Newsy

Muniek Staszczyk nie planuje kolejnego albumu. Ocenę bieżącej sytuacji zostawia wykonawcom hip-hopu

2013-12-23  |  08:00
Muniek Staszczyk znany jest z tego, że jako lider T.Love w piosenkach „Warszawa” czy „Jest super” często komentował wydarzenia i nastroje społeczne w kraju. W tym momencie jednak zespół nie planuje kolejnego albumu, a ocenę bieżącej sytuacji w Polsce jak mówi wokalista pozostawia hip-hopowi.
 
T.Love to zespół, którego piosenki są mocno osadzone w polskiej rzeczywistości. Od ponad trzech dekad Muniek piętnuje przywary Polaków. Mówi wprost o tym, co nie podoba mu w kraju, komentuje wydarzenia polityczne. Jego teksty są głosem pokolenia zarówno dzisiejszych 50-latków, jak i 20-latków. Dlatego można się spodziewać, że w każdym kolejnym albumie znajdą się piosenki, w których Muniek Staszczyk dobitnie wyrazi, co w Polsce mu się podoba, a co nie. Jednak na razie nie ma potrzeby spieszyć się z kolejną płytą. 

Jestem totalnie pozytywnie nastawiony do rzeczywistości w tej chwili. Nic mnie nie wkurza we mnie samym. Muszę odczekać, bo ostatnia płyta powstawała w dużym konflikcie z samym sobą i była dobra. – mówi Muniek Staszczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle i dodaje:Ocenę bieżącej sytuacji zostawiam hip-hopowi. Jest ciągle nowa krew w hip-hopie, natomiast taki facet jak ja musi się trochę zastanowić, bo ja nie działam w sposób szybki.

Muniek Staszczyk założył zespół T.Love w 1982 roku. Wydał z nim 10 albumów studyjnych i 4 koncertowe. Udzielał się również w takich projektach, jak
Paul Pavique Movement, Szwagierkolaska oraz Rege Inna Polish Stylee. Jest także autorem książki wspomnieniowej Dzieci rewolucji oraz tomiku poezji Ganja.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Film

Handel

Coraz więcej skarg na zakupy obuwia i ubrań w zagranicznych e-sklepach. Problematyczne są szczególnie transakcje spoza UE

Coraz większa popularność transgranicznych zakupów e-commerce przełożyła się na większą liczbę sporów między konsumentami a sprzedawcami. W Unii Europejskiej dochodzenie praw przez kupującego jest łatwiejsze, dlatego specjaliści z Europejskiego Centrum Konsumenckiego radzą, by przed zawarciem transakcji upewnić się, czy sklep zarejestrowany jest we wspólnocie. Jeśli przedsiębiorca jest zarejestrowany w Azji, to nawet jeśli przyjmuje zwroty i reklamacje, może się okazać, że koszt wysyłki produktu jest wyższy niż jego wartość.

Motoryzacja

Rozładowane akumulatory wciąż najczęstszą przyczyną awarii samochodów. Samodzielna wymiana może być zbyt skomplikowana

Zimą źródłem kłopotów z samochodami są przede wszystkim niesprawne akumulatory. Z danych niemieckiej organizacji ADAC wynika, że to przyczyna 46 proc. awarii. Do rozładowania akumulatora może się przyczyniać m.in. korzystanie z dużej liczby funkcjonalności w aucie tuż po jego uruchomieniu, takich jak nawigacja, radio czy podgrzewanie siedzeń i kierownicy, ale też sporadyczne użytkowanie samochodów lub jeżdżenie tylko na krótkich dystansach. Kierowcy zwykle reagują na problemy z akumulatorem, kiedy już jest za późno i nie można uruchomić silnika. Dlatego tak ważne jest regularne kontrolowanie urządzenia w serwisie. Eksperci zalecają też, by fachowcom zostawić sam proces wymiany akumulatora, bo w nowych autach nie jest to już takie proste.