Newsy

Mikołaj Jędruszczak: Żaden normalny człowiek na Ziemi nie funkcjonuje w takich warunkach jak my w programie „One Night Squad”. W taką wytworzoną sztucznie historię da się wejść tylko na chwilę

2021-06-18  |  06:16

Warunki, w jakich musieli funkcjonować uczestnicy „One Night Squad”, według Mikołaja Jędruszczaka były wręcz prymitywne. Każdego ranka budził się brudny i spocony, do tego ciągle brakowało wody, a wokół było pełno piasku. Wiedział jednak, że nic nie może zmienić, dlatego próbował dostosować się do miejsca i sytuacji. Nigdy więcej jednak nie zdecydowałby się na podobną przygodę.

Tenisista zyskał popularność dzięki takim programom, jak „Love Island” i „Taniec z gwiazdami”. Teraz można go oglądać w nowym telewizyjnym show „One Night Squad”. Tutaj wymagania są jednak dużo większe.

– Nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Zawsze staram się dowiedzieć wielu rzeczy przed, a tutaj nie byłem w stanie nic od nikogo wyciągnąć, nawet krzty informacji. Ale dostawałem wiadomości, żebym się przygotował na niespodziankę, że będzie fajnie, to podjąłem decyzję: okej, idziemy w to. No i początek był obiecujący, willa, impreza, pięknie. Myśleliśmy, że się poopalamy, złapiemy troszkę zanzibarskiego słońca, ale szybko te płonne nadzieje zostały ugaszone, bo przyszła „Sworo” i nam wyjaśniła, że po prostu idziemy w nieznane na plażę – mówi agencji Newseria Lifestyle Mikołaj Jędruszczak, uczestnik programu „One Night Squad”.

Nie ukrywa, że było mu ciężko przestawić się na takie survivalowe warunki, ale nie miał wyjścia. Musiał pogodzić się z sytuacją i walczyć o przetrwanie.

– Potrafię zorientować się, jaka rzeczywistość mnie otacza, i jeżeli nie jestem w stanie tego zmienić, to przestaję się denerwować. Oczywiście na początku jest irytacja, ale później zaczynam się do tego adaptować i jeżeli nie jestem w stanie tej rzeczywistości zmienić, to po prostu w niej funkcjonuję. Oczywiście nie chciałem wielu rzeczy, ale np. starałem się w jak najlepszy sposób poradzić sobie z nimi. I wydaje mi się, że każdy z nas lepiej lub gorzej zaczął to znosić, jednak ja już chyba drugiego dnia zaakceptowałem warunki i po prostu działałem z tym, co było – mówi.

Mikołaj Jędruszczak przyznaje, że dla niego największym problemem był brak wody i wszechobecny piasek.

– Cały czas brakowało nam słodkiej wody, bo jeśli ktoś zużył cały baniak, to za bardzo nie wiedzieliśmy, gdzie się po nią udać. I trzeba było o 6.00 czy o 7.00 rano pójść, wykąpać się w oceanie, co też nie było do końca komfortowe, bo jednak tam jest słona woda. I generalnie te poranki, gdzie budziłem się cały brudny, poklejony, nieświeży, wszędzie miałem piasek, w oczach, w uszach, w kroczu, pod pachami. Poza tym dookoła kraby, larwy, mrówki. To było straszne, ale z dnia na dzień coraz bardziej machało się na to ręką i mówiło się: dobra, jest, jak jest, trzeba po prostu sobie z tym poradzić – mówi tenisista.

Jego zdaniem życie w takich ekstremalnych warunkach, wobec braku podstawowych narzędzi i środków do życia, to prawdziwa lekcja przetrwania. Nie zdecydowałby się na jej powtórzenie.

– Do takich warunków nikt nie jest przyzwyczajony, bo żaden normalny człowiek na Ziemi w ten sposób nie funkcjonuje, że nie ma bieżącej wody, że śpi na plaży pod gołym niebem, że nie ma się gdzie wykąpać i tak naprawdę improwizuje w wielu kwestiach. Na kilka, kilkanaście dni da się wejść w taką wytworzoną sztucznie historię, ale w normalnym życiu czegoś takiego nie ma. Udało mi się do tego zaadaptować, ale na pewno nie życzę nikomu takich przejść. Następnym razem wolałbym się już w to nie pchać – mówi Mikołaj Jędruszczak.

Jak podkreśla, mimo kiepskich warunków do życia miał dobry kontakt ze wszystkimi uczestnikami programu, a nawet z kilkoma osobami się zaprzyjaźnił i zamierza nadal utrzymywać dobre relacje.

– Wydaje mi się, że najlepszy wspólny vibe złapałem z „Pedro” i jesteśmy cały czas w kontakcie, spotykamy się, jak możemy, czy w Warszawie, czy gdzie indziej, jeżeli jest taka okazja – mówi tenisista.

Program „One Night Squad” można oglądać na platformie Player.pl i w TVN7.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Film

Maciej Musiał: Myślę, że uda nam się stworzyć klimat oryginalnego „Fuksa”. To legendarny film, więc grając głównego bohatera, czuję presję

Bohaterem pierwszej części filmu „Fuks” był Aleks, grany przez Macieja Stuhra, z kolei w kontynuacji tej kultowej komedii gangsterskiej w centrum znalazł się jego syn – Maciek. Maciej Musiał, który wciela się w tę postać, zapewnia, że zrobi wszystko, by wykreować równie nietuzinkowego bohatera, choć już osadzonego w zupełnie innej rzeczywistości. Akcja sequela toczy się dwie dekady później, a młodzieniec podobnie jak ojciec też szuka w życiu fuksa, tyle że nie w biznesie, ale w miłości. Mają mu to ułatwić aplikacje randkowe. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli, gdyż dziewczyna poznana w sieci wplątuje go w wielką intrygę, przez którą może dużo stracić.

Moda

Iwona Kossmann, prezes Deni Cler: W pandemii zaczął królować styl casualowy. W kolekcjach zniknął dress code, a pojawił się dres

Najnowsza kolekcja Deni Cler już spotyka się z dużym zainteresowaniem tych klientek, które w wyjątkowym czasie pandemii potrzebują zdecydowanie więcej ubrań w stylu casualowym i sportowym niż w eleganckim i zobowiązującym. Wśród najnowszych propozycji tej kultowej marki są więc dresy z najlepszych tkanin – z wełny, kaszmiru i weluru, jest ponadczasowy sztruks, dżins, dzianinowe sukienki i uniwersalne t-shirty, które doskonale pasują do różnych marynarek. 

Konsument

Zapaść w światowej turystyce trwa już drugi rok. Restart zmieni branżę na bardziej przyjazną środowisku

Największy kryzys w historii turystyki trwa już drugi rok. Jak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki, między styczniem a majem tego roku liczba międzynarodowych podróży turystycznych była o 65 proc. niższa niż w tym samym okresie rok wcześniej i o 85 proc. niższa niż dwa lata temu. To nie oznacza jednak, że konsumenci spędzają czas wolny w domu. Spragnieni wyjazdów przez pandemię częściej decydują się na podróże krajowe, lokalne, chętniej wybierają prywatne domki czy kampery, łączą też pracę zdalną z wypoczynkiem. Te trendy mogą zyskiwać na popularności również ze względu na kwestie środowiskowe. – Odbicie w branży powinno uwzględniać turystykę bardziej przyjazną planecie – oceniają eksperci przy okazji przypadającego na 27 września Światowego Dnia Turystyki.

Motoryzacja

Kamery w samochodach coraz powszechniejsze. Do Polski wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń

Polscy kierowcy coraz częściej montują w samochodach kamery, które rejestrują, co się dzieje w trakcie jazdy przed samochodem i w jego pobliżu. Taki sprzęt okazuje się przydatny np. w razie stłuczki, kiedy trzeba udowodnić czyjąś winę, a nagraniami – o ile są wysokiej jakości – często posiłkują się też policja i sądy. Na polski rynek wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń. Brytyjski Nextbase, który w Europie ma już ponad 60-proc. udział w sprzedaży, wprowadzi do Polski serię urządzeń naszpikowanych zaawansowanymi, inteligentnymi technologiami i dodatkowymi opcjami, które wspierają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.