Newsy

Magda Bereda: Udział w „Tańcu z gwiazdami” to był ciężki czas. Nie mam do nikogo żadnego żalu za oceny, choć czasami były za bardzo krytyczne

2024-09-26  |  06:17

Wokalistka brała udział w „Tańcu z gwiazdami” pięć lat temu. Niemal w każdym odcinku jej popisy taneczne były krytykowane przez internautów i surowo oceniane przez jurorów. Ona jednak dzielnie stawiała czoła wszelkim przeciwnościom i zrobiła wszystko, by przy wsparciu Kamila Kuroczki zajść jak najdalej. Dziś Magda Bereda ze wzruszeniem wspomina tamte chwile i jak podkreśla, z doświadczeń zdobytych w programie wyciągnęła odpowiednie wnioski. 

Magda Bereda i Kamil Kuroczko pożegnali się z widzami w ósmym odcinku 10. edycji „Tańca z gwiazdami”, emitowanej na antenie Polsatu jesienią 2019 roku. Wokalistka absolutnie nie żałuje swojego udziału w tym programie. Jest wdzięczna producentom show, że dali jej szansę zdobycia nowych umiejętności i zaprezentowania się widzom w innej odsłonie.

– Cudownie wspominam swoją edycję. To był na pewno ciężki i pracowity czas, ale też trochę walczyłam sama ze sobą dlatego, że chodziło o poczucie własnej wartości. I myślę, że w tym programie dorosłam i stałam się trochę kobietą, bo mogłam też po prostu poczuć swoje ciało w tańcu, więc to jest naprawdę coś wielkiego dla takiej młodej dziewczyny, jaką wtedy byłam. Więc bardzo mi to pomogło i dodało mi skrzydeł. Teraz czuję, że to, co robię, ma sens – mówi agencji Newseria Lifestyle Magda Bereda.

Podczas udziału w „Tańcu z gwiazdami” wokalistka usłyszała wiele gorzkich słów zarówno od jurorów, jak i internautów. Fala krytyki, jaka na nią wtedy spadła, sprawiła jednak, że zaczęła nieco inaczej patrzeć na świat, ale i w pewnym sensie uodporniła ją i wskazała nowy kierunek działania.

– Dużo mnie to nauczyło i w ogóle nie mam do nikogo żadnego żalu, że tak ktoś mógł mnie oceniać, choć czasami było aż za bardzo. Wiem, że gdybym teraz poszła do tego programu, to zupełnie inaczej bym do tego podchodziła, i też myślę, że jestem bardziej fizycznie i psychicznie przygotowana. Ale ta przygoda jest tylko raz w życiu, więc niestety się nie powtórzy, ale kiedy oglądam „Taniec z gwiazdami”, to trochę łezka w oku się kręci, bo jednak to było przez chwilę częścią twojego życia, było takim domem – mówi.

Magda Bereda nie chce zdradzić, czy ma swoich ulubieńców w tej edycji. Jak podkreśla, wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie i jak najwyższe noty od jurorów, bo na parkiecie dają z siebie wszystko.

– Naprawdę jest wysoki poziom i w ogóle super to wygląda. W poprzedniej edycji byłam w studiu, żeby zobaczyć, jak to wszystko się dzieje, i trochę się przywitać ze znajomymi. Zawsze po prostu wracam tam z wielkim uśmiechem na twarzy – mówi.

Najnowszą edycję „Tańca z gwiazdami” można oglądać na antenie Polsatu w niedziele o godz. 19:55.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.