Newsy

Michał Koterski: to będą niesamowite święta, bo teraz mam wszystko – miłość i rodzinę

2017-12-21  |  06:24

Aktor z utęsknieniem czeka na zbliżające się Boże Narodzenie i przyznaje, że te święta będą dla niego wyjątkowe, bo po raz pierwszy będzie je przeżywał w roli taty. Aktor już cieszy się na spotkanie z rodziną, która w tym roku – ku jego uciesze – znacznie się powiększyła. Wraz z partnerką i synkiem szykują też na ten czas oryginalne świąteczne przebrania. Jego zdaniem świąteczną atmosferę doskonale uzupełniłby jeszcze tylko śnieg.

To będą fajne święta, niesamowite. Zawsze marzyłem o takiej wyjątkowej, dużej rodzinie, a teraz jest bardzo liczna i powiększyła się dwa razy, bo w ogóle mam czwórkę rodziców, a teraz już szóstkę i jeszcze mój ukochany Fryderyczek przyszedł na świat. Będziemy więc celebrować to wielkie święto. Wszystko jest i nie ma co narzekać, jest miłość i rodzina, a jedyne, czego bym sobie jeszcze życzył, to żeby śnieg spadł. Bo mi zawsze święta kojarzą się ze śniegiem, wtedy jest taka prawdziwa atmosfera – mówi agencji Newseria Michał Koterski, aktor.

Koterski podkreśla, że wraz z partnerką chcą zapewnić synkowi jak najwięcej atrakcji. Będzie więc pięknie przystrojona choinka, stylowe dekoracje świąteczne oraz przebrania.

– Moja Marcela jest bardzo rodzinna. Wymyśliła, żebyśmy się przebrali –  ona za elfa, ja za mikołaja. To jest cudowne, że ona ma w sobie coś takiego, czego mogę się od niej nauczyć. Byłem niedawno ze spektaklem w Londynie, kupiłem stroje elfów, różnych takich wariactw, też mojemu Fryderyczkowi strój elfa – mówi Michał Koterski.

Aktor przyznaje, że chyba jeszcze nigdy tak nie cieszył się ze świąt i nie doceniał ich rodzinnego charakteru. W tym roku w jego życiu nastąpiło wiele zmian i znacznie zmieniły się priorytety.

Sobie i wszystkim na święta życzę przede wszystkim dużo miłości, bo miłość w życiu jest najważniejsza. Jak powiedział św. Jan od Krzyża: u schyłku życia tylko z miłości będziemy rozliczeni – dodaje Michał Koterski.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Konsumenci kojarzą olej palmowy głównie z degradacją środowiska. Niewiele wiedzą o jego certyfikacji

W ostatnich dziesięcioleciach pozyskiwanie oleju palmowego, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na ten surowiec, dynamicznie się rozwijało, głównie kosztem lasów deszczowych. Proces wylesiania doprowadził do znacznego zmniejszenia się różnorodności biologicznej na tych terenach. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody szacuje, że niezrównoważona uprawa palmy olejowej zagraża 193 gatunkom zwierząt i roślin na całym świecie. Te dane wpływają na sposób, w jaki konsumenci postrzegają olej palmowy. – To nie sam surowiec jest zły, a sposób jego pozyskiwania. Certyfikacja może sprawić, że pozyskiwanie oleju palmowego będzie się odbywało bez szkody dla środowiska i społeczności lokalnych – przekonuje Magdalena Rusiłowicz, ekspertka Fundacji WWF Polska.

Medycyna

Rejestratory aktywności fizycznej motywują do ruchu osoby starsze i w średnim wieku. Małżonkowie pełnią raczej rolę demotywującą

Podejmowanie aktywności fizycznej wspólnie z małżonkiem przynosi mierne rezultaty w przypadku osób w szóstej dekadzie życia i starszych – wykazało badanie przeprowadzone w Singapurze wśród osób w wieku 54–72 lata. Partnerzy raczej zniechęcają, niż motywują do ćwiczeń. Może mieć to związek z innymi przyzwyczajeniami partnerów, ale także z innym podejściem do tego, co kobiety uważają w sporcie za ciekawe, a co mężczyźni. Dużo lepszym motywatorem niż wspólne ćwiczenia okazuje się być rejestrator aktywności fizycznej. Utrzymywanie dobrej kondycji wśród seniorów będzie coraz pilniejszym wyzwaniem w najbliższych latach. Do 2050 roku ponad 40 proc. Polaków będzie miało więcej niż 60 lat. Poważnym problemem zdrowotnym i wyzwaniem systemowym, w którego rozwiązaniu przynajmniej częściowo pomoże ruch, jest zjawisko wielochorobowości.