Newsy

Martyna Wojciechowska przemęczona nagraniami do programu "Kobieta na krańcu świata"

2013-10-25  |  11:15
Martyna Wojciechowska marzy o tym, żeby odpocząć. Gwiazda jest zmęczona podróżami, a wszystko przez zdjęcia do programu "Kobieta na krańcu świata".  Przez ostatnich 9 miesięcy dziennikarka odwiedziła 9 różnych krajów, gdzie nagrała nowe odcinki.

Do końca roku marzę tylko o tym, żeby nigdzie nie jechać i żeby trochę odpocząć. Ale oczywiście już myślę o szóstym sezonie ‘Kobiety na krańcu świata’. Uchylę rąbka tajemnicy – Indonezja, ciągle pracuję nad Iranem – zdradza Martyna Wojciechowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Po nagraniach do piątego sezonu jej programu, Martyna Wojciechowska najbardziej zapamiętała rodzinę z Filipin, która mieszkała w grobowcu na cmentarzu.

Mieszkają tam na cmentarzu północnym w Manili, w stolicy Filipin, ponieważ nie mają gdzie się podziać, nie mają gdzie mieszkać. I przyznam szczerze, że szalenie mnie wzruszyła historia tej rodziny. Oni przez 14 lat mieszkali pod gołym niebem i kiedy dostali ten grobowiec do zamieszkania, razem z czterema zmarłymi, to ta siedmioosobowa rodzina była najszczęśliwsza na świecie. Wydaje mi się, że z naszego punktu widzenia, zarówno stosunku do śmierci, do zmarłych, jak i w ogóle naszych warunków mieszkaniowych, to jest w ogóle absolutnie nieprawdopodobna historia, którą serdecznie polecam – opowiada Wojciechowska.

W piątym sezonie "Kobiety na krańcu świata" kolejną ciekawą historią będzie opowieść o położnej, która pracuje w Sudanie Południowym. Codziennie odbiera 30-40 porodów. Program "Kobieta na rańcu świata" można oglądać w niedziele o godzinie 10.55 na antenie TVN.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.