Mówi: | Ada Fijał, aktorka Olga Borys, aktorka Anna Kerth, aktorka, life coach |
Lepsza znajomość angielskiego, punktualność i częstsze kontakty z rodziną – to noworoczne postanowienia gwiazd
Gwiazdy chętnie robią noworoczne postanowienia. W ten sposób chcą zniwelować swoje wady lub poprawić sytuację zawodową. W 2016 roku Ada Fijał zamierza przestać się spóźniać. Anna Kerth planuje więcej pracować i spędzać więcej czasu z bliskimi. Olga Borys natomiast zamierza poprawić znajomość języka angielskiego.
Liczne badania opinii publicznej pokazują, że noworoczne postanowienia robi co roku zdecydowana większość Polaków. Są wśród nich także gwiazdy, m.in. Ada Fijał. W 2016 roku aktorka zamierza ograniczyć swoją tendencję do ustawicznego spóźniania się. Jej zdaniem jednak nowy rok to nie jest dobry czas na robienie postanowień, ponieważ takie decyzje powinny długo dojrzewać.
– We mnie na razie żadne nowe postanowienie, niestety, nie dojrzało, chociaż mam trochę wad. Jakoś tak się z nimi zaprzyjaźniłam, ale nad tym spóźnianiem to muszę popracować – mówi Ada Fijał agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Postanowienia noworoczne dotyczą przede wszystkim lepszej dbałości o zdrowie. Zdecydowana większość Polaków chce schudnąć lub rzucić palenie. Olga Borys nie ma problemów ani z nadwagą, ani z nałogiem tytoniowym, postanowiła więc zadbać o swoją edukację. W tym roku zamierza szlifować swój angielski. Zapisała się już na prywatne lekcje.
– Są one szyte na miarę, bo wiadomo, że nasze zajętości są po prostu tak szalenie nieregularne, że trudno byłoby się zapisać na taki regularny kurs – mówi Olga Borys.
Aktorka ubolewa, że należy do tej grupy Polaków, którym zazwyczaj nie udaje się wytrwać w noworocznych postanowieniach. W jej przypadku przyczyną niepowodzeń zazwyczaj jest brak czasu – to właśnie nadmiar obowiązków przeszkodził jej w regularnym uczestniczeniu w zajęciach z jogi. Gwiazda wierzy jednak, że w tym roku będzie inaczej.
– To nie są takie postanowienia, jakby to nazwać, błahe, to raczej jest rzecz, która jest potrzebna w życiu, więc mam zamiar wytrwać – mówi Olga Borys.
Noworoczne postanowienia zrobiła także Anna Kerth. Dotyczą one zarówno życia zawodowego, jak i osobistego, choć są mało konkretne. Aktorka twierdzi też, że są bardzo podobne do postanowień z poprzednich lat.
– Jak najwięcej pracy, jak najwięcej przyjaciół, znajomych i fajne kontakty z rodziną – mówi Anna Kerth.
Aktorka twierdzi, że w nowy rok wchodzi z optymistycznym nastawieniem. Nie może się już doczekać co przyniesie jej 2016 rok, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że już 2015 rok był niezwykle udany.
– Bardzo dużo marzeń czy planów się spełniło, również takie podejście dość strategiczne się opłaciło – mówi Anna Kerth.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.