Mówi: | Kasia Stankiewicz, piosenkarka Maciej Kurzajewski, dziennikarz sportowy |
Maciej Kurzajewski: Nie jestem demonem szybkości na drodze. Lubię bezpieczne samochody
Bezpieczeństwo i estetyka – to najważniejsze kryteria, jakimi kierują się gwiazdy przy wyborze nowego samochodu. Maciej Kurzajewski ceni w autach przestronne wnętrze, do którego bez trudu może zapakować sprzęt sportowy dla całej rodziny. Katarzyna Stankiewicz lubi samochody, które dobrze trzymają się drogi, zapewniają komfort jazdy i cechują się ładnym wyglądem.
Prowadzenie samochodu sprawia Maciejowi Kujarzewskiemu ogromną przyjemność, dlatego zazwyczaj przekłada własne auto nad inne środki transportu. Dziennikarz twierdzi, że ze względu na specyfikę swojej pracy zawodowej, potrzebuje samochodu niezawodnego, którym zawsze na czas dotrze do studia telewizyjnego lub na wydarzenie sportowe. Zapewnia też, że jest spokojnym kierowcą, który nie przepada za szybką jazdą.
– Nie jestem demonem szybkości na drodze. Bardzo często podróżuję z rodziną, więc te względy bezpieczeństwa są dla mnie absolutnie priorytetowe. Wolę dojechać do celu 15 minut później, nawet pół godziny później, i żeby to była podróż przyjemna, sympatyczna i taka, która zakończy się radosnym osiągnięciem celu – mówi Maciej Kurzejewski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Wybierając nowy samochód dziennikarz zwraca uwagę także na jego wygląd zewnętrzny oraz przestronne wnętrze, które pomieści sprzęt sportowy całej rodziny. Najważniejszą kwestią jest dla niego jednak bezpieczeństwo jazdy, zwłaszcza że bardzo często podróżuje z rodziną: żoną i dwójką synów. Z tego względu od wielu lat pozostaje miłośnikiem marki Volvo.
– Jestem wierny tej szwedzkiej marce, dlatego że jest bezpieczna. Nie zawiodłem się, więc nie zamierzam niczego zmieniać, jest mi z tym dobrze – mówi Maciej Kurzejewski.
Bezpieczne, dobrze trzymające się drogi auta wybiera również Katarzyna Stankiewicz. Wokalistka ceni połączenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy z estetyczną sylwetką. Gwiazda twierdzi, że jeździła wszystkimi modelami Volvo.
– Uwielbiam te samochody za ich inteligencję, za estetykę, za bezpieczeństwo. Tak, Volvo należy zdecydowanie do czołówki moich ukochanych – mówi Katarzyna Stankiewicz.
Obie gwiazdy obecne były na polskiej premierze nowego modelu Volvo XC60. Samochód ten wyposażony został w najbardziej zaawansowany system bezpieczeństwa, pozwalający uniknąć kolizji drogowych. System ten został wzbogacony układ przejęcia kontroli nad torem jazdy. W przypadku wykrycia przez auto przeszkody i nie odnotowania reakcji kierowcy, system sam inicjuje proces hamowania, a nawet przejmuje kontrolę nad kierownicą. Volvo XC60 zostało ponadto wyposażone w nowy system omijania przeszkód, pomagający uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym w tę samą stronę.
– Powiem szczerze, że mnie znowu tutaj fascynuje liczba tych systemów bezpieczeństwa, które mamy. Ten samochód rzeczywiście nie daje nam zbyt dużej szansy, żeby w coś uderzyć, nie ma takiej szansy, on wyklucza to – mówi Maciej Kurzajewski.
Nowe Volvo XC60 to średniej wielkości SUV. Zdaniem Macieja Kurzajewskiego model ten łączy elegancką linię nadwozia z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które czynią go autem wyjątkowo bezpiecznym. Katarzyna Stankiewicz nie ma ponadto wątpliwości, że pomimo dużych gabarytów, samochód ten świetnie nadaje się również dla kobiet.
– Myślę, że jak człowiek niezależnie od płci jest dobrym kierowcą, to każde auto jest dla niego dobre – mówi wokalistka.
Światowa premiera nowego Volvo XC60 odbyła się w pierwszych dniach marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Premiera polska miała natomiast miejsce 3 kwietnia. Oprócz Katarzyny Stankiewicz i Macieja Kurzajewskiego, na uroczystości obecni byli również m.in. Krzysztof Hołowczyc oraz pilot rajdowy Maciej Wisławski.
Czytaj także
- 2025-07-02: Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
- 2025-06-27: Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku
- 2025-06-24: Nie brakuje przeciwników zwiększenia wydatków na obronność do 5 proc. Obawiają się, że paradoksalnie zagrozi to bezpieczeństwu Europy
- 2025-07-01: Koniec polskiej prezydencji w Radzie UE. Doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków na obronność
- 2025-06-11: Wiceprzewodniczący PE: Polska prezydencja zapewniła UE stabilność w niepewnych czasach. Wiele inicjatyw dotyczyło obronności
- 2025-07-02: Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
- 2025-06-09: Alicja Węgorzewska: Trzeba dbać o rozwój kulturalny młodego pokolenia. Chcę zachęcić młodzież do przychodzenia do opery na wielkie dzieła
- 2025-06-11: Bolt rozpoczyna szkolenia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będzie wprowadzać także nowe funkcje bezpieczeństwa
- 2025-06-02: UE zmienia podejście do transformacji energetycznej i łączy ją z konkurencyjnością. To zasługa polskiej prezydencji
- 2025-06-09: Import materiałów budowlanych z Rosji zagrożeniem dla konkurencyjności europejskiego rynku. Konieczne są zmiany i egzekwowanie sankcji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.