Mówi: | Jessica Mercedes |
Funkcja: | blogerka modowa |
Jessica Mercedes: największymi hitami tej jesieni będą za długie rękawy w bluzach i ubrania metaliczne
Blogerka pilnie śledzi najnowsze trendy w modzie i podgląda propozycje zagranicznych projektantów. Wśród wielu pomysłów na jesień Jessice Mercedes szczególnie przypadły do gustu bluzy z bardzo długimi rękawami, metaliczne kurtki bomberki, połyskujące plisowane spódnice i lakierowane rurki.
Jessica Mercedes często pojawia się na prezentacjach najnowszych kolekcji w Paryżu czy Mediolanie. Za swoje stylizacje blogerka zbiera wiele pochwał. Jak przyznaje, inspiruje się najlepszymi i stara się wybierać takie ubrania, które podkreślają jej osobowość.
– Jednym z największych jesiennych trendów będzie wylansowany przez francuską markę Vetements, którą prowadzi obecny dyrektor kreatywny Balenciaga, i tym trendem są za długie rękawy w bluzach, które już dzisiaj mam. To jest jeden z trendów, który mocno wchodzi do świata mody i również do sieciówek – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Jessica Mercedes, blogerka modowa.
W tym sezonie na wybiegach bez wątpienia króluje połysk i styl glamour. Zdaniem największych kreatorów panie mają wyglądać kobieco, zmysłowo, a jednocześnie nieco nonszalancko. W ten trend doskonale wpisują się stylizacje balansujące pomiędzy elegancją a ekstrawagancją. Zasada jest prosta – im więcej błysku, tym lepiej. Lśniące faktury nie mają jednak tylko odcieni metalicznych, ponieważ doskonale sprawdzą się też w duecie z czerwienią, czernią lub pomarańczem.
– Kolejnym mocnym trendem są metaliczne rzeczy, np. metaliczne bomber jackiet czy spódnice plisowane w stylu Gucci. Także lakierowana skóra jest znowu bardzo modna, między innymi dzięki Isabel Marant, powrót do lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych, lakierowane trencze, lakierowane rurki – mówi Jessica Mercedes.
Skóra w różnych odsłonach będzie niewątpliwym hitem jesieni i zimy. W tym trendzie na pierwsze miejsce wysuną się dopasowane płaszcze z paskiem w talii. Wśród materiałów będzie też dominował aksamit, który zyska jeszcze bogatszą oprawę. Może być wykorzystywany zarówno w eleganckich stylizacjach, jak i w tych bardziej sportowych.
Czytaj także
- 2025-04-04: W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi najinteligentniejszy Mercedes. W pełni elektryczny CLA jest krokiem do całkowitej dekarbonizacji produkcji
- 2025-04-09: Kajra: Nie mam problemu z tym, żeby zakładać te same ubrania wiele razy lub łączyć w inny sposób. Kupuję mało rzeczy, nie lubię wybierać i przymierzać
- 2025-04-24: Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
- 2025-05-12: Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
- 2025-03-07: Malwina Wędzikowska: Luksusowe marki bardzo podupadły. Miliarderzy noszą się bez logo, a influencerzy przebodźcowali odbiorców towarami z górnej półki
- 2025-02-19: Superluksusowy Maybach już po polskiej premierze. Fanki motoryzacji wieszczą powrót mody na kabriolety
- 2025-02-21: Polska drugim największym rynkiem dla Mercedesa-Maybacha w Europie. Liczba zamówień na nowego kabrioleta SL 680 wskazuje na duże zainteresowanie klientów
- 2025-02-04: Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
- 2024-10-09: Qczaj: Siedem lat temu pod wpływem jesiennej chandry rozpocząłem swoją karierę. Teraz dostaję od życia dużo fajnych niespodzianek
- 2024-09-19: Nowe trendy w digital marketingu. Innowacje rewolucjonizują działania agencji i klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.