Newsy

Natalia Zastępa: Łączenie nauki w szkole ze śpiewaniem jest dosyć trudne. Kosztuje mnie to naprawdę dużo pracy

2020-01-13  |  06:45

Mimo młodego wieku wokalistka ma jasno wytyczone życiowe cele i z determinacją dąży do ich realizacji. Nie ukrywa, że tworzenie muzyki i koncertowanie czasem trudno jest jej pogodzić z nauką w liceum, ale stara się robić wszystko, by nie zaniedbywać obowiązków.

Natalia Zastępa jest finalistką pierwszej edycji „The Voice Kids” oraz dziewiątej edycji „The Voice of Poland”. Wokalistka chce wykorzystać szansę, jaką dał jej udział w popularnych programach muzycznych, i zapewnia, że jest gotowa na wiele poświęceń. Choć ma już na swoim koncie sporo sukcesów i jej utwory cieszą się dużą popularnością, to jest to okupione ciężką pracą i wyrzeczeniami.

– Łączenie koncertowania i działań w Warszawie ze szkołą jest dosyć trudne, ale na razie daję radę. Jestem w drugiej klasie liceum. Jest ciężko, kosztuje mnie to naprawdę dużo pracy, często muszę nadrabiać zaległości, ale ja to lubię. To jest moja pasja i jestem świadoma, że muszę się trochę poświęcić i dać z siebie więcej – mówi agencji informacyjnej Newseria Natalia Zastępa.

Wokalistka podkreśla, że choć trudno pogodzić ze sobą wszystkie obowiązki, to nie zamierza rezygnować ze śpiewania ani też robić sobie żadnej przerwy. Chce nadal rozwijać swoją największą życiową pasję, nagrywać nowe utwory i umacniać swoją pozycję na rynku muzycznym.

– Śpiewam w sumie od małego dzieciaka, uczyłam się już, jak miałam osiem lat, i uczę do teraz, więc można powiedzieć, że całe życie – mówi Natalia Zastępa.

Wokalistka właśnie wydała swój kolejny singiel „Kłopoty”, który opowiada o szalonej miłości. W przyszłym roku planuje natomiast nagrać swoją pierwszą płytę.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.