Newsy

Mariola Bojarska-Ferenc: Tomasz Barański to mój treser. Jestem grzeczna jak myszka

2016-09-05  |  07:15

Instruktorka fitnessu zakochała się w tańcu. Twierdzi, że dzięki treningom do programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” poznaje zupełnie inną siebie i uczy się wciąż nowych rzeczy. Chwali swego partnera Tomasza Barańskiego za ciekawe lekcje i świetną metodykę nauczania. Prekursorka fitnessu w Polsce nie ukrywa jednak, że początkowo trudno jej było podporządkować się swojemu nauczycielowi.

Mariola Bojarska-Ferenc jest jedną z jedenastu gwiazd biorących udział w 6. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jej partnerem i nauczycielem został Tomasz Barański, zwycięzca 4. edycji tanecznego show Polsatu. Była gimnastyczka i prekursorka fitnessu w Polsce nie ukrywa, że początki ich współpracy były dość trudne, nie potrafiła bowiem wejść w rolę uczennicy.

– Nie podobało jej się to za bardzo, chociaż zaczęła się przyzwyczajać, ale początki było trudne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Tomasz Barański.

– Na początku było mi bardzo trudno się podporządkować, ale Tomek musi przyznać, że jestem grzeczna jak myszka, zachowuję się jak dziecko z I B, naprawdę, jestem bardzo pokorna, bo wszystko jest dla mnie nowe – dodaje Mariola Bojarska-Ferenc.

Gwiazda od wielu lat jest instruktorką fitnessu, przywiązuje więc dużą wagę do metodyki nauczania. Z tego powodu była bardzo wyczulona na to, kto zostanie jej partnerem tanecznym. Twierdzi jednak, że Tomasz Barański szybko rozwiał jej obawy, okazał się bowiem doskonałym nauczycielem, który potrafi skutecznie przekazać swoją wiedzę nawet laikowi.

– Te lekcje dają mi niezwykłą satysfakcję, bo są fajne, ciekawe, za każdym razem inne. No i wrzeszczy na mnie, a jako sportowiec potrzebuję takiego bacika. Ja mówię na niego treser, to jest mój treser – przyznaje Mariola Bojarska-Ferenc.

Tomasz Barański twierdzi jednak, że czasami jego partnerce zdarza się wyjść z roli uczennicy. Jest świadoma pewnych rzeczy z punktu widzenia trenera, dlatego dużo daje od siebie, proponuje pewne rozwiązania. Tancerz zapewnia, że taka postawa bardzo mu pomaga.

– Sugeruje, w czym by się dobrze czuła, co by chciała, ogląda różne rzeczy. I to jest fajne, że ona jest tak naprawdę całą sobą w tym programie – mówi Tomasz Barański.

Mariola Bojarska-Ferenc twierdzi, że zakochała się w tańcu. Jest zachwycona, odkrywa bowiem zupełnie inną siebie, na każdym treningu uczy się nowych rzeczy. Zauważa też, że choć wciąż popełnia sporo błędów, to zrobiła ogromne postępy od czasu pierwszego treningu. Zdaniem Tomasza Barańskiego ta fascynacja sprawia, że praca z gwiazdą stała się jeszcze przyjemniejsza.

– Jak gdziekolwiek przychodzę to znajomi czy panie, które mnie nie widziały, pytają się, czy pani się zakochała, mówię: tak, w tańcu – mówi Mariola Bojarska-Ferenc.

– Ona po prostu nie udaje, ona to kocha, przyszła tu, żeby tańczyć. Cieszy się jak małe dziecko, oczy jej się otwierają, jak robimy nowe rzeczy, śmieją jej się, po prostu miło się na to patrzy i fajnie się pracuje – dodaje Tomasz Barański.

W pierwszym odcinku 6. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” para zatańczyła cha-chę do piosenki „Sway”. Otrzymała za nią 31 punktów od jury.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Filip Chajzer: Bardzo długo nie widziałem sensu życia. Napisałem biografię dla ludzi, którzy tak jak ja przeszli przez depresję

Dziennikarz przekonuje, że książkę „Niejednoznacznie pozytywny” napisał z myślą o ludziach, którzy być może właśnie teraz przechodzą w swoim życiu trudny czas i potrzebują pomocy. Filip Chajzer wierzy, że jego przemyślenia mogą być dla kogoś motywacją i wskazać mu dobry kierunek działania. Jednocześnie namawia do tego, by nie rozpamiętywać przeszłości ani też nie martwić się o przyszłość, tylko skupić się na tym, co tu i teraz. To pozwoli opanować własne demony albo przynajmniej spróbować się z nimi zmierzyć.

Sztuka

Jan Kozaczuk został kuratorem wystawy włoskiego artysty Marco Angeliniego. Nie zamierza jednak dla sztuki zrezygnować z aktorstwa

Aktor od lat jest pasjonatem sztuki nowoczesnej i miał już zaszczyt wielokrotnie współpracować z Marco Angelinim, ale dopiero przy organizacji najnowszej wystawy dzieł tego cenionego malarza został jej kuratorem. Jan Kozaczuk nie kryje z tego dumy, a jednocześnie jest zadowolony z efektów swojej pracy i uważa, że dobrze poradził sobie z tym trudnym zadaniem. Na wystawie zatytułowanej „Sublimazione” w Galerii Test Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie prace włoskiego artysty są prezentowane do 10 lipca.

Nauka

Uzdolnione psy tworzą złożone obrazy sensoryczne przedmiotów podobnie jak człowiek. Odkrycie może ułatwić badania nad talentem u ludzi

Naukowcy z Budapesztu zbadali grupę utalentowanych psów, które w odróżnieniu od większości swojego gatunku potrafią przyswoić nazwy ulubionych zabawek. Badanie przeprowadzone w ramach Family Dog Project dowodzi, że te psy mogą tworzyć obrazy mentalne przedmiotów – umieją powiązać nazwę danej zabawki z jej zapachem czy kształtem. To pierwsze na świecie badanie, które udokumentowało przypadki talentu u gatunku innego niż człowiek. Badanie może stanowić punkt wyjścia do lepszego zrozumienia tego, w jaki sposób tworzy się talent u ludzi.