Newsy

Maciej Musiał za rok będzie zdawał do szkoły teatralnej

2014-08-25  |  07:30

Maciej Musiał nie rezygnuje z bycia zawodowym aktorem. Zamierza zdawać do Akademii Teatralnej w Warszawie w przyszłym roku, a najbliższe miesiące wykorzystać na przygotowanie się do egzaminów wstępnych. Jednocześnie aktor będzie studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

W tym roku Maciej Musiał z dobrym wynikiem zdał egzamin maturalny. Od października aktor rozpocznie studia filozoficzne na Uniwersytecie Warszawskim. Nie rezygnuje jednak z marzeń o byciu zawodowym aktorem. Do Akademii Teatralnej zamierza zdawać za rok, a czas ten poświęci na przygotowanie się do egzaminów wstępnych.

podstawowymi angielskim, polskim i matematyką wybrał także rozszerzone języki angielski i polski, a także filozofię

Nie miałem czasu się przygotować. Wiem, że co roku zdaje tam tysiąc zdolnych młodych ludzi, więc wolałem nie stawać z nimi w szranki bez przygotowania. Chcę poczekać rok – mówi Maciej Musiał w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Maciej Musiał w tym roku skończył dopiero 18 lat, ale ma na swoim koncie wiele ról zarówno telewizyjnych, jak i filmowych. Wystąpił w takich filmach, jak Baby są jakieś inne” i Futro. Zagrał też w serialach Plebania, Ojciec Mateusz, Hotel 52, Czas honoru. Największą popularność przyniosła mu rola Tomka Boskiego z serialu Rodzinka.pl. W marcu 2013 roku Musiał został jednym z prowadzących programu The Voice of Poland. Aktor ma nadzieję, że nie będzie musiał rezygnować z tego projektu, gdy dostanie się na studia aktorskie.

Nikt nie mówi, że tak musiałoby być, że musiałbym z tego zrezygnować. Nie wiem, jak uda mi się dostać, to będę mógł coś więcej na ten temat powiedzieć. Gdzieś tam jest taka opinia, że akademia rzeczywiście nie pozwala na występowanie przed kamerami w początkowych latach nauki. Nie byłem na akademii, nie wiem, jak to jest współcześnie. Z tego, co słyszę, to się zmienia – mówi Maciej Musiał.

Aktora w roli prowadzącego piątą edycję programu The Voice of Poland będzie można zobaczyć na antenie TVP2 już 6 września. Dzień później na antenę powróci serial Czas honoru, w którym Musiał wciela się w rolę powstańca Apacza. W listopadzie będzie miała natomiast miejsce premiera filmu z udziałem młodego aktora Dzień dobry, kocham Cię!.

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.