Newsy

Maciej Musiał za rok będzie zdawał do szkoły teatralnej

2014-08-25  |  07:30

Maciej Musiał nie rezygnuje z bycia zawodowym aktorem. Zamierza zdawać do Akademii Teatralnej w Warszawie w przyszłym roku, a najbliższe miesiące wykorzystać na przygotowanie się do egzaminów wstępnych. Jednocześnie aktor będzie studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

W tym roku Maciej Musiał z dobrym wynikiem zdał egzamin maturalny. Od października aktor rozpocznie studia filozoficzne na Uniwersytecie Warszawskim. Nie rezygnuje jednak z marzeń o byciu zawodowym aktorem. Do Akademii Teatralnej zamierza zdawać za rok, a czas ten poświęci na przygotowanie się do egzaminów wstępnych.

podstawowymi angielskim, polskim i matematyką wybrał także rozszerzone języki angielski i polski, a także filozofię

Nie miałem czasu się przygotować. Wiem, że co roku zdaje tam tysiąc zdolnych młodych ludzi, więc wolałem nie stawać z nimi w szranki bez przygotowania. Chcę poczekać rok – mówi Maciej Musiał w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Maciej Musiał w tym roku skończył dopiero 18 lat, ale ma na swoim koncie wiele ról zarówno telewizyjnych, jak i filmowych. Wystąpił w takich filmach, jak Baby są jakieś inne” i Futro. Zagrał też w serialach Plebania, Ojciec Mateusz, Hotel 52, Czas honoru. Największą popularność przyniosła mu rola Tomka Boskiego z serialu Rodzinka.pl. W marcu 2013 roku Musiał został jednym z prowadzących programu The Voice of Poland. Aktor ma nadzieję, że nie będzie musiał rezygnować z tego projektu, gdy dostanie się na studia aktorskie.

Nikt nie mówi, że tak musiałoby być, że musiałbym z tego zrezygnować. Nie wiem, jak uda mi się dostać, to będę mógł coś więcej na ten temat powiedzieć. Gdzieś tam jest taka opinia, że akademia rzeczywiście nie pozwala na występowanie przed kamerami w początkowych latach nauki. Nie byłem na akademii, nie wiem, jak to jest współcześnie. Z tego, co słyszę, to się zmienia – mówi Maciej Musiał.

Aktora w roli prowadzącego piątą edycję programu The Voice of Poland będzie można zobaczyć na antenie TVP2 już 6 września. Dzień później na antenę powróci serial Czas honoru, w którym Musiał wciela się w rolę powstańca Apacza. W listopadzie będzie miała natomiast miejsce premiera filmu z udziałem młodego aktora Dzień dobry, kocham Cię!.

 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Finanse

Ponad 70 proc. Polaków najbardziej obawia się braku dostępu do opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada już 3,5 mln osób

Po I połowie tego roku prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym było objętych już 3,5 mln Polaków. To 15-proc. wzrost rok do roku – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Do tego wzrostu popularności przyczyniła się pandemia COVID-19, która dodatkowo spotęgowała obawy Polaków związane z utratą zdrowia i brakiem dostępu do opieki lekarskiej. Pakiety medyczne to dziś najpopularniejszy benefit w polskich firmach – korzysta z niego ponad 70 proc. pracowników.

Infrastruktura

70 proc. budynków mieszkalnych w Polsce jest nieefektywnych energetycznie. Ich kompleksowa renowacja może napędzić gospodarkę i stworzyć kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy

W Polsce aż 70 proc. spośród 5 mln domów jednorodzinnych nie spełnia standardów efektywności energetycznej. W rezultacie roczne koszty ogrzewania typowego domu o powierzchni 118 mkw., wyposażonego w kocioł węglowy oraz stare drzwi i okna, sięgają w tej chwili ok. 6,5 tys. zł. Po modernizacji, ociepleniu i wymianie stolarki ten koszt mógłby spaść nawet do 1,8 tys. zł rocznie – oszacowali analitycy w raporcie „Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii”. Wynika z niego także, że w Polsce powszechna termomodernizacja budynków mieszkalnych – wymuszona unijną strategią – mogłaby się stać motorem napędowym krajowej gospodarki po pandemii i stworzyć nawet kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy.