Newsy

Magdalena Kumorek wydała płytę. Śpiewa utwory do tekstów Bolesława Leśmiana

2014-02-24  |  06:50
Magdalena Kumorek wydała album pt. „Śmiercie”. Inspiracją do stworzenia krążka była poezja Bolesława Leśmiana oraz muzyka ludowa. Jak przyznaje artystka, początkowo nie miała w planach wydania płyty.

– Nie zakładałam z góry, że nagram płytę lub jakikolwiek album. Z początku nagrywałam utwory do tekstów Leśmiana. Później, gdy je wszystkie pozbierałam, okazało się, że mam materiał na płytę, w dodatku skupiony wokół jednego tematu – mówi Magdalena Kumorek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka wyjaśnia także motyw przewodni płyty, którym są różne oblicza śmierci.

– Wychodzę z założenia, że cząstka nas umiera co chwilę. I nie chodzi tylko o ciało. Często zdarza się, że umiera nasza miłość, idee oraz wiara w człowieku. Myślę, że ta płyta jest właśnie o tym – o różnych aspektach naszego życia, które obumierają. To jest motto przewodnie albumu – stwierdza Kumorek.

Piosenkarka prywatnie związana jest Piotrem Dziubkiem – kompozytorem oraz muzykiem. Kumorek zaprosiła swojego męża do uczestnictwa w jej projekcie.

– Z moim mężem pracuje się bardzo dobrze. Jest to ciekawe doświadczenie dla nas, bo wcześniej efekty naszej współpracy wypadały różnie. Trzeba niezwykłej dojrzałości, aby nie przenieść tarć między nami na życie prywatne. Czasami między nami iskrzyło, bo jesteśmy osobami z dość silnymi charakterami – dodaje aktorka.

Magdalena Kumorek do tej pory znana była głównie z produkcji filmowych. Popularność przyniosły jej role w serialach „Samo Życie” oraz „Przepis na życie”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.