Newsy

Magdalena Tul: ludzie dziękują mi za to, że ich życie zmieniło się za sprawą moich piosenek

2014-07-02  |  05:30
Wokalistka i autorka tekstów Magdalena Tul przyznaje, że to dzięki muzyce odważyła się w większym stopniu otworzyć na ludzi. Swoją muzyką stara się pomagać także innym. Artystka przyznaje, że wiele nauczył ją występ w programie „The voice of Poland”.

W czerwcu 2014 roku ukazała się druga płyta wokalistki pt. „Brave”. Teksty do dziesięciu kompozycji na krążku stworzyła sama Tul, natomiast nad produkcją czuwał Michał Nocny.

Lubię motywować się do działania i pokonywania własnych słabości. Dużo tekstów na płycie dotyczy właśnie mojego życia i w tym temacie mam najwięcej do powiedzenia – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Magdalena Tul.

Piosenkarka przyznaje, że jej karierze towarzyszyły trudne chwile, jednak wszystkie udało się przezwyciężyć. Tul zdradza także, że jej piosenki pomogły wyjść z kryzysu także wielu jej fanom.

Wielokrotnie otrzymywałam listy, w których ludzie dziękowali mi za to, że ich życie zmieniło się za sprawą moich piosenek. W moim życiu każdy krok został poprzedzony turbulencjami i myślę, że powiedzenie „aby zrobić krok naprzód, trzeba zrobić dwa kroki w tył” jest bardzo adekwatne do moich doświadczeń. Jestem osobą introwertyczną i wiele rzeczy, które robię w życiu, jest dla mnie dużym stresem. Ale dzięki temu, że uprawiam taki, a nie inny zawód, mogę dużo się nauczyć i otworzyć na ludzi – dodaje piosenkarka.

Magdalena Tul do momentu pojawienia się w popularnym talent-show kojarzona była głównie jako jedna z piosenkarek programu „Jaka to melodia?”. Jak sama przyznaje występ w „The voice of Poland” miał być szansą na zmianę wizerunku.

Udział w „The voice of Poland”  wiązał się z wieloma wątpliwościami, ponieważ wiedziałam, że nie ominie mnie krytyka. Weszłam więc do programu z pełną świadomością. Strach, który był związany z udziałem w show, łączył się głównie z wielką presją. Wszyscy liczyli na to, że zaraz wyjdzie Magda i zaśpiewa tak, że wszystkim szczęki opadną. W trakcie programu zauważyłam, że ludzie bardzo lubią szufladkować wykonawców. Ja natomiast myślę, że dobrze jest się czasem pokazać z innej strony. Publiczność zobaczyła, jak wypadam na żywo i że jest to coś innego niż dotychczas – wyjaśnia Tul.

„Brave” to druga płyta w dyskografii Tul. Pierwszą był album „V.O.H – The victory of heart” wydany w 2007 roku. Oprócz występów w „Jaka to Melodia?” wokalistka startowała także w polskich i szwajcarskich eliminacjach do Eurowizji oraz grała w musicalu „Metro”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.