Newsy

Monika Zamachowska: Popularność moja i męża służy wielu dobrym rzeczom. Serce rośnie, gdy angażujemy się w projekty charytatywne

2018-10-08  |  06:22

Dziennikarka podkreśla, że zarówno ona, jak i jej maż z dużym zaangażowaniem wykorzystują swoją popularność i rozpoznawalność, by pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Chętnie włączają się więc w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne. Szczególny sentyment mają do mieszkańców Brzezin w powiecie łódzkim, skąd pochodzi Zbigniew Zamachowski.

– Pracuję w Telewizji Polskiej 23. rok. Popularność przyszła razem z programem „Europa da się lubić” i została. To jest dalej moje 5 minut, ono trwa trochę dłużej może niż przewidywaliśmy z mężem. A ponieważ tak się składa, że mój mąż też jest osobą niezwykle popularną, powiedziałabym kochaną naprawdę przez ludzi wszystkich pokoleń, to wiemy, że to może służyć wielu dobrym rzeczom – mówi agencji Newseria Lifestyle Monika Zamachowska.

Prezenterka wylicza, że wraz z mężem angażują się chociażby w pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Brzezin pod Łodzią.

– Mój mąż jest z Brzezin – malutkiego miasteczka które ma swoje problemy. Jest tam Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych, do którego przywozimy gwiazdy seriali, filmu, teatru, z którym współpracujemy. Zbyszek załatwił też biorąc udział w jakimś kolejnym show celebryckim 50 tys. złotych, co jest sumą dla takiego stowarzyszenia niebotyczną zupełnie, za którą oni kupili cyber-oko do komunikacji z dziećmi niepełnosprawnymi, ileś mat do pracy z nimi, jakiś sprzęt, wyposażenie, na które nie mieliby szans – mówi Monika Zamachowska.

Małżeństwo Zamachowskich dba także o krzewienie i propagowanie w tym miejscu szeroko rozumianej kultury.

– My na przykład jesteśmy tam regularnie i angażujemy się w akcje, które bez naszego wsparcia w ogóle świat by o nich nie usłyszał. Na przykład od 9 lat dzieją się koncerty u Zbyszka na podwórku – w pałacyku, w którym się urodził jest piękny podwórzec, na którym została postawiona scena. Jest tam teraz muzeum regionalne, którego kustosz jest bardzo nam życzliwy i dzieją się tam regularne koncerty, spektakle teatralne i od 9 lat przyjeżdżają największe sławy na recitale, największe nazwiska polskiej sceny i polskiej muzyki – mówi Monika Zamachowska.

Prezenterka jest przekonana, że wielu inicjatyw nie udałoby się zrealizować, gdyby nie ich popularność i szerokie kontakty show-biznesowe.

– Serce rośnie jak widzę i uczestniczę w takich projektach, bo nie mielibyśmy na to szans, gdyby nikt o nas nie słyszał, gdybyśmy nie mieli tej tuby, tego megafonu, który nam los dał. Mnóstwo jest takich sytuacji, ja na przykład angażuję się w działalność fundacji charytatywnych – oczywiście przede wszystkim pracujących w zakresie spektrum autyzmu ze względu na mojego syna, ale nie tylko. Wydaje mi się, że ta nasza wieloletnia popularność czemuś służy, ale czy tak jest naprawdę, to zostanę rozliczona jak już będę starszą panią – mówi Monika Zamachowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

Media i PR

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.