodzianek, podczas których aktor sam nie wierzył, że znalazł się właśnie w tym konkretnym miejscu. Gąsowski porównuje je do przygód Paula Hacketta, bohatera filmu „Po godzinach”, który w ciągu jednej nocy znalazł się w kilku zaskakujących miejscach i poznał różne typy ludzi. 

– Trochę też o tym mówi „Kac Vegas”, więc takich przygód też trochę będzie. Wprawdzie nie na kacu, ale sam ku swojemu zaskoczeniu otwierałem oczy: „To jest niemożliwe, że ja tu jestem” mówi Piotr Gąsowski.

1 marca ukazała się debiutancka książka aktora, zatytułowana „Co mi w życiu nie wyszło”. Piotr Gąsowski opisał w niej swoje życiowe porażki, pokazując się jako człowiek lubiący śmiać się z samego siebie oraz zachowujący dystans do swoich wpadek i błędów. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.