Newsy

Kamil Pawelski (Ekskluzywny Menel): Od czterech lat uczęszczam na zajęcia z emisji głosu. Płyta była moim marzeniem

2018-11-08  |  06:27

Bloger, znany głównie jako Ekskluzywny Menel, przyznaje, że muzyka jest jedną z jego największych życiowych pasji. O nagraniu swojej płyty marzył od dawna, ale brakowało mu odwagi. Nie chciał też być posądzony o to, że na bazie sukcesu swojego bloga chce budować karierę muzyczną. Praca nad albumem „Granice” trwała dwa lata, a płyta trafiła do sprzedaży jesienią ubiegłego roku. Natomiast na początku października premierę miał trzeci singiel – „Wisła”.

Pierwszy singiel – „Waiting room” – zapowiadający debiutancką płytę Kamila Pawelskiego ukazał się na początku ubiegłego roku. Wtedy bloger nie ukrywał, że wypuścił go po to, by nieco przetestować rynek. Chciał zobaczyć, czy to, co zamierza zaproponować odbiorcom, przypadnie im do gustu. Odbiór był bardzo pozytywny i zmotywował go do dalszej pracy. Drugim singlem, który ujrzał światło dzienne, był „Plastikowy spokój”. Teraz wokalista postanowił z kolei zrealizować teledysk do utworu „Wisła”. Zdjęcia kręcone były na Islandii oraz w Warszawie.

– Płyta i muzyka, świat muzyczny zawsze był moim marzeniem, z różnych przyczyn się to nie wydarzyło. Natomiast, kiedy ponad 2 lata temu podjąłem decyzję, że jednak chcę spróbować swoich sił jako wokalista, współkompozytor i współautor tekstów, nadarzyła się ku temu sposobność. Zakasałem więc rękawy i dałem się poznać właśnie od strony muzycznej. Jestem po szkole muzycznej w klasie saksofonu altowego, od blisko czterech lat uczęszczam na zajęcia z emisji głosu – mówi agencji Newseria Kamil Pawelski, autor bloga Ekskluzywny Menel.

Bloger podkreśla, że chciał mieć realny wpływ na kształt płyty od początku do końca, od momentu pisania tekstów i komponowania muzyki do prac w studiu nagrań. Nie kryje więc satysfakcji z tego, że „Granice” to album, na którym jego rola nie ograniczyła się tylko do odśpiewania w studio piosenek napisanych przez kogoś zupełnie innego. Do współpracy nad debiutanckim krążkiem Kamil Pawelski zaprosił takich artystów, jak Buslav, Jan Stokłosa, Fair Play Quartet, Mate.O czy Maciej Mąka.

Autor bloga Ekskluzywny Menel przyznaje, że w jego życiu było wiele przełomowych momentów. Teraz fundamentem jego szczęścia jest rodzina.

– Najnowszy projekt od kilku miesięcy to mój syn, więc wokół tego dzieje się praktycznie całe nasze życie i ono zostało przekręcone o 180 stopni. Natomiast z takich zawodowych rzeczy to cały czas tematy związane z blogiem, to jest moje główne źródło utrzymania i główna praca, więc wszystko, co związane z męskim wizerunkiem i z Ekskluzywnym Menelem, skupiam w obrębie bloga – mówi Kamil Pawelski.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.