Newsy

Marzena Rogalska: „Miasto kobiet” to będzie piękna przestrzeń, w której każdy zostanie wysłuchany i nikt nie będzie oceniany. Nie będzie przepytywania, tylko pogłębione rozmowy i wymiana myśli

2021-09-03  |  06:12

Talk-show „Miasto kobiet” wraca do TVN Style po ponad sześciu latach przerwy. Marzena Rogalska wiąże z tym formatem duże nadzieje. Jej zdaniem wartością dodaną nowej odsłony programu jest to, że gospodyniami będą trzy zupełnie różne kobiety, z odmiennymi doświadczeniami, sytuacją rodzinną i zawodową.  Przy jednym stole zasiądzie z Aleksandrą Kwaśniewską i Olgą Legosz. Porozmawiają o tym, co je ostatnio najbardziej zaciekawiło, poruszyło i zainspirowało.

Prowadzące „Miasto kobiet” co tydzień będą się spotykać przy kubku dobrej kawy i w miłej atmosferze rozmawiać z ekspertami, z gwiazdami, ale też z wyjątkowymi osobami, które zwróciły ich uwagę w mediach społecznościowych. Marzena Rogalska nie ukrywa, że lubi dyskutować i wymieniać się poglądami, dlatego też taka formuła bardzo jej się podoba.

– To będzie piękna przestrzeń, w której każda kobieta poczuje się jak u siebie w domu, miejsce, w którym będzie się rozmawiało o tematach, o których do tej pory się nie rozmawiało, przełamywaniu tabu. No i to jest kluczowe, że będzie się rozmawiało, a nie będzie się przepytywało. To będzie taka przestrzeń, w której każdy zostanie wysłuchany, nikt nie będzie oceniany, w którym będą rozmowy pogłębione, w którym będzie wymiana myśli – mówi agencji Newseria Lifestyle Marzena Rogalska.

Dziennikarka, która w połowie lutego po 12 latach współpracy pożegnała się z Telewizją Polską, nie kryje satysfakcji z tego, że powraca na szklany ekran i to w tak doborowym towarzystwie. Przy wspólnym stole zasiądzie bowiem z Aleksandrą Kwaśniewską i Olgą Legosz.

– Olga Legosz prowadzi na Instagramie Nomadmum, takie konto, świetna dziewczyna, niebanalne myśli. Bardzo oryginalna osoba, bardzo sobie cenimy z Olą jej zdanie i po prostu nie możemy się doczekać na tę współpracę. Strasznie fajna babka, ale z Olą się znamy od wielu lat i jak się dowiedziałam, że to ona będzie, to po prostu radość, radość. Jest taki fajny spokój w dziewczynach, w nas wszystkich – mówi Marzena Rogalska.

Talk-show będzie emitowany w TVN Style od 5 września w niedziele o godz. 12:30 i 22:15. Pierwszy odcinek po przerwie przedpremierowo zostanie wyemitowany w głównym TVN w sobotę 4 września o godz. 16:00.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.