Newsy

Agata Dziarmagowska: moda to moja wielka pasja, chciałabym projektować

2014-09-26  |  07:00

Nowa polska wokalistka Agata Dziarmagowska, której najnowszy singiel obejrzało na YouTube już ponad 1,6 mln osób, chciałaby także projektować ubrania. Piosenkarka lubi styl chłopczycy i w takim mogłaby stworzyć swoją własną linię.

Bardzo chętnie zaprojektowałabym coś swojego, bo moda jest moją wielką pasją. Interesuje mnie szczególnie moda streetowa, styl chłopczycy, coś takiego, dzięki czemu kobieta będzie mogła poczuć, że tak naprawdę może nosić nawet to, co mężczyźni, zachowując swoje piękne kształty. W ten właśnie sposób myślę, kiedy wybieram sobie stylizację z mojej szafy. Myślę, że pójdę w coś, co będzie klasyczne, a zarazem bardzo na luzie. Na razie jeszcze nie dostałam żadnych propozycji, ale z tyłu głowy gromadzę pomysły na wypadek, gdyby taka możliwość się pojawiła – mówi Agata Dziarmagowska.

Wokalistka przez swoje blond włosy oraz pomalowane na kolor czerwony usta jest przez fanów porównywana do Rity Ory, ta jednak zaprzecza jakoby inspirowała się znaną piosenkarką.

Często słyszę, że jestem do niej podobna. Jest fajną wokalistką i fajną osobowością sceniczną. Nie przeszkadza mi to porównanie, bo ją bardzo szanuję i lubię, ale jedyne co nas łączy, to tylko te blond włosy i usta. Na pewno to nie jest inspiracja. W modzie inspiruję się ludźmi na ulicy. Oglądam wideoblogi i czytam blogi dotyczące mody – wyjaśnia Agata Dziarmagowska.

Wokalistka ma 17 lat i pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą. Singiel promujący krążek „Mogę wszystko, nic nie muszę”, opublikowany na YouTube, obejrzało już ponad 1,6 mln osób. Wcześniej Agata Dziarmagowska brała udział w dwóch talent show: 5. edycji „Mam Talent”, gdzie dotarła do półfinału (2012 r.), oraz w 4. edycji „X Factor”, z którego odpadła, będąc w domu jurorskim (2014 r.). Piosenkarką zainteresowała się jedna z wytwórni płytowych Warner Music, która zdecydowała się wydać jej pierwszą płytę. Promocja krążka obejmie Polskę i kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Transport

Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.

Muzyka

Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.