Newsy

Magdalena Tul: ludzie dziękują mi za to, że ich życie zmieniło się za sprawą moich piosenek

2014-07-02  |  05:30
Wokalistka i autorka tekstów Magdalena Tul przyznaje, że to dzięki muzyce odważyła się w większym stopniu otworzyć na ludzi. Swoją muzyką stara się pomagać także innym. Artystka przyznaje, że wiele nauczył ją występ w programie „The voice of Poland”.

W czerwcu 2014 roku ukazała się druga płyta wokalistki pt. „Brave”. Teksty do dziesięciu kompozycji na krążku stworzyła sama Tul, natomiast nad produkcją czuwał Michał Nocny.

Lubię motywować się do działania i pokonywania własnych słabości. Dużo tekstów na płycie dotyczy właśnie mojego życia i w tym temacie mam najwięcej do powiedzenia – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Magdalena Tul.

Piosenkarka przyznaje, że jej karierze towarzyszyły trudne chwile, jednak wszystkie udało się przezwyciężyć. Tul zdradza także, że jej piosenki pomogły wyjść z kryzysu także wielu jej fanom.

Wielokrotnie otrzymywałam listy, w których ludzie dziękowali mi za to, że ich życie zmieniło się za sprawą moich piosenek. W moim życiu każdy krok został poprzedzony turbulencjami i myślę, że powiedzenie „aby zrobić krok naprzód, trzeba zrobić dwa kroki w tył” jest bardzo adekwatne do moich doświadczeń. Jestem osobą introwertyczną i wiele rzeczy, które robię w życiu, jest dla mnie dużym stresem. Ale dzięki temu, że uprawiam taki, a nie inny zawód, mogę dużo się nauczyć i otworzyć na ludzi – dodaje piosenkarka.

Magdalena Tul do momentu pojawienia się w popularnym talent-show kojarzona była głównie jako jedna z piosenkarek programu „Jaka to melodia?”. Jak sama przyznaje występ w „The voice of Poland” miał być szansą na zmianę wizerunku.

Udział w „The voice of Poland”  wiązał się z wieloma wątpliwościami, ponieważ wiedziałam, że nie ominie mnie krytyka. Weszłam więc do programu z pełną świadomością. Strach, który był związany z udziałem w show, łączył się głównie z wielką presją. Wszyscy liczyli na to, że zaraz wyjdzie Magda i zaśpiewa tak, że wszystkim szczęki opadną. W trakcie programu zauważyłam, że ludzie bardzo lubią szufladkować wykonawców. Ja natomiast myślę, że dobrze jest się czasem pokazać z innej strony. Publiczność zobaczyła, jak wypadam na żywo i że jest to coś innego niż dotychczas – wyjaśnia Tul.

„Brave” to druga płyta w dyskografii Tul. Pierwszą był album „V.O.H – The victory of heart” wydany w 2007 roku. Oprócz występów w „Jaka to Melodia?” wokalistka startowała także w polskich i szwajcarskich eliminacjach do Eurowizji oraz grała w musicalu „Metro”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.