Mówi: | 50 Cent |
Funkcja: | raper |
50 Cent: piszę o ludziach, którzy uważają, że jestem im coś winien
Na dyskografię rapera składają się cztery albumy studyjne oraz dziewięć tzw. nielegali nagranych z wykorzystaniem fragmentów uzyskanych bez zgody i wiedzy właściciela praw autorskich. Każde z oficjalnych wydawnictw Amerykanina sprzedało się w milionowym nakładzie, a single promujące jego płyty wielokrotnie lądowały w prestiżowym zestawieniu magazynu „Billboard”. W lutym tego roku 50 Cent ogłosił, że odchodzi z Interscope Records – wytwórni, z którą związany był od debiutu. Wywołało to niezadowolenie założyciela firmy – Jimmy’ego Iovine’a.
– Myślę, że Jimmy przez to, co zrobiłem, nie lubi mnie. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że moja decyzja może obrócić się przeciwko mnie. Jemu nie podobają się moje wybory, gdyż widzi we mnie bezpośrednią konkurencję. Może mu też przeszkadzać to, że zainwestował pieniądze w moją osobę i to dzięki niemu stałem się znanym raperem 50 Cent – stwierdza raper.
3 czerwca na półki sklepowe trafi nowy album rapera – „Animal Ambition”. Ostatni krążek – „Before I Self Destruct” ukazał się w 2009 roku. Za produkcję albumu odpowiadał m.in. Dr. Dre. Na krążku znajdą się single „Funeral”, „Don’t Worry About It” oraz „Smoke” z gościnnym udziałem Treya Songza.
– Album „Animal Ambition” mówi o dostatku i wszystkich jego konsekwencjach. Nagrywając go, spędziłem trochę czasu na analizie moich doświadczeń. Piszę też o ludziach, którzy rozwinęli w sobie poczucie, że jestem im coś winien. Słyszę od nich „mógłbyś kupić mi dom i samochód”. Odpowiadam im, że zrobiłbym to, gdybym wygrał trzy razy na loterii, ale zamiast tego wstaję i idę do pracy. Wtedy zazwyczaj słyszę, że właśnie tyle zarabiam – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Amerykanin.
Oprócz muzyki, 50 Cent spełnia się także na innych płaszczyznach. Rapera, pod koniec 2013 roku, można było zobaczyć w filmach „Last Vegas” oraz „Plan ucieczki”. W kwietniu ukazała się również jego książka pt. „Szacunek ulicy”. Dodatkowo Amerykanin rozpoczął promocję swojego sprzętu audio.
– Wszystko co robię, robię z pasji. Muzyka dała mi możliwość podróżowania po całym świecie, dzięki niej mogę doświadczać nowych rzeczy. Słuchawki SMS Audio to właśnie rozszerzenie mojej pasji. To one pozwalają dotrzeć mi z moją muzyką do każdego w taki sposób, w jaki bym chciał. Nie ważne, czy ktoś jest audiofilem, czy zwykłym słuchaczem interesującym się muzyką wysokiej jakości – dodaje 50 Cent.
W ramach pobytu w Polsce 50 Cent spotka się z bokserami z KnockOut Promotions oraz przedsiębiorcami z Business Link. Raper pojawi się również w sklepach: Saturn w Złotych Tarasach oraz Media Markt w M1 w Markach.
Czytaj także
- 2025-02-04: Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
- 2025-02-05: Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
- 2025-01-30: Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
- 2025-01-28: Branża drzewna obawia się zalewu mebli z importu. Apeluje o wypracowanie strategii leśnej państwa
- 2025-01-22: T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
- 2025-01-23: Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów
- 2025-01-21: Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
- 2025-01-30: Inwestycje w kamienice zyskują na popularności. Nie odstraszają nawet wyzwania konserwatorskie
- 2025-01-15: Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
- 2025-01-17: Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.