Newsy

Kwas hialuronowy i osocze bogatopłytkowe rewitalizują skórę i spowalniają procesy starzenia

2014-06-03  |  06:40
Mówi:Joanna Szendzielorz-Tajak
Funkcja:ekspert rynku medycyny estetycznej
Firma:Regeneris (program biostymulacji komórek skóry)
  • MP4
  • Spowolnienie procesów starzenia się skóry i podkreślenie naturalnego piękna to główne cele współczesnej medycyny estetycznej. W modzie jest naturalna twarz, nie zdradzająca oznak interwencji dermatologa estetycznego. Aby osiągnąć ten efekt, lekarze medycyny estetycznej coraz chętniej sięgają po terapie bazujące na zdolnościach regeneracyjnych ludzkiego organizmu.

    W nowym podejściu medycyny estetycznej do pacjenta liczy się przede wszystkim umiar. Zabiegi upośledzające mimikę twarzy i upodabniające ją do maski przestają cieszyć się powodzeniem. Rezygnują z nich nawet gwiazdy, które dotychczas uważane były za uzależnione od botoksu i operacji plastycznych, jak Nicole Kidman i Renée Zellweger. W modzie jest natomiast indywidualne podejście do każdego pacjenta i spersonalizowane terapie.

    Wbrew pozorom uzyskanie takiego naturalnego wyglądu, podkreślenie, jak czasami mówimy podrasowanie naturalnego piękna, jest bardzo trudne. Dla mnie tak naprawdę dobrze wykonany zabieg to taki, którego nie widać. To znaczy OK, dobrze się czujemy, dobrze wyglądamy, mamy ładną, napięta, elastyczną skórę, ale już koleżanka czy mąż niekoniecznie musi wiedzieć czyja to zasługa mówi Joanna Szendzielorz-Tajak, ekspert rynku medycyny estetycznej, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle. 

    Substancją, która w medycynie estetycznej cieszy się coraz większą popularnością, jest kwas hialuronowy. Jest to polisacharyd, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Ma on zdolność wiązania wody, dzięki czemu silnie nawilża. Ponadto zwalcza wolne rodniki oraz chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, dlatego warto go uzupełniać w gabinecie dermatologa estetycznego. W medycynie estetycznej substancja ta wykorzystywana jest do ujędrniania, wypełniania i nawilżania skóry.

     – Stosujemy ją do powiększania ust, modelowania konturów twarzy i policzków. Substancja ta jest również od wielu lat wykorzystywana na przykład w okulistyce, jako zarówno składnik różnych kropli, jak i podczas operacji zaćmy. Stosowana jest w ortopedii, wstrzykiwana dostawowo. Najnowszym dzieckiem, jeśli chodzi o zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej, jest ginekologia estetyczna stwierdza Joanna Szendzielorz-Tajak. 

    Medycyna estetyczna z powodzeniem korzysta też z osiągnięć inżynierii tkankowej. Wykorzystuje ona naturalne zdolności ludzkiego organizmu do regeneracji. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza zabieg z wykorzystaniem osocza bogatotkankowego. Polega on na pobraniu krwi pacjenta i odwirowaniu z niej osocza bogatopłytkowego, zawierającego komórki wzrostu, które stymulują organizm do regeneracji.

    Ten materiał jest w stu procentach biokompatybilny, co oznacza, że nie ma tutaj możliwości alergii, uczuleń i innych reakcji immunologicznych. Fantastyczny materiał z naszej własnej krwi, czyli nasz własny materiał, który oprócz tych czynników wzrostu zawiera również hormony, witaminy, koktajl, który tak naprawdę jest nie do odtworzenia w żadnym laboratorium farmaceutycznym podkreśla Joanna Szendzielorz-Tajak.

    Zastosowanie osocza bogatopłytkowego pozwala na rewitalizację skóry, wygładzenie zmarszczek, przyspieszenie gojenia ran i blizn, poprawę elastyczności skóry.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Prawo

    Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

    Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

    Film

    Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

    Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

    Gwiazdy

    Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

    Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.